Σομπα πελλετ αεροθερμη qlima fiorina 74s αποριες

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #169978 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #169985 από kenpatchi2009
Γεια σας!! Μολις χτες πηρα την σομπα Qlima απο το γνωστο καταστημα. Εχω ομως θεμα μιας κ η σομπα αναψε στην πρωτη και δευτερη λειτουργια της κανονικα ομως τωρα δεν αναβει. Δινει τροφοδοσια πελλετ κανονικα. Κανει να αναψει ομως δεν αναβει. Θα ηθελα τις συμβουλες σας μιας κ είστε πιο εμπειρος . Τι εχω κανει λαθος η μηπως χρειάζεται καποια ρυθμιση;;; το mail μου ειναι Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #169986 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #170057 από giwrgos_p
Μετά τις ρυθμίσεις του Κώστα το πρόβλημα είναι πως θα ψυξουμε το σπίτι.
Ευχαριστώ πολύ
Last edit: 4 Χρόνια 2 Μήνες πριν by giwrgos_p.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #170059 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΠΑΝΤΑ ΠΑΙΖΕΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΡΟΛΟ Η ΜΟΝΩΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ!!!!!!!!!!!!ΑΝΟΙΞΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΚΑΙ ΦΟΡΕΣΤΕ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ!!!!!!!!!!χαχαχαχαχ!!!!!!!!!!!!!ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ ΓΙΩΡΓΟ !!ΚΑΛΕΣ (ΚΡΥΕΣ)ΖΕΣΤΕΣ!!!!!!!!!!!
Last edit: 4 Χρόνια 2 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #170062 από sokis
Καλησπερα σε ολη την ομαδα και συγχαρητηρια για την προσπαθεια σας να ενημερωνεται τον κοσμο ωστε να μην μας κοροιδευουν .Ειμαι εδω και μια εβδομαδα κατοχος της QLIMA FIORINA 74S και εχω τις εξης αποριες

Η Σομπα με τις αρχικες ρυθμισεις δουλευει μια χαρα (ετσι το καταλαβαινω εγω) αλλα προτιμισα να τις αλλαξω με τις ρυθμισεις του γειτονα ο οποιος εχει την ιδια σομπα και χρησιμοποιουμε το ιδιο πελλετ και δεδομενου οτι αυτος πληρωσε για να την ρυθμιση .Οποτε εγω πρακτικα του εκλεψα τις ρυθμισεις και παλι η σομπα δουλευει καλα απλα ειδα κατι video στο youtube για το πως πρεπει να ειναι η σωστη φλογα δηλαδη ουτε τεμπελικη δηλαδη η φλογα να παιζει αργα μεσα στον θαλαμο αλλα ουτε και πολυ γρηγορα στην περιπτωση που ειναι γρηγορη σημαινει οτι εχει πολλη αερα και πρεπει να μειωσω τον αερα
Στην δικια μου την περιπτωση μου φαινεται οτι η φλογα μου ειναι πολυ γρηγορη
1 Iσχυει αυτο που ειδα στα video
2.αν μειωσω τις στροφες του ανεμιστηρα λογικα δεν θα πετυχω λιγοτερο αερα στον χωρο καυσης και στην συνεχεια η φλογα να γινει πιο αργη ?
3 ποιο ειναι το μετρο που ξερουμε οτι η σομπα δινει τα μεγιστα και απο εκει και πανω δεν αποδιδει σωστα ενοω ειναι το υψος της φλογας ,ειναι καποια θερμοκρασια στα καυσαερια ,ειναι η στροφες του ανεμιστηρα που βγαζει τα καυσαερια
Εχω καταλαβει οτι ολα ειναι αλληλενδετα μεταξυ τους αλλα θα ηθελα καποιον μπουσουλα αν υπαρχει για να τα μεγιστοποιησω την αποδοση

ευχαριστω εκ των προτερων

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.106 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ