Παραγωγή πέλλετ (pellets) για ιδιόχρηση

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #94174 από stratis 1
1) ολα τα κλαδια μαζεμενα σε σωρους εντος η εκτος του χωραφιου.
2)θα εχεις υπολογίσει να περναει το αμαξι αναμεσα απο τα δενδρα.
3)θα εχεις πιει καοτονικ διπλη δοση.(φερε και τον μελισσοκομο για βοηθεια)
4)το σημειο εκφορτωσης του θρυμματος να ειναι προσβασιμο για το αμαξι συμπεριλαμβανομενης της ανατρεπομενης καροτσας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #94176 από Βιομαζιστής

stratis 1 έγραψε: 1) ολα τα κλαδια μαζεμενα σε σωρους εντος η εκτος του χωραφιου.
2)θα εχεις υπολογίσει να περναει το αμαξι αναμεσα απο τα δενδρα.
3)θα εχεις πιει καοτονικ διπλη δοση.(φερε και τον μελισσοκομο για βοηθεια)
4)το σημειο εκφορτωσης του θρυμματος να ειναι προσβασιμο για το αμαξι συμπεριλαμβανομενης της ανατρεπομενης καροτσας.



:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Ποιανού χωραφιού; Του ξένου χωραφιού; Εγώ δεν έχω χωράφια.
:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Ο φίλος ο μελισσοκόμος έχει 500 μελίσσια να νταντέψει. Δεν έχει χρόνο ούτε να φτύσει.
:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Την τιμούλα του μηχανήματος θα μου την πεις;
Να κάτσω;
:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:
:silly:

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #94207 από stratis 1
με ενα κατοσταρικο ολη μερα δικο σου
(μπορείτε να τα κανετε ΟΛΑ)
(εκτος σεξ) :oops: :kiss: :evil:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #94221 από Βιομαζιστής

stratis 1 έγραψε: με ενα κατοσταρικο ολη μερα δικο σου
(μπορείτε να τα κανετε ΟΛΑ)
(εκτος σεξ) :oops: :kiss: :evil:



100€ δεν είναι παράλογη τιμή γι' αυτό το μηχάνημα αλλά και πάλι υπάρχουν εμπόδια.
Παραδείγματος χάριν, εγώ είμαι 120 χιλιόμετρα μακρυά από τέτοιο μαγαζί. Για να πάω να το νοικιάσω θέλω 2 ώρες να πάω, 2 ώρες να γυρίσω πίσω, θα πρέπει να διαθέτω μεταφορικό μέσο που να μου επιτρέπει να το φορτώσω, 50€ βενζίνη και διόδια για να πάω, άλλες 2 ώρες για να το επιστρέψω πίσω, άλλα 50€ για βενζίνη και για διόδια της επιστροφής και τελικά άλλες 2 ώρες για να επιστρέψω ξανά πίσω στην έδρα μου.
Τα ίδια λεφτά περίπου ή λίγα παραπάνω θα πλήρωνα αν το παραλάμβανα και το επέστρεφα μέσω μεταφορικής εταιρίας. Σε αυτή την περίπτωση θα γλίτωνα 8 ώρες διαδρομών, αν το δεχόντουσαν φυσικά από την εταιρία ενοικίασης.
Σου φαίνεται να συμφέρει;
Κακά τα ψέματα. Είναι αυτό που σου έγραψα σε προηγούμενο μήνυμά μου. Σε ένα ιδανικό περιβάλλον (που όμως τις περισσότερες φορές δεν υπάρχει) θα μπορούσε να λειτουργήσει.

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #94222 από kosmidis80

Βιομαζιστής έγραψε:

stratis 1 έγραψε: με ενα κατοσταρικο ολη μερα δικο σου
(μπορείτε να τα κανετε ΟΛΑ)
(εκτος σεξ) :oops: :kiss: :evil:



100€ δεν είναι παράλογη τιμή γι' αυτό το μηχάνημα αλλά και πάλι υπάρχουν εμπόδια.
Παραδείγματος χάριν, εγώ είμαι 120 χιλιόμετρα μακρυά από τέτοιο μαγαζί. Για να πάω να το νοικιάσω θέλω 2 ώρες να πάω, 2 ώρες να γυρίσω πίσω, θα πρέπει να διαθέτω μεταφορικό μέσο που να μου επιτρέπει να το φορτώσω, 50€ βενζίνη και διόδια για να πάω, άλλες 2 ώρες για να το επιστρέψω πίσω, άλλα 50€ για βενζίνη και για διόδια της επιστροφής και τελικά άλλες 2 ώρες για να επιστρέψω ξανά πίσω στην έδρα μου.
Τα ίδια λεφτά περίπου ή λίγα παραπάνω θα πλήρωνα αν το παραλάμβανα και το επέστρεφα μέσω μεταφορικής εταιρίας. Σε αυτή την περίπτωση θα γλίτωνα 8 ώρες διαδρομών, αν το δεχόντουσαν φυσικά από την εταιρία ενοικίασης.
Σου φαίνεται να συμφέρει;
Κακά τα ψέματα. Είναι αυτό που σου έγραψα σε προηγούμενο μήνυμά μου. Σε ένα ιδανικό περιβάλλον (που όμως τις περισσότερες φορές δεν υπάρχει) θα μπορούσε να λειτουργήσει.


Τωρα καταλαβαινω τους υπολογισμους σου για την παραγωγη που ελεγες οτι ειναι ασυμφορη! :lol:

Μα 100 Ευρω βενζινες για 240 χλμ? Με τι θα πας? με 5000 κυβικα βενζινοκινητο τζιπ με το καρο (4 ωρες που λες!) ???

πλακα σε κανω,ε!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #94224 από stratis 1
Αν ομως εκδηλωθει ενδιαφερον απο καποιον απο τη Βαγια, αλλον ενα απο τον Ορχομενο, 2 απο τη Λειβαδια και αλλον ενα απο τη Θηβα ,τα μεταφορικα μοιραστηκαν και η επιχειρηση γινεται βιώσιμη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.231 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ