Παραγωγή πέλλετ (pellets) για ιδιόχρηση

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #90856 από Βιομαζιστής

osakis έγραψε:

Βιομαζιστής έγραψε: Το πήρα από Αλίαρτο Βοιωτίας από το μαγαζί που μου προμήθευσε τον θρυμματιστή. Κοστίζει 25€ με το ΦΠΑ.
Βρήκα και στην Κρήτη μεγαλύτερο 24 cm μήκος, με το ίδιο πλάτος και πάχος περίπου με το δικό μου και κοστίζει 72,50€ με το ΦΠΑ.
Αν θέλεις το μικρό, αυτό που πήρα εγώ, πες μου να επικοινωνήσω με τον έμπορο να δω αν μπορεί να σου το στείλει πληρώνοντας του επιπλέον τα μεταφορικά.
Για το μεγαλύτερο θα πρέπει να επικοινωνήσεις εσύ με τον αντιπρόσωπο από την Κρήτη. Έχω το τηλέφωνό του και αν το χρειαστείς να στο δώσω.


Στείλε μου τα τηλέφωνα και τον δυο ( Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ) ευχαριστώ !!







www.best-market.gr/


www.masterhellas.com.gr/%CE%91%CF%81%CF%...ctName%2cProductName


Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by Βιομαζιστής.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": osakis

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #90951 από parth
Απαντήθηκε από parth στο θέμα Παραγωγή πέλλετ (pellets) για ιδιόχρηση
Επειδή εχω χαθεί στις 120+ σελιδες αυτού του θέματος, μπορείτε όσοι εχετε πελλετομηχανή να μας γράψετε τις ωριαιες αποδοσεις (και σε ποια μηχανή) ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #90973 από Βιομαζιστής

parth έγραψε: Επειδή εχω χαθεί στις 120+ σελιδες αυτού του θέματος, μπορείτε όσοι εχετε πελλετομηχανή να μας γράψετε τις ωριαιες αποδοσεις (και σε ποια μηχανή) ?




Ρίξε μια ματιά εδώ:

www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...id=53&limitstart=855

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91076 από parth
Απαντήθηκε από parth στο θέμα Παραγωγή πέλλετ (pellets) για ιδιόχρηση

Βιομαζιστής έγραψε:

parth έγραψε: Επειδή εχω χαθεί στις 120+ σελιδες αυτού του θέματος, μπορείτε όσοι εχετε πελλετομηχανή να μας γράψετε τις ωριαιες αποδοσεις (και σε ποια μηχανή) ?




Ρίξε μια ματιά εδώ:

www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...id=53&limitstart=855


Για την δική σου τα ειχα διαβασει, οποιος μπορει απο τους πιο προσφατους που αγορασαν πελλετομηχανή (mastoras, xrisafis72) να ανεβασουν χρονους/αποδοσεις της μηχανης τους.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91091 από stratis 1

stratis 1 έγραψε: Θα χρειαστει να μπει ενας κυκλωνας πριν την καμιναδα για να μη φευγουν οι σταχτες και πανε στους γειτονες.Στο μοτερ του αερα θελει ποτασιομετρο για να δουλευει και πυρηνοξυλο.Πρεπει να εχει και αυτοματη εναυση γιατι το πριονιδι σβηνει γρηγορα





Ξαναδιαβαζοντας τα νημα θελω να συμπληρώσω καποια πραγματα οσον αφορα το πριονιδι σαν καυσιμο.
Με τον παλιο μου λεβητα υπηρχε διαφυγή σταχτης απο την καμινάδα και ειχα γραψει οτι χρειαζεται κυκλωνας.
Με τον καινουργιο λεβητα τετοιο προβλημα δεν υπαρχει ,λογω περισσοτερων διαδρομών στο θαλαμο καύσης.
Τα ελαφρα σωματιδια σταχτης σταματανε στη πανω διαδρομη και καθαριζονται ευκολα.
Το ντιμερ στο φυσιτηρι χρειαζεται για να δινει πολυ λιγο αερα στο πριονιδι αφου λογω μαζας και ελαφριας σταχτης,ο αερας περναει ευκολα απο μεσα.
Αυτοματη εναυση δεν εβαλα γιατι με την τροποποιηση που εκανα στον καυστηρα,κραταει πολλες ωρες καρβουνο και ξαναπερνει μονος του φωτια ακομη και μετα απο 8 ωρες .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92031 από Βιομαζιστής

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by Βιομαζιστής.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": antisakis

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.362 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ