Τοποθέτηση φωτοβολταϊκών σε στέγη

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27829 από YIANM
Απαντήθηκε από YIANM στο θέμα Τοποθέτηση φωτοβολταϊκών σε στέγη
Αρκεί να μη φορολογήσουν τα οικιακά . Αυτοί δεν παίζονται.
Μάλλον θα πάρουμε τα παλούκια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27891 από erimitis

ELECTRICALCHIEF έγραψε: Εγω ξεκιναω τωρα. Αυριο παω για την υπογραφη συμβασης. ΜΕ 0,25€/kwh :blush: .
Αλλα εστω αυτο το λιγο οικονομικο οφελος που θα εχω ειναι αρκετο για να καλυψει καποια ετησια εξοδα, πρώτα το κράτος ( κατα το "πρωτα ο θεος"). Ολα "δικα μου" και ετσι θα περιορισω αρκετα το κοστος.


0,25 η kwh φιλε αξιζει με τοσο λιγα.Αν το συστημα κοστιζει 17000 ποτε θα κανεις αποσβεση?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #27927 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τοποθέτηση φωτοβολταϊκών σε στέγη
Σε 8+ χρόνια και μερικούς χειμώνες μπορεί να χρειαστεί και να τσοντάρεις στο δάνειο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #28043 από ELECTRICALCHIEF
13μιση θα μου κοστισει με ιδία κεφάλαια και εργασια. Δυστηχος δεν προλαβα τη προηγουμενη τιμη.
Οσο για τη φορολογηση, μεχρι χθες δδεν το πιστευα. Αλλα μετα τα σημερινα μετρα που ψηφισαν, ολα ειναι πιθανα.

la nordica svezia

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #47931 από glf
Απαντήθηκε από glf στο θέμα Τοποθέτηση φωτοβολταϊκών σε στέγη
εγώ έχω ένα 10αρι στη στέγη και μάλιστα το περάσαμε το Σεπτέμβριο πέρυσι και στο σπίτι μπήκαμε φέτος!!
τότε έφαγα και το χαράτσι για το 11, αφού έπρεπε να πάρω κανονικό ρεύμα, αλλά οκ, στο 0,55 πληρώνομαι και δεν με πειράζει.

το σύστημα το διάλεξα όλο μόνος. Solaredge με S-Energy πλαίσια κορεάτικα. δεν είναι και ο πιο φτηνός συνδυασμός και έλεγα να το περάσω μόνος, αλλά τελικά πήρα συνεργείο για να μη χάνω τις μέρες του καλοκαιριού, είχα και ένα χτύπημα στο πόδι και με πήγε πίσω..
ο solaredge απαραίτητος γιατί έχω σκιάσεις και μπήκε σε 3 μεριές στη στέγη.

συνολικά θυμάμαι ότι βγήκε 26 χιλιάρικα, με το ρολόι της ΔΕΗ μέσα. όλα. σε 4 χρόνια θα έχει γίνει απόσβεση..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #47939 από hunters1977
Στην ελλαδα βρισκομαστε. Ολα αυτα ειναι πολυ καλα για να μεινουν αληθινα. Γνωμη μου μαλλον θα τα φορολογησουν. Ελπιζω να βγω ψευτης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ