Συμβουλές για αγορά αερόθερμης σόμπας pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80913 από nikolas
Αν η θερμοκρασία και με άλλα πελλετ πάει 207 κάτι δεν πάει καλά.
Και τα παιχνίδια από το μπαλκόνι παρτα είναι κρίμα για τα παιδιά μέσα σε μια εβδομάδα να μην έχουν παιχνίδια
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": zevooazaz

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80932 από zevooazaz

nikolas έγραψε: Αν η θερμοκρασία και με άλλα πελλετ πάει 207 κάτι δεν πάει καλά.
Και τα παιχνίδια από το μπαλκόνι παρτα είναι κρίμα για τα παιδιά μέσα σε μια εβδομάδα να μην έχουν παιχνίδια


τι εννοείς???
πρεπει να είναι πάνω ή κάτω απο 207 ???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80940 από theoilia
την απάντηση θα στην δώσει ο κατασκευάστης,δες στο μάνιουαλ αν λέει για μέγιστη θερμοκρασία καυσαερίων.Αυτή σίγουρα δεν πρέπει να την ξεπερνάς

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80954 από zevooazaz

theoilia έγραψε: την απάντηση θα στην δώσει ο κατασκευάστης,δες στο μάνιουαλ αν λέει για μέγιστη θερμοκρασία καυσαερίων.Αυτή σίγουρα δεν πρέπει να την ξεπερνάς


το καταλαβαίνω αλλά εδω μιλάμε ότι πληρώνεις μια μηχανή που αν μη τι άλλο φημίζεται για την ασφάλεια & ευκολία λειτουργίας της.

δηλαδή αν αυτη η θερμοκρασία πάει σε μη ανεκτά επίπεδα δεν θα κόψει κάτι να το φέρει εκει που θέλει????
εγω θα είμαι απο πάνω να ελέγχω???? δεν νομιζω...
θυσιάσαμε δυναμικότητα για κάτι που είναι ποιο "γνωστό" ως μάρκα... αν είναι να κοιτώ εγώ τα καυσαέρια .........................................

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80958 από theoilia

zevooazaz έγραψε:
το καταλαβαίνω αλλά εδω μιλάμε ότι πληρώνεις μια μηχανή που αν μη τι άλλο φημίζεται για την ασφάλεια & ευκολία λειτουργίας της.

δηλαδή αν αυτη η θερμοκρασία πάει σε μη ανεκτά επίπεδα δεν θα κόψει κάτι να το φέρει εκει που θέλει????
εγω θα είμαι απο πάνω να ελέγχω???? δεν νομιζω...
θυσιάσαμε δυναμικότητα για κάτι που είναι ποιο "γνωστό" ως μάρκα... αν είναι να κοιτώ εγώ τα καυσαέρια .........................................


Μα δεν εννοούσα κάτι τέτοιο,απάντηση στη ερώτηση που έκανες αν είναι καλά στους 207c έδωσα.Για παράδειγμα στη σόμπα-λέβητα του πατέρα μου ο κατασκευαστής λέει για μέγιστη θερμοκρασία καυσαερίων 135c,στην δική σου μπορεί να λέει για 230c.

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80959 από dimlyk

zevooazaz έγραψε:

theoilia έγραψε: την απάντηση θα στην δώσει ο κατασκευάστης,δες στο μάνιουαλ αν λέει για μέγιστη θερμοκρασία καυσαερίων.Αυτή σίγουρα δεν πρέπει να την ξεπερνάς


το καταλαβαίνω αλλά εδω μιλάμε ότι πληρώνεις μια μηχανή που αν μη τι άλλο φημίζεται για την ασφάλεια & ευκολία λειτουργίας της.

δηλαδή αν αυτη η θερμοκρασία πάει σε μη ανεκτά επίπεδα δεν θα κόψει κάτι να το φέρει εκει που θέλει????
εγω θα είμαι απο πάνω να ελέγχω???? δεν νομιζω...
θυσιάσαμε δυναμικότητα για κάτι που είναι ποιο "γνωστό" ως μάρκα... αν είναι να κοιτώ εγώ τα καυσαέρια .........................................


αν ξεφυγει απο τα ορια του κατασκευαστη θα επεμβει ο αυτοματισμος της

το κακο με τους κατασκευαστες ειναι οτι δεν μας λενε καποια ορια "καλης καυσης" (ναι ξερω ολα ειναι σχετικα )...αλλα μονο τα ανωτερα .

αυτο που ο καθενας μας πρεπει να κανει κανοντας τις δοκιμες του ειναι να δει πχ, σε ποια θερμοκρασια καυσαεριων εχει τηην καλυτερη δυνατη θερμανση


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.085 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ