Παραγωγή πέλλετ (pellets) για ιδιόχρηση

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34726 από mastoras

Μιστοκλας έγραψε: Μάστορα πες μου τι ακριβός ξερεις για τιν εισαγωγή γιατι εμένα μου είπαν πως δεν ειναι και κάτι το ιδιαίτερο.που θα αντιμετωπίσω πρόβλημα?
Έχω διαβάσει σχεδόν όλα τα μυνηματα στο φόρουμ και έχω πάρει μια ιδέα.
Φυσικα δεν ξέρω πολλα απο τα συγκεκριμένα μηχανήματα αλλα για τα λεπτά που μου είπαν πιστεύω ότι αξίζει ο κόπος.
Οπως επίσης πιστεύω να καταφέρω να βγάζω 100 κιλά την ώρα.


Βασικά που είδες- που είδαν αυτοί που σου είπαν για φτηνό μηχάνημα και σε προσέλκυσε η τιμή ? Απο εκεί ας ξεκινήσουμε. :)

100 κιλά την ώρα μπορείς να βγάλεις με φτηνό μηχάνημα, αλλά μόνο τροφή για κουνέλια....όχι πέλλετ απο ξύλο. Το ξύλο είναι σκληρό υλικό και θέλει δύναμη στο πρεσάρισμα. Δηλαδή δυνατό μηχάνημα.

Απο ποιά περιοχή είσαι ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34739 από Μιστοκλας

mastoras έγραψε:

Μιστοκλας έγραψε: Μάστορα πες μου τι ακριβός ξερεις για τιν εισαγωγή γιατι εμένα μου είπαν πως δεν ειναι και κάτι το ιδιαίτερο.που θα αντιμετωπίσω πρόβλημα?
Έχω διαβάσει σχεδόν όλα τα μυνηματα στο φόρουμ και έχω πάρει μια ιδέα.
Φυσικα δεν ξέρω πολλα απο τα συγκεκριμένα μηχανήματα αλλα για τα λεπτά που μου είπαν πιστεύω ότι αξίζει ο κόπος.
Οπως επίσης πιστεύω να καταφέρω να βγάζω 100 κιλά την ώρα.


Βασικά που είδες- που είδαν αυτοί που σου είπαν για φτηνό μηχάνημα και σε προσέλκυσε η τιμή ? Απο εκεί ας ξεκινήσουμε. :)

100 κιλά την ώρα μπορείς να βγάλεις με φτηνό μηχάνημα, αλλά μόνο τροφή για κουνέλια....όχι πέλλετ απο ξύλο. Το ξύλο είναι σκληρό υλικό και θέλει δύναμη στο πρεσάρισμα. Δηλαδή δυνατό μηχάνημα.

Απο ποιά περιοχή είσαι ?

Τα παλικάρια Μίλαν εδω και 10 μέρες μαζι του φυσικα έχω όλα τα mail με την συνομιλία και είχαν και μια τηλεφωνική μαζι του η εταιρία ειναι αυτη gemco αν δεν κάνω λάθος.τα χαρακτηριστικά του μηχανήματος λεν 150-300 /ώρα και εμείς λέμε 100 στην ξεφτίλα.ΤΟ μηχάνημα ειναι 11,5hp και το hammer mill ειναι 7,5.
Απο θεσσαλονικη είμαστε.και κάτι ακομα εχει δει κανεις μηχανήματα απο αμερικη είμαι αμερικη αυτο τον καιρο και θα κατέβω σε 3 μήνες περίπου αν εχει άκουσει κάποιος ας μου πει να το πσαξω και απο εδω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34742 από mastoras
Οκ έγινες κατατοπιστικός. Ρίξε μια ματιά σε αυτό το θέμα τότε.

Αγορά πελλετόπρεσας απο Κίνα

Η Αμερική μας πέφτει μακριά για να γνωρίζουμε την αγορά της. :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34746 από Μιστοκλας
Το έχω διαβάσει το θέμα.και απο ότι κατάλαβα οι απόψεις ειναι διάφορες κάποιοι που την κάνανε βγήκαν κερδισμένοι και κάποιοι άλλοι δεν το κάνανε κάνω και ειναι κατιγοριματικει.
Δεν ξέρω πολυ μπερδεμένα τα πραγματα το θέμα ειναι να βγάζει τουλάχιστον τα κιλά που πιστεβουμε εμείς.
Η αμερικη δεν είναι μακριά απλα και αυτη εδω όσα έχω δει ειναι απο κινα οποτε δεν ξέρω τι ειναι καλύτερο.μια εισαγωγη απο κινα η μια εισαγωγη απο αμερικη?
Το κακό ειναι ότι δε έχω και μεγάλη εμπειρία για μεγάλα μηχανήματα όσο αναφορά την εισαγωγη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34778 από stamatakis

παιδια καλησπερα και απο μενα εβγαλα τελικα το προτο μου pellet απο ξυλο ελιασ και ξυλο αμπελιου (κλιματα)
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by stamatakis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34818 από billg74
ime apo tirnabo.pos mporo na epikinoniso mazisoy?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.249 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ