Vitoligno 100-S 30kW by sot.p

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39966 από mpampis
Απαντήθηκε από mpampis στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p
Δεν θέλω να κάνω κάτι. Απλά λόγο που υπάρχει η επαφή στον πίνακα νόμιζα οτι έχει κάπια λειτουργία.Σήμερα τον έχω ανάψει απο της 18:30 και δουλεύει κανανικά με τον υδροστάτη στο 0

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39971 από LEONAS
Απαντήθηκε από LEONAS στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p
Η πιο σωστη λυση για εμενα ειναι ο κυκλοφορητης που δινει
στο δοχειο να παιρνει εντολη απο τα καυσαερια και οχι απο τα
νερα.

Το ζητας το τσιπας !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #40178 από γιαννης δελτα
Απαντήθηκε από γιαννης δελτα στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p

LEONAS έγραψε: Η πιο σωστη λυση για εμενα ειναι ο κυκλοφορητης που δινει
στο δοχειο να παιρνει εντολη απο τα καυσαερια και οχι απο τα
νερα.

Λεονα πως γινεται αυτο?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #40404 από mpampis
Απαντήθηκε από mpampis στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p
Να ρωτήσω και κάτι άλλο; Διάβασα ότι όταν φτάσει στους 88 βαθμούς η θερμακρασία στο λέβητα δινει εντολή σε ένα κυκλοφοριτή και κάνει αποθέρμανση. Εγώ έχω 3 κυκλοφοριτές σε τρείς ορόφους που πέρνουν εντολή απο τον υδροστάτη του δοχείου αδράνειας. Θα λειτουργίσει σε μένα η αποθέρμανση του λέβητα ή όχι;Γιατί ποσο πολύ πίσσα στον κάδο με τα ξύλα; Από τις πρώτες μέρες που τον άναψα και γέμισε πίσσα. Την θερμοστατική βαλβίδα για τα επιστρεφόμενα την έχω στο 6 και έχω 65 βαθμούς επιστρεφόμενα.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by mpampis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #41284 από γιαννης δελτα
Απαντήθηκε από γιαννης δελτα στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p

mpampis έγραψε: Να ρωτήσω και κάτι άλλο; Διάβασα ότι όταν φτάσει στους 88 βαθμούς η θερμακρασία στο λέβητα δινει εντολή σε ένα κυκλοφοριτή και κάνει αποθέρμανση. Εγώ έχω 3 κυκλοφοριτές σε τρείς ορόφους που πέρνουν εντολή απο τον υδροστάτη του δοχείου αδράνειας. Θα λειτουργίσει σε μένα η αποθέρμανση του λέβητα ή όχι;Γιατί ποσο πολύ πίσσα στον κάδο με τα ξύλα; Από τις πρώτες μέρες που τον άναψα και γέμισε πίσσα. Την θερμοστατική βαλβίδα για τα επιστρεφόμενα την έχω στο 6 και έχω 65 βαθμούς επιστρεφόμενα.

Μπαμπη εχεις κυκλοφοριτη αναμεσα στο λεβητα και στο δοχειο αδρανειας? η στελνει ο κυκλοφοριτης του λεβητα για τα επιστρεφομενα. Πιο απλα εχεις εναν η δυο κυκλοφοριτες αναμεσα στο λεβητα και στο δοχειο αδρανειας?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #41631 από mpampis
Απαντήθηκε από mpampis στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p

γιαννης δελτα έγραψε:

mpampis έγραψε: Να ρωτήσω και κάτι άλλο; Διάβασα ότι όταν φτάσει στους 88 βαθμούς η θερμακρασία στο λέβητα δινει εντολή σε ένα κυκλοφοριτή και κάνει αποθέρμανση. Εγώ έχω 3 κυκλοφοριτές σε τρείς ορόφους που πέρνουν εντολή απο τον υδροστάτη του δοχείου αδράνειας. Θα λειτουργίσει σε μένα η αποθέρμανση του λέβητα ή όχι;Γιατί ποσο πολύ πίσσα στον κάδο με τα ξύλα; Από τις πρώτες μέρες που τον άναψα και γέμισε πίσσα. Την θερμοστατική βαλβίδα για τα επιστρεφόμενα την έχω στο 6 και έχω 65 βαθμούς επιστρεφόμενα.

Μπαμπη εχεις κυκλοφοριτη αναμεσα στο λεβητα και στο δοχειο αδρανειας? η στελνει ο κυκλοφοριτης του λεβητα για τα επιστρεφομενα. Πιο απλα εχεις εναν η δυο κυκλοφοριτες αναμεσα στο λεβητα και στο δοχειο αδρανειας?


Γιάννη έχω ένα κυκλοφοριτή ανάμεσα στο λέβητα και στο δοχείο αδράνειας που δουλεύη απο τους 60 βαθμούς και κυκλοφορή το νερό μόνο στο λέβητα και δοχείο. Απο το δοχείο αδράνειας τραβάνε νερό τρείς κυκλοφοριτές, ένας για κάθε όροφο, που πέρνουν εντολή από ένα υδροστάτη τοποθετημένο στο δοχείο και τον έχω ρυθμίση στους 40 βαθμούς. Γιάννη πίσσα έχεις καθόλου; Πως την αντιμετωπίζεις;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.133 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ