Primus 45

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #56020 από kostas.b
Απαντήθηκε από kostas.b στο θέμα Απ: Primus 45
H διαπιστωση που εκανα αφορα τον Λεονα και οχι τον λεβητα για τον οποιο πιστευω ειναι ενα value for money μηχανημα.
Τον συγκεκριμενο λεβητα τον εχει φιλος μου και τα μοναδικα θεματα που αντιμετωπισαμε ηταν καπνος απο το σιλο εξαιτιας ξεκολλημενου γυαλιου στο πλαι του σιλο το οποιο χρησιμευει σαν δεικτης και μη εναυση του λεβητα οταν αυτος καθοταν γι' αρκετη ωρα σβυστος.
Για το πρωτο λιγη σισλικονη και ηταν ετοιμος και για το δευτερο αλλαγη στο μενου κρυφων παραμετρων της τριτης φασης απο 120 10 120 10 σε 112 18 112 18 για να μπορει το πελλετ να φτασει εκει που ειναι η αντισταση.

Αυτα ηταν και τα δυο στοιχεια τα οποια δεν μου αρεσαν στον λεβητα.Δηλαδη το οτι δεν μπορει να δουλεψει με ανοικτο και μη καλα σφραγισμενο το σιλο του και το οτι η αντισταση του ειναι λαθος τοποθετημενη στην κορυφη του πιατου του καυστηρα.

Ο Λεονας αν δεν κανω λαθος ειναι καυστηρατζης.

Διαγράφηκε link που απαγορεύεται

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #56022 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Απ: Primus 45
Ηρέμισε ρε Primus! Άμα εσένα σ'αρέσει και σε καλύπτει ο λέβητας η γνώμη των υπολοίπων περισσεύει! Σκοπός είναι εξυπηρετεί εσένα, το χρήστη! Από 'κει και πέρα όλα τ'άλλα είναι να 'χαμε να λέγαμε...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #56029 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Απ: Primus 45
Οτι και να μου πειτε οτι και να λετε
για μενα μετραει πανω απο ολα εγω τι κανω και τι καιω σε σχεση
με πριν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Πειτε εσεις οτι θελεται εγω ζεστανα το σπιτι μου
και ειμαι ευχαριστημενος τωρα εαν υπαρχει προβλημα
γιατι εγω και πολλοι αλλοι που με παιρνουν τηλ. καθε μερα
και μου λενε οτι και αυτοι ειναι το ιδιο ευχαριστημενοι!!!!!
Δεν μπορω να κανω κατι περισσοτερο !!!

Αγαπητε DOOM_NX
Αυτο ειπα και τιποτα περισσοτερο.
Εδω σε αυτο το φορουμ πιστευω γιαυτο και φτιαχτηκε
για να λεμε να παρουσιαζουμε να ανταλασουμε γνωμες!!!
τωρα εαν καποιος εχει προβλημα με το να βαλει λιγο σιλικονη
και βεβαια η αντισταση καλα εχει μπει εκει που εχει μπει
που επρεπε να ειναι μεσα στην πρωτη τρυπα οπως βγαινει το υλικο????
Δεν πειραζει να ειστε καλα παντως εγω καιω εναν λεβητα
Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο
Και θα συνεχισω να καιω εναν λεβητα
Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #56058 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Απ: Primus 45

PRIMUS 45 έγραψε: Το μονο που μου έκανε δώρο είναι η σχάρα για τα ξυλα (-100€).
Δεν το καταλαβα αυτο ??/?
Δεν παει μεσα στην τιμη και η σχαρα για ξυλα???????
Τον καυστηρατζη τι τον θελεται για πειτε και μενα ???!!!!!


Καλημέρα,

Ναι μου είπε οτι η σχάρα για τα ξυλά είναι εξτρά και εχει 100,00€. Επειδή τωρα μου έβαλες υποψίες θα πάρω τηλ στο εργοστάσιο να ρωτήσω, γιατί δεν μπορεί να λέει οτι θέλει ο καθένας, ω να σου πω :angry:

Τώρα όσο αφορά τον καυστηρατζη υποτίθεται οτι θα κάνει το πρώτο ανάμα τις ρυθμίσεις, θα σου δώσει ένα χαρτί με μετρήσεις, και θα σου πει και 10 πράγματα..

Όσο για τον φίλο που είπε ότι είναι απαράδεκτος ο λέβητας, θα πω ότι σίγουρα εχει και πολύ καλύτερα μηχανήματα στην αγορά αλλά αν βρει κάποιο καλύτερο & στην ίδια τιμή ας το γράψει εδώ, και αν ισχύει ακυρώνω άμεσα την παραγγελιά.

Εγώ σκοπεύω στο μέλλον να ελενχω τον λέβητα με αισθητήρα λ και με plc, όπως έχω και ιδι αντιστάθμιση και τετραοδη. Και θα σου πω μετά αν θα δουλεύει ρόλοι η όχι. ;)

Την Τετάρτη θα πάω να δω τον 34αρη κατά πάσα πιθανότητα για τον φίλο από την Γλυφάδα ;)


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by electron. Αιτία: συντακτικο λαθος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #56075 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Απ: Primus 45
Μόλις μίλησα με το εργοστάσιο και μου είπαν ότι η σχάρα χρεώνετε εξτρά
Για τον λόγο ότι άλλοι την θέλουν ενω άλλοι οχι. Όποτε ο έμπορος ήταν ειλικρινείς σε αυτό το θέμα μαζί μου και για αυτό και μπράβο του. :)


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #56076 από zio1980
Απαντήθηκε από zio1980 στο θέμα Απ: Primus 45
η σχάρα είναι μέσα στην τιμή για τους λέβητες της μαβιλ..εγώ έχω το 34kw για να ζεσταίνω 2 διαμερισματ 200τ.μ. συνολικά, με τον όροφο να είναι μονωμένος εκτός απο την νότια πλευρά...έχω κάψει σε 1 εβδομάδα λειτουργίας 18 σακουλάκια αυστριακού πέλλετ...πάνρτως το πρόβλημα για τη μη αυτοματη εναυση του λέβητα το πρωί το έχω και εγώ..απο τις 7 ημέρες τις 2 δεν άναψε μόνο του..το πρόβλημα μου είναι οτι επειδή χαμηλώνω το θερμοστάτη το βράδυ, ο λέβητας δεν ανάβει καθόλου, με αποτέλεσμα να μην κρατάει θράκα για να ανάωει μόνο του..το αντιμετώπισα βάζοντας το λέβητα μπρός το βράδυ πριν κοιμηθώ για κανα 10λεπτο και την άλλη μέρα παίρνει μόνο του...οι ρυθμίσεις που έχω είναι 2" - 35" - 40...τις κρυφές ρυθμίσεις δεν τις εχω πειράξει και σε επικοινωνία με την μαβιλ μου είπαν να μην τις πειράξω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.249 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ