Vitoligno 100-S 30kW by sot.p

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31290 από sot.p
Απαντήθηκε από sot.p στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p

sot.p έγραψε:

mpampis έγραψε: Γειά σας και από μένα, καλό χειμώνα να έχουμαι παιδιά.Έχω τον 80KW με δοχείο αδράνειας 2000 λιτρα για να θερμάνω 420 τετραγωνικά. Περιμένω να πέσει λίγο η θερμοκρασία για να τον ανάψουμε και να τον ρυθμίσουμε από ότι μου έχουν πει.Με φοβίσατε λίγο με τον καπνό που βγάζει από την πόρτα φόρτωσεις.Ελπίζω να μην κάνω μπάνιο κάθε φόρα που θα γεμίζω τον ξυλολέβητα με ξύλα.Περισσότερες έντυπώσεις μετά το άναμα.

Αν αφήσεις ανοιχτή την πόρτα του όσο είναι σε λειτουργία, προκειμένου να προσθέσεις ξύλα, σίγουρα εσύ θα πας για μπάνιο και τα ρούχα σου στο πλυντήριο. Φρόντιζε να προσθέτεις ξύλα όταν το ζητάει ο λέβητας (έχει ανάλογη ένδειξη στον πίνακα)ή μετά από κάποιες ώρες από το άναμα. Με τον καιρό θα εξοικειωθείς. Τα ξύλα τα έχουν αυτά, χαμαλίκι, κάπνα, μυρωδιά, στάχτες. Μην το φοβάσαι, δεν είναι τίποτα, όταν μάλιστα με αυτόν τον τρόπο θέρμανσης, εξοικονομούμε τόσα χρήματα. Τουλάχιστον εγώ που μαζεύω μόνος μου τα ξύλα.

Πάντως δεν πρέπει να κολάμε στον καπνό, που λίγο πολύ σχεδόν όλοι οι ξυλολέβητες τον έχουν. Τουλάχιστον είναι πρόβλημα εκτός σπιτιού, σε αντίθεση με κάποια τζάκια (ενεργειακά και μη) ή ξυλόσομπες που καπνίζουν. Για μένα το παν είναι η αυτονομία του και η αξιοπιστία του.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31291 από LEONAS
Απαντήθηκε από LEONAS στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p
Εμενα δεν εχει ουτε λιγο ουτε πολυ δεν εχει καθολου.

Το ζητας το τσιπας !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31315 από γιαννης δελτα
Απαντήθηκε από γιαννης δελτα στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p

LEONAS έγραψε: Εμενα δεν εχει ουτε λιγο ουτε πολυ δεν εχει καθολου.

LEONA Εχω βαλει ξυλα και με κουστουμη. Απλος πρεπει να ξερεις ποτε να βαλεις ξυλα πως να τα βαλεις αλλα σιγουρα καλο θα ηταν να ειχε κλαπε.Γιατι τωρα ο γερμανος δεν εβαλε κλαπε δεν ξερω.leona ο δικο σου οταν κλεινης το κλαπε κανει πυρολυση?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31360 από konado
Απαντήθηκε από konado στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p
ούτε καμια ρύθμιση για τον πρωτεύον και δευτερεύον αέρα??ή πάνω απο τον πίνακα του λέβητα??μάλλον θέλει λίγο παραπάνω προσοχή απο ότι καταλαβαίνω....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31411 από ΑΛΕΚΟΣ
Απαντήθηκε από ΑΛΕΚΟΣ στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p

konado έγραψε: ούτε καμια ρύθμιση για τον πρωτεύον και δευτερεύον αέρα??ή πάνω απο τον πίνακα του λέβητα??μάλλον θέλει λίγο παραπάνω προσοχή απο ότι καταλαβαίνω....

νασου πω την αληθεια τα εχει χειροκινητα αλλα δεν με εκοψε καθολου περσι να το δοκιμασω.φετος ομως :evil:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31480 από mpampis
Απαντήθηκε από mpampis στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p

ΑΛΕΚΟΣ έγραψε:

mpampis έγραψε: Γειά σας και από μένα, καλό χειμώνα να έχουμαι παιδιά.Έχω τον 80KW με δοχείο αδράνειας 2000 λιτρα για να θερμάνω 420 τετραγωνικά. Περιμένω να πέσει λίγο η θερμοκρασία για να τον ανάψουμε και να τον ρυθμίσουμε από ότι μου έχουν πει.Με φοβίσατε λίγο με τον καπνό που βγάζει από την πόρτα φόρτωσεις.Ελπίζω να μην κάνω μπάνιο κάθε φόρα που θα γεμίζω τον ξυλολέβητα με ξύλα.Περισσότερες έντυπώσεις μετά το άναμα.

80kw; :woohoo: :woohoo: :woohoo:αυτο πρεπει να ειναι ολοκληρο γαιδουρι...

Είναι τεράστιος, ένας φίλος μου όταν τον είδε μου είπε ότι θα κάψω 30 τόνουν ξύλα. έγω υπολογίζω να κάψω γύρω στους 20 τόνους, για να δούμε;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.105 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ