Τι είναι ο Πυρήνας - Πυρήνας ως καύσιμη ύλη

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62040 από stratis 1
Δεν γίνεσαι κουραστικος ,καλα κανης και ρωτας.
Η πυρηνα εχει μεγαλη υγρασια.Θα πρεπει να τη στρωσεις οπως ειπες, σε οσο ποιο λεπτο στρωμα μπορεις και να την ανακατευεις με το τσαπακι η με το φτυαρι ισως και δυο φορες την μερα ιδικα οταν η θερμοκρασια περιβαλοντος ειναι μεγαλη.
Αν μεινει χωρις ανακατεμα για λιγες μερες θα αρχισει να 'βραζει' και να βρωμαει.
Αναλογα με τη θερμοκρασια και την υγρασια του περιβαλοντος ,μια βδομαδα εως δεκα μερες ειναι αρκετα, σε στεγασμενο και αεριζομενο χωρο, να φτασει σε χαμηλά επιπεδα υγρασιας.
Οσο για τη φωτια, μπορει να παρη το καλοκαιρι αν ειναι χυμα σε σωρο.
Καποια στιγμη βλεπεις καπνο και μετα απο δυο μερες αυτοαναφλεγεται.
Σε τσουβαλια και χαμηλη υγρασια κατω απο 8% ειχα αποθηκευσει περυσι εναμιση τονο ολο το καλοκαιρι και δεν ειχα κανενα προβλημα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": parth

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62188 από parth
σε τσουβάλια στοιβαγμένα μεχρι υψος 1.5μ σε υπαιθριο χώρο, θα εχει προβλημα αναφλεξης? ρωτάω για να μην εχουμε άλλα και τρεχουμε για καμια φωτια. ειναι καλυτερα τα τσουβαλια να μενουν ετσι ή να βαζω κανενα μουσαμα απο πανω να μην τα βλεπει ο ηλιος?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62198 από stratis 1
να τα τσουβαλιασης οταν θα εχει κατεβει η υγρασια στο ελαχιστο.
Χωρις υγρασια δεν γινεται ζυμωση και δεν αναφλεγεται.
το μουσαμα τον βαζουμε το χειμωνα για να μη βρεχεται το υλικο.
Ο ηλιος θα κανει ζημια στα τσουβαλια αν ειναι πλαστικα και θα θρυματιζονται οταν θα τα μεταφερεις στο σιλο γιαυτο σκεπασετα με κατι που να μην χαλαει απο τον ηλιο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #67801 από L200
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΧΑΛΚΙΔΑ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩ ΚΟΥΚΟΥΤΣΙ ΕΛΙΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ .ΕΠΙΣΕΙΣ ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΑΥΣΤΗΡΑ ΒΙΟΜΑΖΑΣ ΤΟΥΡΚΙΚΟ(ΜΠΛΕ)ΚΑΙ ΘΑ ΉΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΡΙΘΜΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΛΕΤ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΥΡΙΝΑ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #67803 από dimlyk
καλησπερα φιλε μου και καλως ηρθες
γραφε μονο με μικρα γραμματακια :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #67967 από house
Βρηκα ενα μερος , εξω απ την λαρισα , 10 χιλιομετρα μονο , στο οποιο πανε και πετανε κουκουτσια απο ροδακινο ! Μεχρι στιγμης εχω μαζεψει με φιλο , 2 μπουρδες , και συνεχιζουμε (τα πεταει μεσα στον ξυλοκαυστηρα και γινετε χαμος απο φλογα )

Και η ερωτηση , καλα δεν βγαινουν στα καναλια και λενε οτι δεν υπαρχουν και μπλα μπλα . Και μεις ακομα και τωρα στα κρυα παμε και τα πεταμε ????

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.087 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ