Group Buy για λέβητες BURNiT

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26451 από fisikos50
Απαντήθηκε από fisikos50 στο θέμα Απ: GROUP BUY για λέβητες BURNIT

Grecu_ έγραψε:
...

μπορεις να βαλεις ενα tank in tank, που εχει ενσωματομενο το μποιλερ ζεστου νερου χρησης μεσα στο μεγαλο δοχειο (το αδρανειας). Στο ιδιο δοχειο μπορεις να συνδεσεις και ηλιακα. Το κοστος φυσικα ειναι αξιοσημειωτο.




Ομολογουμένως, πολύ διπλωματικά το έθεσες...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26453 από Grecu_
Απαντήθηκε από Grecu_ στο θέμα Απ: GROUP BUY για λέβητες BURNIT
Που να ελεγα κιολας για το ιδανικο μου, ξυλοπελλετολεβητας, αντλια θερμοτητας, Δ.Α. με δυο στοιχεια, υποβοηθηση απο ηλιακα, ενα τζακι νερου για την αναγκη και φυσικα ενδοδαπεδια παντου! :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by Grecu_.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26455 από gloster
Απαντήθηκε από gloster στο θέμα Απ: GROUP BUY για λέβητες BURNIT
Σας ευχάριστο πολύ νομίζω ότι με καλύψατε πλήρως.. Στο πρώτο post είχα αναφέρει ότι θα το συνδέσω παράλληλα το ξύλο λέβητα με το πετρέλαιο, οποτε ίσως να γίνετε να χρησιμοποιήσω το μπολέρ που έχει μέσα ο λέβητας πετρελαιου..

Βασικά θα πάω να δω σήμερα σε ένα σπίτι εγκατεστημένο μόλις με πήραν τηλέφωνο. :ohmy:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33281 από john747
Απαντήθηκε από john747 στο θέμα Απ: Group Buy για λέβητες BURNiT
Επειδη στην περιοχη της Δραμας εβαλαν αρκετοι τετοιουε λεβητες (απλους ξυλου ως επι το πλειστον) εγω τουλαχιστον ακουσα θετικα σχολια για τη λειτουργια τους. Οσο για τις τιμες ρε παιδια, σε μαγαζι στο Γκοτσε Ντελτσεβ ειχε ενδεικτικα τον απλο 50ΚW περιπου 1.050 ευρω (για την ακριβεια 2.040 λεβα) και μεταφορικα αν δεν κανω λαθος 20 ευρω για Δραμα (ισως το μπερδευω με αλλο μαγαζι που ελεγε 30 ευρω για οποιαδηποτε ποσοτητα, αν και δεν εχει και τοσο σημασια, μικρη η διαφορα).
Βεβαια το αντισταθμισμα της αγορας απο εξω ειναι η εγγυηση, το σερβις κτλ, πραγματα γνωστα αλλα ο καθενας τα σταθμιζει με το δικο του σκεπτικο και αναγκες.....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34086 από gloster
Απαντήθηκε από gloster στο θέμα Απ: Group Buy για λέβητες BURNiT
Καλησπέρα παιδιά. Τελικά μετά από 1 μηνα αναμονή για τον λέβητα που περίμενα από Βουλγαρία να μου έρθει, και δεν μου ήρθε το ακύρωσα και θα το πάρω από εδώ ελλάδα. Όλο αυτό το διάστημα όμως διάβαζα εδώ στο forum γενικά όλα τα θέματα.

Τελικά καταλήγω στο Burnit Active 40kw και ένα δοχείο ανδράνειας με μια σερπαντίνα 500l. Πως το βλέπετε είμαι καλυμμένος για 3 σπίτια σύνολο 260tm. Ο λέβητας πετρελαιου ήταν 30.000kw

Ακόμα αν είναι εύκολο κάποιος ο οποιος το έχει σύνδεση αυτό τον λέβητα να μου στήλη ένα mail με το κινητό του αν χρειαστώ κάποια βοήθεια.. Ο kosmidis80 αν μπορεί να έρθει σε επικοινωνία με μένα μιας και είμαστε κοντά.

mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34458 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Απ: Group Buy για λέβητες BURNiT

gloster έγραψε: Καλησπέρα παιδιά. Τελικά μετά από 1 μηνα αναμονή για τον λέβητα που περίμενα από Βουλγαρία να μου έρθει, και δεν μου ήρθε το ακύρωσα και θα το πάρω από εδώ ελλάδα. Όλο αυτό το διάστημα όμως διάβαζα εδώ στο forum γενικά όλα τα θέματα.

Τελικά καταλήγω στο Burnit Active 40kw και ένα δοχείο ανδράνειας με μια σερπαντίνα 500l. Πως το βλέπετε είμαι καλυμμένος για 3 σπίτια σύνολο 260tm. Ο λέβητας πετρελαιου ήταν 30.000kw

Ακόμα αν είναι εύκολο κάποιος ο οποιος το έχει σύνδεση αυτό τον λέβητα να μου στήλη ένα mail με το κινητό του αν χρειαστώ κάποια βοήθεια.. Ο kosmidis80 αν μπορεί να έρθει σε επικοινωνία με μένα μιας και είμαστε κοντά.

mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.




500 λιτρα δοχειο ειναι πολυ μικρο...1000 αρη οπωσδηποτε θεωρω απαραιτητα.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": gloster

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ