Vitoligno 100-S 30kW by sot.p

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #35755 από γιαννης δελτα
Απαντήθηκε από γιαννης δελτα στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p

konado έγραψε: οι απαντήσεις ήταν κατατοπιστικότατες!!!μάλλον κι εγω θα τον ανάψω απο βδομάδα και θα τον σβήσω τα χριστούγεννα για καλό καθάρισμα!!!απο καταναλώσεις πως πήγαμε??γιάννη δέλτα τι αισθητήριο είναι αυτό??πολύ καλό μου ακούγεται!!!

Θα βρεις εναν θερμομετρο με αισθητηριο.θα βαλεις το αισθητηριο κατω απο την μονωση του λεβητα στο πανω μερος και το θερμομετρο μεσα στο σπιτι. Ετσι θα βλεπεις μεσα απο το σπιτι σε ποια κατασταση ειναι ο λεβητας και ποτε να βαλεις ξυλα. Ειδηκα το χειμωνα ειναι τελειο. Εγω εχω διαφορικο θερμοστατη που ελεγχει την θερμοκρασια επιστροφη της θερμανσης δαπεδου την θερμοκρασια νερου στο τανκ-τανκ και την θερμοκρασια του ξυλολεβητα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #35825 από ΑΛΕΚΟΣ
Απαντήθηκε από ΑΛΕΚΟΣ στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p

γιαννης δελτα έγραψε:

konado έγραψε: οι απαντήσεις ήταν κατατοπιστικότατες!!!μάλλον κι εγω θα τον ανάψω απο βδομάδα και θα τον σβήσω τα χριστούγεννα για καλό καθάρισμα!!!απο καταναλώσεις πως πήγαμε??γιάννη δέλτα τι αισθητήριο είναι αυτό??πολύ καλό μου ακούγεται!!!

Θα βρεις εναν θερμομετρο με αισθητηριο.θα βαλεις το αισθητηριο κατω απο την μονωση του λεβητα στο πανω μερος και το θερμομετρο μεσα στο σπιτι. Ετσι θα βλεπεις μεσα απο το σπιτι σε ποια κατασταση ειναι ο λεβητας και ποτε να βαλεις ξυλα. Ειδηκα το χειμωνα ειναι τελειο. Εγω εχω διαφορικο θερμοστατη που ελεγχει την θερμοκρασια επιστροφη της θερμανσης δαπεδου την θερμοκρασια νερου στο τανκ-τανκ και την θερμοκρασια του ξυλολεβητα.

υπαρχει ετοιμος πινακας της viessman που τοποθετειται μεσα στο σπιτι κ εχει τις ιδιες λειτουργειες με τον λεβητα
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by ΑΛΕΚΟΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #35916 από ΑΛΕΚΟΣ
Απαντήθηκε από ΑΛΕΚΟΣ στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p
ρε παιδια εχει κανεις το manual του vitoligho;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36496 από konado
Απαντήθηκε από konado στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p
έτοιμος πίμακας viessmann!!!χμμ πόσο θα κάνει όμως....έχω το manual αλλα όχι στα ελληνικά!!πρέπει να είναι στα ρουμάνικα!!!το χει κανείς έστω στα αγγλικά?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36497 από konado
Απαντήθηκε από konado στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p
τι κατανάλωση έχουμε περίπου??έχω 15+ τόνους σχετικά ξερά ξύλα για σπίτι 200μ2 με τον 40αρι, χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις θέρμανσης.θα μου φτάσουν ή να παραγγείλω 5 ακόμα τώρα που έχει??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36645 από γιαννης δελτα
Απαντήθηκε από γιαννης δελτα στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p

konado έγραψε: τι κατανάλωση έχουμε περίπου??έχω 15+ τόνους σχετικά ξερά ξύλα για σπίτι 200μ2 με τον 40αρι, χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις θέρμανσης.θα μου φτάσουν ή να παραγγείλω 5 ακόμα τώρα που έχει??

Παρε αλλους 15 για του χρονου να εχεις ξερα.Λογικα θα σου φτασουν.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.101 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ