Vitoligno 100-S 30kW by sot.p

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31488 από mpampis
Απαντήθηκε από mpampis στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p
Σε τη θερμοκρασία έχετε το νερό του λέβητα, όταν πιασει τη θερμοκρασία του νερού (ας πούμε 70) σταματάει ο ανεμιστήρας για ένα λεπτό και δουλεύη 15 δέυτερα, πόσο πέφτει η θαρμοκρασία του νερού για να ξεκινήση ο ανεμιστήρας σε κανονική λειτουργία 5 βαθμούς ή μπορείς να το ρυθμίσεις εσύ.Ο μηχονολόγος μου είπε ότι δεν χρειάζεται να βάλουμε θερμοστοιχείο στο δοχείο αδράνειας,πως θα καταλαβένει ο λεβητας όταν θα τελιώνει το νερό στο δοχείο αδράνειας για να μπαίνει σε πλήρη λειτουργια; Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά είπαμε νέος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31517 από ΑΛΕΚΟΣ
Απαντήθηκε από ΑΛΕΚΟΣ στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p

mpampis έγραψε: Σε τη θερμοκρασία έχετε το νερό του λέβητα, όταν πιασει τη θερμοκρασία του νερού (ας πούμε 70) σταματάει ο ανεμιστήρας για ένα λεπτό και δουλεύη 15 δέυτερα, πόσο πέφτει η θαρμοκρασία του νερού για να ξεκινήση ο ανεμιστήρας σε κανονική λειτουργία 5 βαθμούς ή μπορείς να το ρυθμίσεις εσύ.Ο μηχονολόγος μου είπε ότι δεν χρειάζεται να βάλουμε θερμοστοιχείο στο δοχείο αδράνειας,πως θα καταλαβένει ο λεβητας όταν θα τελιώνει το νερό στο δοχείο αδράνειας για να μπαίνει σε πλήρη λειτουργια; Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά είπαμε νέος.

ξεκιναει απο 72β κοβει στους 75β ανεβαζει μεχρι τους 78 κ μετα αρχιζει κ πεφτει παλι στους 72 κ ξαναρχιζει πλι κ παει λεγοντας.κ αν θυμαμε καλα μπορεις να το ανεβασεις μεχρι τους 85.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31542 από LEONAS
Απαντήθηκε από LEONAS στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p

γιαννης δελτα έγραψε:

LEONAS έγραψε: Εμενα δεν εχει ουτε λιγο ουτε πολυ δεν εχει καθολου.

LEONA Εχω βαλει ξυλα και με κουστουμη. Απλος πρεπει να ξερεις ποτε να βαλεις ξυλα πως να τα βαλεις αλλα σιγουρα καλο θα ηταν να ειχε κλαπε.Γιατι τωρα ο γερμανος δεν εβαλε κλαπε δεν ξερω.leona ο δικο σου οταν κλεινης το κλαπε κανει πυρολυση?





Το κλαπε το ανοιγω οταν ειναι να τον αναψω με το φλογιστρο, οταν
βαζω ξυλα δεν το ανοιγω γιατι δεν χρειαζεται.

Το ζητας το τσιπας !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31573 από sot.p
Απαντήθηκε από sot.p στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p

mpampis έγραψε: Σε τη θερμοκρασία έχετε το νερό του λέβητα, όταν πιασει τη θερμοκρασία του νερού (ας πούμε 70) σταματάει ο ανεμιστήρας για ένα λεπτό και δουλεύη 15 δέυτερα, πόσο πέφτει η θαρμοκρασία του νερού για να ξεκινήση ο ανεμιστήρας σε κανονική λειτουργία 5 βαθμούς ή μπορείς να το ρυθμίσεις εσύ.Ο μηχονολόγος μου είπε ότι δεν χρειάζεται να βάλουμε θερμοστοιχείο στο δοχείο αδράνειας,πως θα καταλαβένει ο λεβητας όταν θα τελιώνει το νερό στο δοχείο αδράνειας για να μπαίνει σε πλήρη λειτουργια; Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά είπαμε νέος.[/quot
Η θερμοκρασία του νερού του λέβητα, μπορεί να ρυθμιστεί από τους 75 έως τους 85 βαθμούς κελσίου. Εγώ την έχω ρυθμίσει στους 80 ή και στους 75 καμιά φορά. Όταν ξεπεραστεί κατά έναν βαθμό η θερμοκρασία που έχουμε ορίσει, τότε ο ανεμιστήρας σταματά την κανονική λειτουργία του και περνά σε διακεκομμένη λειτουργία για 15 δεύτερα ανά λεπτό (συντήρηση). Όταν πέσει ένα βαθμό κάτω από την θερμοκρασία που έχουμε ορίσει, τότε ο ανεμιστήρας ξαναμπαίνει σε κανονική λειτουργία. Για δοχεία αδράνειας δεν σκαμπάζω διότι δεν έχω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31835 από mpampis
Απαντήθηκε από mpampis στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παιδιά, όταν τον ανάψω θα δω πως δουλεύη και με το δοχείο αδράνειας και θα σας ενημερώσω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31868 από ΑΛΕΚΟΣ
Απαντήθηκε από ΑΛΕΚΟΣ στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p

mpampis έγραψε: Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παιδιά, όταν τον ανάψω θα δω πως δουλεύη και με το δοχείο αδράνειας και θα σας ενημερώσω.

αντε με το καλο B)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.107 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ