kiturami KF 35 προβλημα με καπνο

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122280 από κρις
Απαντήθηκε από κρις στο θέμα kiturami KF 35 προβλημα με καπνο
Μήπως έξω απο το λεβητοστάσιο, στο κάθετο, υπάρχει άλλο ψηλότερο κτήριο, αντικείμενο τέλος πάντων,απο την καμινάδα; Γιατί απο ότι ξέρω, η καμινάδα πρέπει να είναι κατά ενάμιση μέτρο τουλάχιστον ποιό ψηλά απο όποιοδήποτε άλλο κτήριο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122281 από κρις
Απαντήθηκε από κρις στο θέμα kiturami KF 35 προβλημα με καπνο

κρις έγραψε: Μήπως έξω απο το λεβητοστάσιο, στο κάθετο, υπάρχει άλλο ψηλότερο κτήριο, αντικείμενο τέλος πάντων,απο την καμινάδα; Γιατί απο ότι ξέρω, η καμινάδα πρέπει να είναι κατά ενάμιση μέτρο τουλάχιστον ποιό ψηλά απο όποιοδήποτε άλλο κτήριο.

Επίσης, το οριζόντιο τμήμα μάσα στο λεβητοστάσιο καλά είναι να έχει μία ελαφρά κλίση 10 με 15 μοίρες, για να δουλεύει σαν τάμπερ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #128234 από ΣΚΑΦΟΤΕΧΝΙΚΗ
Καλημερα σε ολους τους φιλους..καταρχήν θελω να σας ευχαριστήσω ολους για της συμβουλες σας..μετα απο πολυ ψάξιμο και πολλες αλλαγες, η αντιπροσωπεία αναγκάστηκε να ενοιμερωσει τον αντιπρωσοπο που πηρα τον λεβητα,ο οποιος ειναι και φιλος, να λεει στον κοσμο, πως η καπνα που βγαζει ο λεβητας, ειναι το τίμημά της οικονομίας, μιας και ο συγκεκριμένος λέβητας, εκμεταλευεται και τον κανο, για οικονομια, με αποτελεσμα,οποτε ανοιγω την πορτα να ντουμανιάζει...Εγω λοιπον δεν τον αντεχω πλεον αυτο, ναι ειναι οικονομικός, ειναι καλος , με ζεσταίνει απιστευτα αλλα η καπνα δεν παλευεται και ζητησα αντικατασταση....εδω λοιπον θα ηθελα να σαςς κανω μια ερωτηση, με το αντικαταστουν με τον saturn..ποια ειναι η αποψη σας για αυτον?????

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #128237 από egglezos
Απαντήθηκε από egglezos στο θέμα kiturami KF 35 προβλημα με καπνο

ΣΚΑΦΟΤΕΧΝΙΚΗ έγραψε: Καλημερα σε ολους τους φιλους..καταρχήν θελω να σας ευχαριστήσω ολους για της συμβουλες σας..μετα απο πολυ ψάξιμο και πολλες αλλαγες, η αντιπροσωπεία αναγκάστηκε να ενοιμερωσει τον αντιπρωσοπο που πηρα τον λεβητα,ο οποιος ειναι και φιλος, να λεει στον κοσμο, πως η καπνα που βγαζει ο λεβητας, ειναι το τίμημά της οικονομίας, μιας και ο συγκεκριμένος λέβητας, εκμεταλευεται και τον κανο, για οικονομια, με αποτελεσμα,οποτε ανοιγω την πορτα να ντουμανιάζει...Εγω λοιπον δεν τον αντεχω πλεον αυτο, ναι ειναι οικονομικός, ειναι καλος , με ζεσταίνει απιστευτα αλλα η καπνα δεν παλευεται και ζητησα αντικατασταση....εδω λοιπον θα ηθελα να σαςς κανω μια ερωτηση, με το αντικαταστουν με τον saturn..ποια ειναι η αποψη σας για αυτον?????


καλά πλάκα κάνεις? Τι μας λές τώρα, τέτοια τεχνολογία οι Κιτουράμι?

Συγχαρητήρια να δώσεις στους ανθρώπους για την ευρηματικότητα τους. Ευγε!

Λυπάμαι αλλά...

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #128239 από ΣΚΑΦΟΤΕΧΝΙΚΗ

egglezos έγραψε:

ΣΚΑΦΟΤΕΧΝΙΚΗ έγραψε: Καλημερα σε ολους τους φιλους..καταρχήν θελω να σας ευχαριστήσω ολους για της συμβουλες σας..μετα απο πολυ ψάξιμο και πολλες αλλαγες, η αντιπροσωπεία αναγκάστηκε να ενοιμερωσει τον αντιπρωσοπο που πηρα τον λεβητα,ο οποιος ειναι και φιλος, να λεει στον κοσμο, πως η καπνα που βγαζει ο λεβητας, ειναι το τίμημά της οικονομίας, μιας και ο συγκεκριμένος λέβητας, εκμεταλευεται και τον κανο, για οικονομια, με αποτελεσμα,οποτε ανοιγω την πορτα να ντουμανιάζει...Εγω λοιπον δεν τον αντεχω πλεον αυτο, ναι ειναι οικονομικός, ειναι καλος , με ζεσταίνει απιστευτα αλλα η καπνα δεν παλευεται και ζητησα αντικατασταση....εδω λοιπον θα ηθελα να σαςς κανω μια ερωτηση, με το αντικαταστουν με τον saturn..ποια ειναι η αποψη σας για αυτον?????


καλά πλάκα κάνεις? Τι μας λές τώρα, τέτοια τεχνολογία οι Κιτουράμι?


και λιγα λες φιλε....αφου ειπάμε να βαλουμε ενα καλο και επωνυμο λεβητα, την πατησα..ηρθαν απο την αντιπρωσωπεια, ηρθε τεχνικος, οχι αλλαψε τα μπουρια οχι βγαλε εκεινο, βαλε το αλλο..αγανάκτησα, και στο τελος μου ειπαν οτι αυτο θα ειναι το τιμιμα της οικονομιας..ο γειτονας μου εβαλε ενα βουλγαρικο, εχει κάψει βαιβαια 2 τονους παραπανω ξυλα απο εμενα μεχρι στιγμης, αλλα κατεβαινει να βαλει ξυλα με της πυντζαμες..εγω αναγκάζομαι να ντυνομαι, να φοραω σκουφους και παλια ρουχα, γιατι οταν σας λεω για καπνα, μιλαμε σε σημείο να δακρυζεις

Συγχαρητήρια να δώσεις στους ανθρώπους για την ευρηματικότητα τους. Ευγε!

Λυπάμαι αλλά...

Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #128248 από egglezos
Απαντήθηκε από egglezos στο θέμα kiturami KF 35 προβλημα με καπνο

ΣΚΑΦΟΤΕΧΝΙΚΗ έγραψε: και λιγα λες φιλε....αφου ειπάμε να βαλουμε ενα καλο και επωνυμο λεβητα, την πατησα..ηρθαν απο την αντιπρωσωπεια, ηρθε τεχνικος, οχι αλλαψε τα μπουρια οχι βγαλε εκεινο, βαλε το αλλο..αγανάκτησα, και στο τελος μου ειπαν οτι αυτο θα ειναι το τιμιμα της οικονομιας..ο γειτονας μου εβαλε ενα βουλγαρικο, εχει κάψει βαιβαια 2 τονους παραπανω ξυλα απο εμενα μεχρι στιγμης, αλλα κατεβαινει να βαλει ξυλα με της πυντζαμες..εγω αναγκάζομαι να ντυνομαι, να φοραω σκουφους και παλια ρουχα, γιατι οταν σας λεω για καπνα, μιλαμε σε σημείο να δακρυζεις


συγνώμη αλλά για να πείς ότι κάτι είναι καλός και επώνυμος λέβητας, δεν αρκεί να τον λένε "μίτσο"...πρέπει να ανταποκρίνεται σε κάποια βασικά τεχνικά θέματα και για να το εκτιμήσεις πρέπει να έχεις και τις αντίστοιχες γνώσεις, άρα όχι εσύ ώς απλός χρήστης...όταν λοιπόν σου λένε ότι θα ζείς με την κάπνα...πιάσε το αυγό και κούρευτο...

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ