Θόρυβος σε σόμπα pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #71983 από karibu
Απαντήθηκε από karibu στο θέμα Θόρυβος σε σόμπα pellet
Πραγματι ετσι ειναι με τα αυτοκινητα,αλλα σε αφηνουν οι ιταλικες προχειροτητες να αδρανοποιηθεις?με τιποτε...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #71998 από karibu
Απαντήθηκε από karibu στο θέμα Θόρυβος σε σόμπα pellet
Και μιας και το θεμα ειναι ο θορυβος,το καλοκαιρι θα κανω μια δοκιμη μηπως και ησυχασω απο το θορυβο του αερα.Βλεπετε η δικη μου σομπα οπως διαπιστωσα,εχει ελαχιστες πιθανοτητες να "ησυχασει" καπως,μιας και ειναι αεροθερμη,και επ αυτου εχω αρχιζει να σχεδιαζω πιθανες λυσεις.Αφου πρωτα δοκιμασα το καλοκαιρι που μας περασε καποια λυση ,αλλα δεν απεδωσε οπως περιμενα.
Συγκεκριμενα εβαλα ροδελες παντου μεταξυ του ανεμιστηρα και του μεταλικου κουτιου και αφρωδη αυτοκολητη ταινια αλλα τζιφος...ας ελπισω οτι η νεα προσπαθεια θα αποδωσει.
Μεχρι και να βγαλω με σωληνες τον ανεμιστηρα εξω απο την σομπα σκεφτομαι,η ακομα και αλλαγη τυπου ανεμιστηρα.
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by karibu.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #72002 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Θόρυβος σε σόμπα pellet
αυτα ειναι πολυ προχωρημενες καταστασεις :)
να εχεις υποψη σου ομως οτι ενα μερος του θορυβου και ισως το μεγαλυτερο προερχεται απο τον ιδιο τον αερα και την περσιδα και τις σωληνωσεις που περναει και αλλο ενα απο τον ανεμιστηρα καπνου
γι αυτο μην περιμενεις θαυματα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #72003 από eliasger
Απαντήθηκε από eliasger στο θέμα Θόρυβος σε σόμπα pellet

karibu έγραψε: Και μιας και το θεμα ειναι ο θορυβος,το καλοκαιρι θα κανω μια δοκιμη μηπως και ησυχασω απο το θορυβο του αερα.Βλεπετε η δικη μου σομπα οπως διαπιστωσα,εχει ελαχιστες πιθανοτητες να "ησυχασει" καπως,μιας και ειναι αεροθερμη,και επ αυτου εχω αρχιζει να σχεδιαζω πιθανες λυσεις.Αφου πρωτα δοκιμασα το καλοκαιρι που μας περασε καποια λυση ,αλλα δεν απεδωσε οπως περιμενα.
Συγκεκριμενα εβαλα ροδελες παντου μεταξυ του ανεμιστηρα και του μεταλικου κουτιου και αφρωδη αυτοκολητη ταινια αλλα τζιφος...ας ελπισω οτι η νεα προσπαθεια θα αποδωσει.
Μεχρι και να βγαλω με σωληνες τον ανεμιστηρα εξω απο την σομπα σκεφτομαι,η ακομα και αλλαγη τυπου ανεμιστηρα.


Δοκίμασε να αντικαταστήσεις και τα σπιράλ με ίσια κομμάτια .

tzavars @ yahoo.gr
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by eliasger.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #72005 από karibu
Απαντήθηκε από karibu στο θέμα Θόρυβος σε σόμπα pellet
ο ανεμιστηρας καπνου δεν ακουγεται,τον εχω τσεκαρει οταν στην αρχικη φλογα δεν εχει αρχισει ακομη ο ανεμιστηρας θερμανσης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #72006 από karibu
Απαντήθηκε από karibu στο θέμα Θόρυβος σε σόμπα pellet
σπιραλ οταν λες τι εννοεις?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ