Ορθός τρόπος δοκιμής τύπων Μπρικέτας

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129083 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
άρα πάρα πολύ καλή συμπίεση !!θυμάσαι μάρκα να την δοκιμάσουμε ???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129197 από liakjim
@dimlyk δεν θα αλλάξω μέθοδο διότι αφενός βαριέμαι χαχαχα κ αφετέρου δεν θέλω να χάλασε το πείραμα (πχ θα μείνει η πόρτα σε όλες τις περιπτώσεις ανοιχτή την ίδια ώρα το ίδιο ; )

@δημητρη , RUF λέγανε πάνω , αυτη δεν ειναι η μάρκα ;


Sent from my iPod touch using Tapatalk 2

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129208 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
ruf είναι ο τύπος !!3 μπρικέτες έχω τύπου ruf και η μια το γράφει κιόλας !!!απλά παρατήρησα οτι όσο πιο πολυ κρατάει μια μπρικέτα τόσο ποιο πολύ μου μυρίζει περίεργες μυρωδιές στην κάπνα ή αμα τις βρέξω δεν στέκεσαι απο την μπόχα !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129253 από liakjim
Δεν το ήξερα αυτό για τις RUF. Δυστυχώς δεν έχω άλλα στοιχεία να δώσω εκτός και αν ρωτήσω τον προμηθευτή.

Gdevil, Στέλιο1 , Stavrax και λοιποί κανά σχόλιο για τα αποτελέσματα?????

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129271 από Stavrax
Δημήτρη μπράβο για το κουράγιο σου και την διάθεσή σου.
Από τα αποτελέσματα έχει πολύ ενδιαφέρον η απόδοση της ruf. Όμως το γενικότερο πρόβλημα είναι το κατά πόσο τηρούν μια συγκεκριμένη διαδικασία στην παραγωγή της μπρικέτας οι κατασκευαστές. Μπορεί η συγκεκριμένη παρτίδα να ήταν πολύ καλή. Κάποια στιγμή που είχα δοκιμάσει κι εγώ κάποια ruf ήταν πολύ μέτριας απόδοσης και καιγόταν πολύ γρήγορα.
Προσωπικά έχω καταλήξει στα ξύλα. Τα προμηθεύομαι από το καλοκαίρι με το υγρασιόμετρο ανα χείρας και ξέρω τι να περιμένω. Με τις μπρικέτες, δεν ισχύει το ίδιο. Συγκεκριμένα πέρυσι την είχα πατήσει. Αρχικά πήρα τρεις συσκευασίες για δοκιμή και ήταν εξαιρετικές. Στην συνέχεια όμως αγόρασα έναν τόνο ίδιας ποιότητας, ο οποίος δεν είχε καμία σχέση με τα δοκιμαστικά. Είχε πολύ χαμηλή απόδοση και πάρα πολύ στάχτη. Μου έχουν μείνει κοντά στα 300 κιλά από αυτές και σιγά σιγά τις καίω μαζί με ξύλα κι ελπίζω μέχρι το τέλος του χειμώνα να έχουν τελειώσει.
Η άποψη μου είναι ότι ειδικά για την Β. Ελλάδα συμφέρει περισσότερο το ξύλο και μόνο σε περίπτωση έλλειψης χώρου θα βόλευε η χρήση μπρικέτας. Ο βασικός λόγος είναι η χαμηλή της υγρασία ασχέτως της περιόδου που την προμηθεύεσαι.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Stavrax.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129273 από jnet
Μπράβο και από εμένα Δημήτρη.
Αν θέλεις ρίξε μια ματιά και στο θεμα με το σπασμενο μάρμαρο που δηλωσες οτι θα βοηθήσεις γιατι μας εχουν μείνει καποια χρήματα για να συμπληρωθεί το ποσό.
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...45&Itemid=384#129121

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ