Ομαδική Αγορά - Group buy για καυσόξυλα

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20654 από Βιομαζιστής
1 Εβδομάδα, 4 Ημέρες πριν #19838
Βιομαζιστής
"Φέξε μου και γλίστρησα δηλαδή."


Το 'χα πει αλλά (μάλλον) ουδείς με πήρε στα σοβαρά. :)

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20655 από Βιομαζιστής
Με την ανεργία να καλπάζει, με τις τιμές του πετρελαίου στα ύψη, την τιμή των καυσόξυλων σε ανοδική τάση και χωρίς φράγκο στην τσέπη ικανής μερίδας του πληθυσμού αυτής της χώρας...
Προβλέπω να παίρνουν φωτιά τα μηχανάκια.
Δεν θα μείνει δέντρο για δέντρο όρθιο στην Ελλάδα. :S

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20657 από mastoras

Βιομαζιστής έγραψε: 1 Εβδομάδα, 4 Ημέρες πριν #19838
Βιομαζιστής
"Φέξε μου και γλίστρησα δηλαδή."


Το 'χα πει αλλά (μάλλον) ουδείς με πήρε στα σοβαρά. :)




Τουλάχιστον εγώ προσπάθησα, έτρεξα, ασχολήθηκα, μήπως και βγει τίποτα καλό......αν όχι για όλους, αλλά έστω και για έναν από εμάς.

Εσύ απλά..... κοροϊδεύεις, και επιβραβεύεις τον εαυτό σου εκ του ασφαλούς. Χαλάλι σου εύχομαι να το χαρείς ακόμα περισσότερο.







Παράλληλα βοήθησα και στο ξεφόρτωμα ενός φορτηγού......μπας και το ψήσω τον προσωπικό φίλο και έμπορα......αλλά μάταια, αυτός έκλαιγε περισσότερο απο εμένα με τις τιμές που φορτώθηκε το ξύλο. :(
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20660 από Βιομαζιστής

mastoras έγραψε:

Τουλάχιστον εγώ προσπάθησα, έτρεξα, ασχολήθηκα, μήπως και βγει τίποτα καλό......αν όχι για όλους, αλλά έστω και για έναν από εμάς.

Εσύ απλά..... κοροϊδεύεις, και επιβραβεύεις τον εαυτό σου εκ του ασφαλούς. Χαλάλι σου εύχομαι να το χαρείς ακόμα περισσότερο.

Παράλληλα βοήθησα και στο ξεφόρτωμα ενός φορτηγού......μπας και το ψήσω τον προσωπικό φίλο και έμπορα......αλλά μάταια, αυτός έκλαιγε περισσότερο απο εμένα με τις τιμές που φορτώθηκε το ξύλο. :(



Βγάζεις (πάλι) αυθαίρετα και λανθασμένα συμπεράσματα.
Δεν κορόιδεψα κανέναν. Απλά οι εμπειρίες της ζωής με έχουν διδάξει πως ότι αργεί περισσότερο του δέοντος να 'ρθει, προφανώς δεν θα ευδοκιμήσει.

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20957 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Ομαδική Αγορά - Group buy για καυσόξυλα

mastoras έγραψε: 21 Αυγούστου 2012.......Τα τελευταία νέα είναι δυσοίωνα.

Η προσφορά και οι υποσχέσεις που είχαμε από μια και μοναδική μάντρα καυσόξυλων που βρίσκεται στην περιοχή του αεροδρομίου, δυστυχώς μετά την παραλαβή των πρώτων φορτίων.....έπεσε στο κενό. Τα ξύλα ήρθαν ακριβά.....και δεν μπορεί ο έμπορος να μας πουλήσει στην τιμή που μας υποσχέθηκε. :(


Αγοράστε ξύλα από όπου βρείτε με τιμή 110€.....τιμή που υπάρχει ακόμα και τώρα σε μερικές μάντρες της θεσσαλονίκης.

Τα φορτία που έρχονται τώρα από Βουλγαρία είναι πανάκριβα, και οι τιμές στις Ελληνικές Μάντρες άρχισαν να παίρνουν τον ανήφορο.

Ενδεικτικά οι περισσότεροι πουλάνε τώρα 125-130€ τον τόνο. Μέσα στο καταχείμωνο μπορείτε να φανταστείτε πόσο θα ανέβει αυτή η τιμή.

Ξηλωθείτε, δανειστείτε, κλέψτε :lol: χρήματα και κάντε τις αγορές σας τώρα, εάν σας παίρνει αποθηκεύετε ξύλα και για του χρόνου.

Ακούγεται επίσης και για πλαφόν στις εξαγωγές της Βουλγαρίας, καθώς ξεσηκώθηκε ο τοπικός πληθυσμός φοβούμενοι ότι δεν μείνει ούτε σκλήθρα για να κάψουν τον χειμώνα.

Το πράγμα έχει ξεφύγει τελείως .........αναμενόμενο.


Να σε ευχαριστήσω και δημόσια για την προσπάθεια που έκανες μέχρι τώρα. Είμαι από τους λίγους που ξέρουν πόσα mail και τηλέφωνα χρειάστηκαν. Δεν έχει σημασία το αποτέλεσμα αλλά η προσπάθεια. Μέσα από τέτοιες προσπάθειες έρχονται και τα αποτελέσματα.

Θυμάμαι όταν έστειλα το email στην ομάδα αξιολόγησης των προσφορών για το pellet ζητώντας κάποιος να σε βοηθήσει κανείς άλλος δεν βγήκε να μοιραστεί την δουλειά μαζί σου. Εγώ έτρεχα με τα pellet και δεν προλάβαινα.

Η προσπάθεια μας συνεχίζετε.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20976 από INFRARED
παιδια στειλτε μου σας παρακαλω το μειλ που στελνουν τις προσφορες οι επαγγελματιες για το φορουμ.. οσο για αυτα που λεει ο μαστορας για τα πλαφον και τα καυσοξυλα εχει απολυτο δικιο...

ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ