Primus 45

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #53662 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Απ: Primus 45
το είχα 35" το νεκρό χρόνο και δεν μου άναβε αυτόματα το πρωί ο λέβητας..χρειαζόταν να κάνω εκκίνηση χειροκίνητα..
ΤΟΝ νεκρο χρονο μπορεις να τον εχεις και 120''
το οτι δεν σου εκανε αυτοματη εναυση δεν φταιει
το 35'' που το εβαλες εσυ
το κρυφο μενου κατι δεν ειναι ρυθμισμενο καλα


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #53663 από zio1980
Απαντήθηκε από zio1980 στο θέμα Απ: Primus 45
και τι μπορώ να κάνω σε αυτη την περίπτωση???μπορω να το διορθώσω μόνοσ μου ή να μιλήσω με την εταιρεία???πάντως σε ευχαριστώ για τις συμβουλές

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #53666 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Απ: Primus 45
Τελικά τι έγινε με τον φίλο "giorgos m 35" ήρθε πέταξε την "βόμβα" κει έφυγε :whistle: Τι έγινε με τον λέβητα του και πόσους τουμποσωληνες εχει τελικά ?

Επειδή βλέπω οτι πολύς κόσμος έχει θέματα, μήπως πρέπει να βγάλουμε έναν οδηγό με τις ρυθμίσεις για τα διάφορα καύσιμα και ακόμα και του περιβόητου (κρυφού menu) ώστε να μπορεί ο καθένας να πειραματιστεί και να βελτιώσει την καύση του (που ισούται με οικονομία?) ;)

Αν θες φίλε Primus 45 εσύ έχεις και την μεγαλύτερη εμπειρία και γνώση πάνω σε αυτόν τον λέβητα, πιστεύω ότι θα βοηθήσει πoλους φίλους και εμένα που περιμένω τον λέβητα από μέρα σε μέρα :pinch:


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by electron.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #53678 από zio1980
Απαντήθηκε από zio1980 στο θέμα Απ: Primus 45
τώρα μίλησα με την εταιρεία και μου είπε οτι οι κρυφές ρυθμίσεις είναι σωστες και δεν πρέπει να τις πειράξω...???για το οτι δεν παίρνει μπρός μόνο του μου είπε οτι είναι απο το νεκρό χρόνο και για τη θερμοκρασία καυσαερίων πρέπι να χαμηλώσω την ένταση ανεμιστήρα στα 39...μετα απο συζητηση καταλήξαμε οτι καλό θα είναι να βάζω το νεκρό χρόνο στα 40" το πρωί και την ημέρα και το βρδάκι στο 33" έτσι ωστε να πάρει μπρός μόνο του αλλάκαι να κάνει οικονομία...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #53718 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Απ: Primus 45
τώρα μίλησα με την εταιρεία και μου είπε οτι οι κρυφές ρυθμίσεις είναι σωστες και δεν πρέπει να τις πειράξω...???
για το οτι δεν παίρνει μπρός μόνο του μου είπε οτι είναι απο το νεκρό χρόνο και για τη θερμοκρασία καυσαερίων πρέπι να χαμηλώσω την ένταση ανεμιστήρα στα 39...
μετα απο συζητηση καταλήξαμε οτι καλό θα είναι να βάζω το νεκρό χρόνο στα 40" το πρωί
και την ημέρα και το βρδάκι στο 33" έτσι ωστε να πάρει μπρός μόνο του αλλά
και να κάνει οικονομία...
Απο αυτα εγω πιστευω οτι δεν ισχυουν
Πρωτον ενταση καυσαεριων στον
δικο μου λεβητα δεν κατεβαινει κατω απο 40 % στον δικο σου ποσο ?
Δευτερον απο ποιον νεκρο χρονο δεν παιρνει μπρος ο λεβητας
Και τριτον τι θα κανουμε θα ειμαστε καθε μερα στο λεβητοστασιο ?
για να ρυθμισουμε τον αερα ?
Το τηλ.μου ειναι γνωστο σε ολους σας οτι θελεται
μην διστασετε να με ρωτησετε ας ειναι και πατατα!!!!
το εχω δωσει πιο πανω


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #53797 από John2008
Απαντήθηκε από John2008 στο θέμα Απ: Primus 34

John2008 έγραψε: Καλησπέρα , πρίν 15 ημέρες εγκατέστεισα τον primus 34 . Καίω κουκούτσι ελιάς και έχω πολύ άσπρο καπνό, το ιδιο πρ´οβλημα εχω και με το πυρηνοξυλο . Οι ρυθμίσεις είναι 2" 37 αναμονή και 55% . Γνωρίζει κάποιος κάτι;;;;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.210 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ