Στάχτη σόμπας

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68374 από qwest11
Απαντήθηκε από qwest11 στο θέμα Στάχτη σόμπας
ενταχει μια χαρα ειναι!!! θα κανω καποιες μικρο ρυθμιση και βλεπουμε! αλλα αν ξερει καποιο παιδι απο βεννετα σομπα ας μου πει καποιες παραμετρους

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68397 από stoikon
Απαντήθηκε από stoikon στο θέμα Στάχτη σόμπας

qwest11 έγραψε: ενταχει μια χαρα ειναι!!! θα κανω καποιες μικρο ρυθμιση και βλεπουμε! αλλα αν ξερει καποιο παιδι απο βεννετα σομπα ας μου πει καποιες παραμετρους


Στο είχα πει από την αρχή (
qwest11 έγραψε:
το δοκιμασα στην κατωτατη δυνατη τιμη την μοιωση τωτ πελλετ!μα εκαιγε κανονικα πριν 2 ημερες κ ξαφνικα μου τα κανει τα νουμερα! ηρθα σε επαφη με τεχνικο τησ βεννετα μου εδωσε τις απολυτες τιμες και τιποτα! εχω σκασει!!!!δεν καιγοντε τα καλα τα πελλετ η φωτια δεν στροβιλιζει οπως πρεπει και στον πατο μενουν καρβουνακια ακαυτα και σκεπαζοντε.

Κάτι εμποδίζει την κανονική είσοδο του αέρα στον χώρο καύσεως και βουλώνουν οι τρύπες στην σκάρα ή το πέλλετ έχει υγρασία.
)αλλά φαίνεται δεν κοίταξες. :)
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by stoikon.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68864 από qwest11
Απαντήθηκε από qwest11 στο θέμα Στάχτη σόμπας
φιλε μου εχω ρυθμηση αερα μιν1550 μαχ1650 πελλετ 3.00 κ 1.00 poweroff set -2 μονο στην αρχη οταν αναυει νομιζω ριχνει παραπανω ποσοτητσα πελλετ και κανει καποια σταχτη να κολλαει στο ποτηρι κατα τα αλλα ολλα οκ!σε καποιες φασεις κοβει ροη πελλετ αλλα δεν νομιζω να φυσα αερας καθαρισμου ισωσ οταν πιανει επιθυμητη θερμοκρασια να κοβει ροη! αυτα προς το παρον! ευχαριστω!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69118 από qwest11
Απαντήθηκε από qwest11 στο θέμα Στάχτη σόμπας
δεν μου μεγαλωνει η φλογα οταν δεινω ισχυ στο τερμα δειχνει να εχει πολυ αερα τον χαμηλωνω κ παλι τα ιδια! τι προτεινετε να κανω???η καυση γινετε τελεια!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69130 από stoikon
Απαντήθηκε από stoikon στο θέμα Στάχτη σόμπας

qwest11 έγραψε: δεν μου μεγαλωνει η φλογα οταν δεινω ισχυ στο τερμα δειχνει να εχει πολυ αερα τον χαμηλωνω κ παλι τα ιδια! τι προτεινετε να κανω???η καυση γινετε τελεια!


Ανεβάζεις τα καυσαέρια; Ανεβάζοντας σκάλα πρέπει να ανεβαίνει και το μοτέρ καυσαερίων. :)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": qwest11

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69135 από qwest11
Απαντήθηκε από qwest11 στο θέμα Στάχτη σόμπας
τι εννοεις να ανεβασω τα καυσαερια?? παιζει ρολο ? πως γινετε? ξερεισ παραμετρους σε τιμες να μου δωσεις? βεννετα 9αρα εχω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ