Vitoligno 100-S 30kW by sot.p

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #30747 από konado
Απαντήθηκε από konado στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p
ακόμη και αν κλείσεις τον αέρα καπνίζει?ρωτάω γιατί περιμένω τον λέβητα την άλλη βδομάδα...δεν έχει κλαπέ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #30773 από ΑΛΕΚΟΣ
Απαντήθηκε από ΑΛΕΚΟΣ στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p

konado έγραψε: ακόμη και αν κλείσεις τον αέρα καπνίζει?ρωτάω γιατί περιμένω τον λέβητα την άλλη βδομάδα...δεν έχει κλαπέ?

οχι δεν εχει κλαπε κ καπνιζει παλι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31217 από mpampis
Απαντήθηκε από mpampis στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p
Γειά σας και από μένα, καλό χειμώνα να έχουμαι παιδιά.Έχω τον 80KW με δοχείο αδράνειας 2000 λιτρα για να θερμάνω 420 τετραγωνικά. Περιμένω να πέσει λίγο η θερμοκρασία για να τον ανάψουμε και να τον ρυθμίσουμε από ότι μου έχουν πει.Με φοβίσατε λίγο με τον καπνό που βγάζει από την πόρτα φόρτωσεις.Ελπίζω να μην κάνω μπάνιο κάθε φόρα που θα γεμίζω τον ξυλολέβητα με ξύλα.Περισσότερες έντυπώσεις μετά το άναμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31231 από ΑΛΕΚΟΣ
Απαντήθηκε από ΑΛΕΚΟΣ στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p

mpampis έγραψε: Γειά σας και από μένα, καλό χειμώνα να έχουμαι παιδιά.Έχω τον 80KW με δοχείο αδράνειας 2000 λιτρα για να θερμάνω 420 τετραγωνικά. Περιμένω να πέσει λίγο η θερμοκρασία για να τον ανάψουμε και να τον ρυθμίσουμε από ότι μου έχουν πει.Με φοβίσατε λίγο με τον καπνό που βγάζει από την πόρτα φόρτωσεις.Ελπίζω να μην κάνω μπάνιο κάθε φόρα που θα γεμίζω τον ξυλολέβητα με ξύλα.Περισσότερες έντυπώσεις μετά το άναμα.

80kw; :woohoo: :woohoo: :woohoo:αυτο πρεπει να ειναι ολοκληρο γαιδουρι...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31275 από sot.p
Απαντήθηκε από sot.p στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p

mpampis έγραψε: Γειά σας και από μένα, καλό χειμώνα να έχουμαι παιδιά.Έχω τον 80KW με δοχείο αδράνειας 2000 λιτρα για να θερμάνω 420 τετραγωνικά. Περιμένω να πέσει λίγο η θερμοκρασία για να τον ανάψουμε και να τον ρυθμίσουμε από ότι μου έχουν πει.Με φοβίσατε λίγο με τον καπνό που βγάζει από την πόρτα φόρτωσεις.Ελπίζω να μην κάνω μπάνιο κάθε φόρα που θα γεμίζω τον ξυλολέβητα με ξύλα.Περισσότερες έντυπώσεις μετά το άναμα.

Αν αφήσεις ανοιχτή την πόρτα του όσο είναι σε λειτουργία, προκειμένου να προσθέσεις ξύλα, σίγουρα εσύ θα πας για μπάνιο και τα ρούχα σου στο πλυντήριο. Φρόντιζε να προσθέτεις ξύλα όταν το ζητάει ο λέβητας (έχει ανάλογη ένδειξη στον πίνακα)ή μετά από κάποιες ώρες από το άναμα. Με τον καιρό θα εξοικειωθείς. Τα ξύλα τα έχουν αυτά, χαμαλίκι, κάπνα, μυρωδιά, στάχτες. Μην το φοβάσαι, δεν είναι τίποτα, όταν μάλιστα με αυτόν τον τρόπο θέρμανσης, εξοικονομούμε τόσα χρήματα. Τουλάχιστον εγώ που μαζεύω μόνος μου τα ξύλα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31277 από LEONAS
Απαντήθηκε από LEONAS στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p

ΑΛΕΚΟΣ έγραψε:

konado έγραψε: ακόμη και αν κλείσεις τον αέρα καπνίζει?ρωτάω γιατί περιμένω τον λέβητα την άλλη βδομάδα...δεν έχει κλαπέ?

οχι δεν εχει κλαπε κ καπνιζει παλι





Kακος που δεν εχει κλαπε θα βοηθουσε πολυ αν ειχε.

Το ζητας το τσιπας !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.103 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ