Ομαδική Αγορά Καυσίμων 2013: Συζήτηση

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #108972 από mastoras
Δεν καταλαβαίνω τι διάλογος είναι τούτος.......στο θέμα "ομαδική αγορά καυσίμων"

Pellet ZarisEcoEnergy έδωσες παραγγελία να αγοράσεις πέλλετ για το σπίτι σου ?

Και ο G-B ποιος είναι ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #108976 από Pellet ZarisEcoEnergy

mastoras έγραψε: Δεν καταλαβαίνω τι διάλογος είναι τούτος.......στο θέμα "ομαδική αγορά καυσίμων"

Pellet ZarisEcoEnergy έδωσες παραγγελία να αγοράσεις πέλλετ για το σπίτι σου ?

Και ο G-B ποιος είναι ?


στις 3/8 με τιμη Ameco 286 ευρώ ανά τόνο και 5 ευρώ/παλετα παράδοση στο σπίτι μου με συνέφερε να αγοράσω από το G-B (group buy) του forum. Γι'αυτό ήθελα να παραγγείλω. αλλά μάλλον δεν πρόλαβα οριακά. Αν μου είχαν απαντήσει στο email μου τοτε, δεν θα καναμε αυτόν τον διαλογο τωρα.
Το ζήτημα από μεριάς μου λύθηκε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134846 από Pellet ZarisEcoEnergy

giogud έγραψε:

Pellet ZarisEcoEnergy έγραψε:

giogud έγραψε: Άραγε γιατί ο κ. Ζαφειρόπουλος μετά το ποστάρισμα μου (περί αγνώστου προελεύσεως Golden Nuggets) ζήτησε από τον ανταγωνιστή μου 400 τόνους Golden Nuggets? Δεν ξέρω αν τελικά τους πήρε, αλλά ζήτησε τέτοια προσφορά από τον "ανταγωνιστή μου". Δυστυχώς μόνο σε προσωπικές κουβέντες υπόθηκαν αυτά. Δεν έχω αποδείξεις.


Και γιατι σας κάνει αυτο εντύπωση κύριοι στη Hellenicecofuel?
Τι αποδείξεις να έχετε βρε? Αν αγόρασα ή όχι? Και μη χειρότερα!

Ετσι κάνουν οι εμποροι γενικα.... αγοράζουν και πουλάνε! Γιατι ακόμα και αυτό το γεγονός το παρουσιάζετε πάλι σαν κάτι περίεργο? Θέλετε να δώσετε και άλλη δουλειά στους δικηγόρους μου?
Και έτσι να αναφέρω, οι τόνοι είναι 450 και όχι Golden Nuggets αλλα Schweighofer.


Παιδιά, δεν πιστεύετε ότι ξεφτιλίζεται η όποια κουβέντα κάνουμε εδω με αυτά που λένε οι εκπρόσωποι της hellenicecofuel? Δηλαδή αυτό θέλετε να είναι το επίπεδο μας εδώ μέσα?
Αν παραδείγματος χάριν κάποιος είπε στο γκουντέλια οτι ο Κ. Ζαφειρόπουλος αγόρασε x ή y τόνους και άν ο ίδιος είπε σε μένα ότι ο γκουντέλιας κλαίγεται γιατί αγόρασε μόνο 3 φορτηγά και κινδυνεύει να χάσει την συνεργασία του με την Schweighofer, θέλετε να τα λέμε?

Αν ναι, συγνώμη αλλά δεν θα ακολουθήσουμε. Έχουμε καλύτερα πράγματα να κάνουμε από το να ασχολούμαστε με τον κάθε γιωργάκι και γιαννάκι. Κατίνες εμείς δεν θα γίνουμε.

Προσπαθήσαμε να δώσουμε όσο το δυνατόν χαμηλότερες τιμές για τα μέλη, πιστεύοντας ότι κάνουμε κάτι καλό για όλους μας, αλλά δυστυχώς δεχτήκαμε "εγκληματική" (κατά την γνώμη των δικηγόρων μου) επίθεση, με τις ευλογίες του φόρουμ.


Καλησπέρα και καλή τύχη.
Σας χαιρετώ από την απέναντι μεριά του Θερμαϊκού γεμάτος άγχος.

KERBEROS έγραψε: Πάντως, όταν η υπόθεση πάρει το δρόμο της και βγει κάποιο αποτέλεσμα, θα θέλαμε νομίζω όλοι μας να μάθουμε τι έγινε.


Για να σας κρατήσω ενήμερους για την υπόθεση δυσφήμησης που επιχειρεί ο κ. Γκουντέλιας από τη HellenicEcoFuel, (όπως κάποιοι μου ζητήσατε), να σας αναφέρω ότι στο πρώτο δικαστήριο, πριν από περίπου έναν μήνα, ο κ. Γκουντέλιας ζήτησε και πήρε αναβολή...

Και εγώ ρωτάω τον κ. Γκουντέλια: "Γιατί ζητήσατε αναβολή του δικαστηρίου? Τι φοβάστε?"

Δεν πειράζει, εδώ θα είμαστε και του χρόνου.

Καλημέρα και καλό καλοκαίρι,
Ζαφειρόπουλος Γιώργος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134847 από petrosp13
Καμιά προσφορά θα δούμε πέρα από τα δικαστήρια;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134848 από stergiosbik
Καλα κανεις και μας ενημερωνεις(αν και το οτι πηρε αναβολη εμενα προσωπικα δε μου λεει απολυτως τιποτα).
Δεν θα ηταν ομως καλυτερο το να δινεις το παρον στο φορουμ καπου καπου κανοντας και καμμια προσφορα οπως αλλωστε προειπε ο Πετρος;
Αν μη τι αλλο απο το φορουμ κατι κερδισες-εστω κατι ελαχιστο-οποτε..... ;)

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134868 από Pellet ZarisEcoEnergy

stergiosbik έγραψε: Καλα κανεις και μας ενημερωνεις(αν και το οτι πηρε αναβολη εμενα προσωπικα δε μου λεει απολυτως τιποτα).
Δεν θα ηταν ομως καλυτερο το να δινεις το παρον στο φορουμ καπου καπου κανοντας και καμμια προσφορα οπως αλλωστε προειπε ο Πετρος;
Αν μη τι αλλο απο το φορουμ κατι κερδισες-εστω κατι ελαχιστο-οποτε..... ;)


Βεβαίως. Αλλά μαζευτείτε 5,10,100 άνθρωποι, κάντε ένα group buy για να παραγγείλετε Schweighoffer ή Terra Vera πελλετ και θα σας κάνω μια ανάλογη, καλή προσφορά. Αλλά σας δηλώνω ότι θα θεωρείται μία παραγγελία, δηλαδή ή όλοι ή κανένας (φυσικά ο καθένας θα τιμολογηθεί ανεξάρτητα).
Στα άλλα πέλλετ μας δυστυχώς δεν έχω περιθώρια. Διαφορετικά για μεμονωμένες παραγγελίες και για τα υπόλοιπα πέλλετ μας μπορείτε δείτε τις τιμές τους στην σελίδα μας.
Ευχαριστώ
Last edit: 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν by Pellet ZarisEcoEnergy.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.097 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ