Λέβητας Pelletech 25kW

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #130262 από tractioner
Απαντήθηκε από tractioner στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
60 βαθμούς γιατί? Βάλε περισσότερους 68 τουλάχιστον για να μπορέσεις να κάνεις μπάνιο.
Last edit: 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #130275 από dimospsy
Απαντήθηκε από dimospsy στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

elvor έγραψε: Ο λέβητας ανοίγει στους 45 βαθμούς και σταματάει στους 60 και αυτό για το ζεστό νερό. Δεν έχω δοχείο αδράνειας. Έχω ξεχωριστό κυκλοφορητή για το μποιλερ πριν την τετραοδη. Το σπίτι ζεσταίνεται πάρα πολύ καλά. Το μόνο μου πρόβλημα είναι ότι τα ζεστό νερό του μποιλερ των 80 λίτρων δεν μου είναι αρκετό, φτάνει ίσα ίσα για το μπάνιο ενός ατόμου. Δεν ξέρω αν και σχετικά καινούργιο το μποιλερ έχει πρόβλημα ή παίζουν ρόλο οι ρυθμίσεις.


Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα με 100 αρι μπόιλερ. Όχι όμως με τον λέβητα σας αλλά έχω τον proggeto τον 25 αρι.Το μόνο που χρειάζεται να κανείς είναι να βάλεις να ανοίγει ο λέβητας( κύκλο φορητής ) στους 55 βαθμούς και όχι στους 45 που το έχεις. Ο κύκλο φορητής σου σταματάει στους 45; Έτσι δεν είναι;Στους 45 σου ξανά κρυώνει τα νερά για αυτό δεν αρκεί το νερό.
Last edit: 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #130278 από Χάρης Κρήτη
Απαντήθηκε από Χάρης Κρήτη στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

dimospsy έγραψε:

elvor έγραψε: Ο λέβητας ανοίγει στους 45 βαθμούς και σταματάει στους 60 και αυτό για το ζεστό νερό. Δεν έχω δοχείο αδράνειας. Έχω ξεχωριστό κυκλοφορητή για το μποιλερ πριν την τετραοδη. Το σπίτι ζεσταίνεται πάρα πολύ καλά. Το μόνο μου πρόβλημα είναι ότι τα ζεστό νερό του μποιλερ των 80 λίτρων δεν μου είναι αρκετό, φτάνει ίσα ίσα για το μπάνιο ενός ατόμου. Δεν ξέρω αν και σχετικά καινούργιο το μποιλερ έχει πρόβλημα ή παίζουν ρόλο οι ρυθμίσεις.


Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα με 100 αρι μπόιλερ. Όχι όμως με τον λέβητα σας αλλά έχω τον proggeto τον 25 αρι.Το μόνο που χρειάζεται να κανείς είναι να βάλεις να ανοίγει ο λέβητας( κύκλο φορητής ) στους 55 βαθμούς και όχι στους 45 που το έχεις. Ο κύκλο φορητής σου σταματάει στους 45; Έτσι δεν είναι;Στους 45 σου ξανά κρυώνει τα νερά για αυτό δεν αρκεί το νερό.


Elvor βάλε το κυκλοφορητή σου να ανοίγει στους 52 για αρχή εγώ τόσο το έχω και είμαι μια χαρά συμφωνώ με τον dimospsy απόλυτα...γιαυτό σου ζήτησα και πότε ανοίγει ο κυκλοφορητής σου....

Μη κανεις μη σου κανουνε
μη πεις να μη σου πουνε,
αν οσα κανεις τα ξεχνας
καποιοι ΔΕ ΤΑ ΞΕΧΝΟΥΝΕ...
Last edit: 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135286 από makis terzis
Απαντήθηκε από makis terzis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Έκανε κανείς service στο λέβητα.Εγώ νομίζω πως χρειάζονται αλλαγή τα ελατήρια και η πλάκα αντίστροφης φλόγας .Τα έχει αλλάξει κανείς;
Last edit: 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135319 από tzistsam
Απαντήθηκε από tzistsam στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Mάκη θα κάνω εγώ service σύντομα. Δεν μου είπε τίποτα για ελατήρια και πλάκα. Απλά το βεντιλατέρ απ' ότι ξέρω θα βγάλει να το καθαρίσει και μία ακίδα ή κάτι τέτοιο από τον αισθητήρα καυσαερίων. Κατέβηκαν τα ελατήρια? Γιατί εμένα είναι όπως το πήρα. Στην ίδια θέση. Αμα κάνω θα σε πάρω τηλ.

πετρέλαιο? μακρυά και αγαπημένοι.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": makis terzis

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135323 από makis terzis
Απαντήθηκε από makis terzis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
o.k ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.128 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ