Σόμπα Pellet: Εισαγωγή αέρα από έξω ή από μέσα;

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #64818 από dimlyk
και στην μηχανη σου με την ...καυση ασχολιοσουν :woohoo:


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156958 από georgegk
εγω εχω βαλει εισαγωγη αερα απο εξω (ο πωλητης μου ειπε πως δεν ειναι απαραιτητο, καθοτι εχω μεγαλο χωρο 50-60 τ.μ στο σαλονι, και δεν εχω τελεια μονωση.) Το εκανα γιατι πιστευα ειναι πιο λογικο.
Αλλα, θα ηθελα να μαθω αν εχει παρατηρησει καποιος αυτα που θα σας πω, η ισως οφειλετε στο κρυο που εχει τις τελευταιες ημερες (βεροια).

1)αργει ο χωρος να ζεσταθει ακομη και στο 4-5 (δουλευει 7-8 ωρες και με το ζορι εχω 18-19 βαθμους στο χωροπου την εχω (60 τ.μ).
2)παρατηρω πολυ εντονα σε ορισμενα σημεια, κρυα ρευματα αερα (πολυ ενοχλητικο!)
3)η φλογα μου ειναι μεν πολυ ζωηρη αλλα δεν παει πολυ ψηλα στον θαλαμο... φοβαμαι οτι φταει ο παγωμενος αερας απο εξω ( ο σωληνας εισαγωγης ειναι πολυ κρυος...)

Επισης πως μπορω να ανεβασω εδω ενα βιντεο youtube με την καυση, ωστε να το δειτε και σεις???

Συγνωμη εαν κουρασα, αλλα ειμαι αρχαριος (1 μηνα κατοχος, 9kw eva calor rita)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156962 από dimlyk
μαλλον εχεις προβλημα με τις μονωσεις σου η εχεις χωρους με πολυ χαμηλοτερη θερμοκρασια οποτε δημιουργουνται ρευματα
πιθανον η σομπα σου να χρειαζεται καποιες ρυθισεις ... δοκιμασε να αυξησεις λιγο το πελλετ αν αυτο ειναι εφικτο η να μειωσεις τον αερα και δες αν υπαρχει καποια διαφορα στην φλογα η φλογα πρεπει βεβαια να ειναι ζωηρη ασπροκιτρινη χωρις να μπλεδιζει η κοκινιζει
και φυσικα μπορεις να δοκιμασεις να παρεις αερα απο μεσα....αλλα μπορει να αυξηθουν τα ρευματα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156963 από Pasxalis
Και εγω απο εξω εχω ειναι λογικο τους -10 να εχει ζορει να τους κανει 19 20 που ειχα και εγω στην 4 5 σκαλα. Το αλλαξα το εβαλα απο μεσα να δω τι θα κανει αλλα ειδα οτι δεν τραβουσε καλα και το εκανα απο εξω παλι,οσο για την φλογα ειδα διαφορα οταν ειχε δυνατο αερα εξω ειχε θεμα συμπεριφορας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156967 από dimlyk
οταν περνουμε αερα απ εξω στο τελειωμα βαζουμε μια καμπυλη προς τα κατω να σπαει τον πιθανο αερα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156968 από georgegk
εμεις δυστυχως εχουμε παγωμενα πατωματα, γιατι απο κατω λειπουν.
απο την αλλη απο την στιγμη που η σομπα φυσαει καυτο αερα, τι κερδιζω περισσοτερο αν π.χ η φλογα εχει αλλο χρωμα η αν παιζει το μεγεθος η αν μειωσω- αυξησω αερα????

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ