Στάχτη σόμπας

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #67378 από qwest11
Απαντήθηκε από qwest11 στο θέμα Στάχτη σόμπας
an mioso thn eksodo ton kausaerion tha mou emfalisei sfalma.exw apomonwsei ton sensor gt mou evgaze synexos sfalma k mou esvine h soba.mipos dn einai swsta ru8mismenos o aeras ston 8alamo kaushs? tha prepei na ton auxisw kai se ti timh? oso gia ta pellet exw peripou 100kg akoma krima na ta petaksw!!to tzami mavrizei otan i fwtia ginete san keri otan kaei kanonika einai 5ka8aro!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #67385 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Στάχτη σόμπας
αν έγραφες με ελληνικούς χαρακτήρες θα ήταν πιο εύκολο για μας να σε παρακολουθήσουμε...

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": qwest11

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #67389 από qwest11
Απαντήθηκε από qwest11 στο θέμα Στάχτη σόμπας
συγνωμη! εγραψα κ πιο πανω το προβλημα μου... το πετρωμα στην σταχτη οφειλετε στον κακο αερα στον θαλαμο καυσης? σε τι τιμη πρεπει να ειναι ο αερασ ? η σομπα μου ειναι venetta 9kw. κ αν θπαρχει ρυθμηση για την εξοδο καθσαεριων! ευχαριστω!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #67439 από makisr
Απαντήθηκε από makisr στο θέμα Στάχτη σόμπας

ktm620 έγραψε: Πόσο φυσιολογικό είναι να βγάζει στάχτη το μπουρί ? Μιλάω για μια πολύ μικρή ποσότητα , πχ 100γρ μετά απο μια βδομάδα μέτριας χρήσης , αλλά η οποία βέβαια γίνεται αισθητή σε μπαλκόνι...
Η εγκατάσταση είναι σωστή - πιστεύω δηλ.. -. Εσωτερικά όλα καλά , η φλόγα και η απόδοση πολύ καλή... Εισαγωγή αέρα απο έξω. Η καμινάδα βγαίνει έξω κατευθείαν πίσω απο τη σόμπα -ταφ-δύο μέτρα κάθετη και τελέιωμα με γωνία 45αρα. Τι νομίζετε , είναι φυσιολογικό ή να το ψάξω περαιτέρω ?


η δικιά μου μετά από 2 χρόνια χρήσης, χωρίς κανένα καθαρισμό, χωρίς ταφ καθαρισμού-σωλήνα επίσκεψης, φρου φρου και αρώματα... (βέβαια την ώρα που είδα τους σωλήνες όταν τους έβγαλα για καθάρισμα έπαθα λίγο σοκ...)
στη μέση της σελίδας φαίνεται η στάχτη στους αγωγούς... www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...mid=53&limitstart=15

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #67448 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Στάχτη σόμπας

qwest11 έγραψε: συγνωμη! εγραψα κ πιο πανω το προβλημα μου... το πετρωμα στην σταχτη οφειλετε στον κακο αερα στον θαλαμο καυσης? σε τι τιμη πρεπει να ειναι ο αερασ ? η σομπα μου ειναι venetta 9kw. κ αν θπαρχει ρυθμηση για την εξοδο καθσαεριων! ευχαριστω!


πιθανον να οφειμλεται και στο πελλετ ...καποια πελλετ εχουν αυτη την ταση
με τις ρυθμισεις πρεπει να δοκιμασεις απο λιγο καθε φορα μεχρι να βρεις τις πιο σωστες
με τα πελλετ δεν ειπε κανεις να τα πεταξεις ....απλα αν διαπιστωσεις οτι φταινε αυτα ...τα προσθετεις σιγα σιγα στα αλλα που θα παρεις


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #67858 από qwest11
Απαντήθηκε από qwest11 στο θέμα Στάχτη σόμπας
Γεια σας! σας παραθετω καποιες εικονες τις σομπας μου κατα την καυση !! εχς τριων ειδων πελλετ και μου κανει τα ιδια σταχτη σαν λασπη να κολλαει στα τοιχωματα του ποτηριου.εκανα διαφορες προσαρνογες μοιωσα κ προσθεσα αερα στην εξοδο κ στην εισιδο του θαλαμοθ αλλα παλι τα ιδια! η καμιναδα μου ειναι μηκους 3-4 μετρων χωρισ κανενα οριζοντιο μερος μπουριου και καταληγει σε τζακι διαμετρου 60-70cm και βγαινει ανετα εξω. τι προτεινετε να κανω???????? βοηθεια!!!






Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ