Ομαδική Αγορά Καυσίμων 2013: Συζήτηση

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105029 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Ομαδική Αγορά Καυσίμων 2013: Συζήτηση

steveee έγραψε: Καλο θα ηταν να διαγραφουν απο τη λιστα οι εταιριες που σταματησαν / δεν εδωσαν τη προσφορα.


Διαγράφηκαν

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #105922 από giogud
Τώρα που ουσιαστικά τελείωσε το Group Buy, θα ήθελα να σχολιάσω και να προτείνω. Θεωρώ τον τρόπο λειτουργίας της ομαδικής προσφοράς εντελώς λάθος. Δεν εξυπηρετεί κανέναν.
Θα πρέπει κατά την άποψη μου το φόρουμ να κάνει πλέον πραγματική αγορά. Να παραγγέλνει την ποσότητα που θέλει και αυτή να είναι δεσμευτική. Παραγγελία όλης της ποσότητας και παράδοση στο φόρουμ μόνο πλήρης φορτία.
Κάποιος ο οποίος θα αναλάβει την δουλειά, θα αναλάβει να μαζέψει τα λεφτά και να κανονίσει τις παραδόσεις των φορτίων. Είτε απευθείας στα μέλη ή σε κάποιο σημείο που θα επιλέξετε ώστε να γίνει το μοίρασμα (μεταφορική-logistic-αποθήκη).
Εμείς ως εταιρία δεν θα κάνουμε ξανά προσφορά με τον τρόπο που γινόταν μέχρι σήμερα.
Το energ θα πρέπει να αγοράζει σαν έμπορας και να μοιράζει το πέλλετ χωρίς όφελος για αυτό. Τα κόστη θα πρέπει να πληρώνονται από τα μέλη με την παράδοση αλλά και με κάποιου είδους συνδρομή.
Last edit: 10 Χρόνια 8 Μήνες πριν by giogud.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #105955 από Fokion
Γιωργο, κατ αρχην σωστο αυτο που λες αλλα εχει μερικά "προβληματα".
Να αναφερω μερικά

Κατ' αρχην δεν εχει ΑΦΜ και οτι αυτο συνεπαγεται, για να κανει αγορές ( εσυ καταλαβαινεις τι εννοω ) να αγοράσει εξ ονοματος των τελικών πελατων? Χανετε ο "ογκος" και παλι.

Κατ' αντιστηχοια μη οντας ενας εμπορικός οργανισμός δεν.... μπορει να πουλησει με παραστατικό!!!! :lol: :lol: :lol:

Για μενα - και την προταση μου την ειχα κανει και στις αρχες, αυτο που μπορει να γινει ειναι εγω πχ θελω 1 παλετα τον Ιουνιο βαζω προκαταβολή σε οποιον εμπορο επιλεγει.
Θελω 2? βαζω αντισοιχη προκαταβολή με ημερομηνιες παραδοσης τοτε και τοτε...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 10 Χρόνια 8 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #105958 από DOOM_NX
Μπορεί κάτι να γίνει μέσω της Πολλαπλότητας που έχει ΑΦΜ...

Αλλά να γίνει παράδοση σε όλη την Ελλάδα από την Πολλαπλότητα είναι λίγο δύσκολο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #105960 από kosmidis80
Mονο που η πολλαπλοτητα ειναι εταιρια και θα πρεπει να βγαλει κερδος γιατι εχει εξοδα!

Σκεψου λοιπον να ασχοληθει ενας ανθρωπος-εργαζομενος επι 3 μηνες και να ακουει το κοντο και το μακρυ του καθενος εδω μεσα, να μαζεψει τις παραγγελειες, να κρατησει αρχειο και να κανονισει ολες τις αποστολες! Ποιος θα τα πληρωσει ολα αυτα? ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #105964 από Fokion
Με καλυψε ο "ο απο πανω"!!!!!!

οσες εταιρειες μπαινουν στο "ενδιαμεσο" τοσο δεν κατεβαινει η τιμη.

ακομα και με ΜΗΔΕΝ κερδος να παει η οποιαδηποτε πολλαπλότητα μονο και μονο με τη φορολογιση του τζιρου μπανει μεσα.

Συγκεχυμενα στο μυαλο μου το εχω καπως σαν "μειοδοτικο διαγωνισμό" οπου ο επιλεγόμενος εμπορος παραδιδει απευθειας στους πελατες στις ημερομηνιες που θελουν ( πανω κατω ) αλλα και οι πελλατες εχουν "δεσμευτει" με καποιο τροπο... στο μυαλο μου ερχεται προκαταβολή καποιο ποσοστο επι της συνολικής παραγγελειας και σε καθε παραδοση γινεται αποπληρωμη του μερους που αναλλογει.

Ο Γιωργος βεβαια ειχε πει οτι δε γινεται - ισως υπαρχει καποιος αλλος τροπος

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 10 Χρόνια 8 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.099 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ