Συμβουλές για αγορά αερόθερμης σόμπας pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82725 από Moschalis

GPAP έγραψε: Αγαπητέ Moschalis

Εκπλήσσομαι με την άδικη και παράξενη συμπεριφορά σου.
Μήπως θέλης να περάσης κάποια μηνύματα σε άλλους και βρήκες πάτημα πάνω μου και λές όλες αυτές της π@π@ριες. Αυταρχικές συμπεριφορές και αλαζονείες στην εποχή που ζούμε δεν χρειάζεται.
Φιλοσοφιες τελος τυπου Ferrari LEONARDO Hewlett Packard για καλό πελετ και φτηνό έχεις να πεις κάτι η <<συνήθως μπαίνει μπροστα η αρπαχτή>>.


Καλησπέρα,
οφείλω να ομολογήσω τώρα που ξαναδιαβάζω το μήνυμα ότι το ύφος μου δεν είναι σωστό.
Ξέσπασα εδώ χωρίς ιδιαίτερο λόγο. Τη γλύτωσε μεν η γυναίκα μου , την πληρώσατε δε εσείς.Φαντάζομαι την ουσία την έχετε καταλάβει, το μόνο που έχω να πω δημόσια είναι Συγγνώμη.
Δεν είναι ο σκοπός μας εδω να ερχόμαστε σε αντιπαραθέσεις, αλλά να πρσφέρουμε τις γνώσεις και τις εμπειρίες μας.

Συνεχίζουμε λοιπόν και είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε πληροφορία.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82783 από oddios
Μια χαρά τα λέει ο Moschalis, έχω μια υποτιθέμενη Ferrari και τους παρακαλαω 3 εβδομάδες για να έρθουν να δουν κάποια θεματακια που έχω.... Άσε τη τηλεφωνική εξυπηρέτηση..... Μου είναι σαφές πλέον πως οι άνθρωποι δεν ξέρουν τι πουλάνε, δεν είναι καν χρήστες....

Σε τελικη ανάλυση αυτό που μετράει είναι η υποστήριξη του προϊόντος, το πιστεύω σε τέτοιο βαθμό που έχω μετανιώσει που έσκασα τόσα χρήματα , έπαιρνα 2 σομπες από εκείνες του Moschalis και 4 τόννους πελλετ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82995 από zevooazaz

oddios έγραψε: Μια χαρά τα λέει ο Moschalis, έχω μια υποτιθέμενη Ferrari και τους παρακαλαω 3 εβδομάδες για να έρθουν να δουν κάποια θεματακια που έχω.... Άσε τη τηλεφωνική εξυπηρέτηση..... Μου είναι σαφές πλέον πως οι άνθρωποι δεν ξέρουν τι πουλάνε, δεν είναι καν χρήστες....

Σε τελικη ανάλυση αυτό που μετράει είναι η υποστήριξη του προϊόντος, το πιστεύω σε τέτοιο βαθμό που έχω μετανιώσει που έσκασα τόσα χρήματα , έπαιρνα 2 σομπες από εκείνες του Moschalis και 4 τόννους πελλετ!


να πας και να τα κάνεις όπα εκει που το αγόρασες.

πάντως εχεις δίκιο ... αν ήξερες τι τράβηξα έναμιση μήνα τωρα και πόσους άσχετους γνώρισα (και φαντάσου δεν είχα ιδέα επι του αντικειμένου) ....
κατέληξα να πάρω την σόμπα και το φίλτρο και να φέρω άνθρωπο εκτος της εταιρίας τους για την τοποθέτηση και την ρύθμιση...
εκτος απο την ασχετοσύνη είναι και τα φράγκα... να σε γδύσουν ντε και καλά.... αμα δεν φύγεις με το χέρι στον ποπό δεν γίνεται και σε στυλ άμα θέλεις..... ο πωλητής όταν του είπα ότι θα μου την βάλει άλλος την σόμπα κρέμασε μια μούρη λες και θα τα έπερνε αυτος τα λεφτά.

ας μην ξεφευγουμε... προσωπικά ηλεκτρονικά εξαρτήματα απο κίνα έχω φαει φόλες (σε άλλο κλάδο βέβαια) γιαυτο δεν τα θέλω...αν και η τιμή τους είναι οντως ανταγωνιστική.

προσωπικά η επόμενη αγορά μου αν υπάρξει και όποτε ... θα είναι Ελληνική σόμπα (ε, μεχρι τότε θα έχουν ωριμάσει και αρκετά πράγματα)
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by zevooazaz.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82996 από zevooazaz

DOOM_NX έγραψε:

zevooazaz έγραψε: πρεπει να δω πως γίνεται... μην νομίζεις ότι το ξέρω καλά το rds

Με αναλυτή καυσαερίων γίνεται. Αρκεί να ξέρεις να ρυθμίζεις τον αέρα.


οκ ... understood

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #85559 από zevooazaz
UPDATE

Καλημέρα σας,
οι εντυπώσεις μετά απο μερικές καύσεις...

ειμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα. (και ζεστή επίσης)...

έχω παρατηρήσει ότι η σομπά στην σκάλα 3 γενικά μου φαίνεται ότι κάνει καλύτερη (να το πω ποιο ποιοτική) δουλειά στο θέμα ζέστη απο ότι στην σκάλα 5 που καίει και τα maximum. :woohoo:
Διαπιστώνω ότι εχοντας την σόμπα σε διαρκή λειτουργία στην 3 με θερμοκρασία θερμοστάτη 22 ή 23 βαθμούς έχει ωραία ζεστούλα (μην παμε και στο άλλο άκρο ... απο κει που δεν είχαμε τίποτα να το ξεφτιλίσουμε και στο τέλος να αρρωστήσουμε) και στα πίσω δωμάτια.

Αυτο με την σκάλα 5 δεν ξέρω που να το αποδώσω... αμα πλακώσει κανα καλό κρύο θα δουμε και εκει τι ψάρια πιάνει...


καλή σόμπα και όπως λετε και σεις απροβλημάτιστη, τουλάχιστον εως τώρα...
καθάρισμα της πλάκας.

Το ΦΙΛΤΡΟ
επειδή είναι μικρό όπως είδατε στην σκάλα 5 μετα απο 6 ωρες λειτουργίας δεν βρίσκεις νερό ουτε για δείγμα...
Αλλά στην σκάλα 3 που δουλευω είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα.. δε με ενοχλεί να του ρίχνω νεράκιδεν είναι δα και τιποτα δύσκολο.... αλλωστέ έχει και βρυσάκι που άμα φτασει το νερο εκει που πρέπει απο μόνο του μετα το βγάζει έξω.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #85909 από dimlyk
αυτο με την σκαλα 5 που λες ,,,θεμα ρυθμισεων ειναι...σιγα σιγα θα τις μαθεις


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": zevooazaz

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ