Επιλογή λέβητα πέλλετ

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132906 από VOSDOGIAN
Απαντήθηκε από VOSDOGIAN στο θέμα Επιλογή λέβητα πέλλετ

nikos40 έγραψε: Πιστευετε οτι ειναι καλυτερα να ανοιξω νεο thread με το θεμα μου η να περιμενω εδω;

Νίκο νομίζω οτι είναι καλύτερα να ανοίξεις ενα νεο θέμα,έχουμε και τελείως διαφορετικά δεδομένα για να το ψάχναμε μαζί ...
Φιλικά Γιάννης

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132908 από nikos40
Απαντήθηκε από nikos40 στο θέμα Επιλογή λέβητα πέλλετ
Ο.κ. πάμε για νέο θέμα...
Last edit: 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132914 από spyroskosmas
Απαντήθηκε από spyroskosmas στο θέμα Επιλογή λέβητα πέλλετ

anisos έγραψε: Εάν θες να με ακούσεις βάλε λέβητα πελλετ της caminodesign. Συγκεκριμένα τον PELLETECH 15-50 και θα βγάζεις την χρόνια σου με 2 το πολύ 3 παλέτες πελλετ.. τέρας οικονομίας που όπου βάλαμε η πελάτες μας ξεχνούν να αγοράσουν πελλετ


Αφού είναι τόσο καλός δεν πας να τον πουλήσεις και στην Αυστρία - Γερμανία - Ιταλία να μάθουν κι αυτοί οι δύσμοιροι κατασκευαστές πως φτιάχνονται οι καλοί λέβητες;

Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής
Last edit: 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132918 από anisos
Απαντήθηκε από anisos στο θέμα Επιλογή λέβητα πέλλετ
Και στην Ισπανία φίλε μου πωλούνται και στο Βέλγιο μάθε πρώτα και μετά μίλα.... εγώ μιλάω με την γνώμη των πελατών μου και δεν έχω κάνα συμφέρον να πάρει το μηχάνημα που του προτείνω εγώ... με τα 24kw που τον προτείνετε δεν θα κάνει τίποτα τα 24kw είναι να ζεστάνει τα 100 τετραγωνικά για 200 και πάνω θέλει τον 15-50kw pelletech που τον προτείνω εγώ να είναι άνετο το μηχάνημα και όχι να ζορίζεται.. ότι μηχάνημα της caminodesign βάλαμε ούτε προβλήματα ούτε τίποτα.. τις πιο πολλές φορές μπαίνει σε αδράνεια... πάντα μιλάω με της γνώμης των πελατών μου και ούτε βγήκα να κατηγορήσω κάποιο μηχάνημα απλά προτείνω κάποιον που το δουλεύουμε και είμαστε ικανοποιημένοι σαν κατάστημα
Last edit: 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132920 από kyriazisg
Απαντήθηκε από kyriazisg στο θέμα Επιλογή λέβητα πέλλετ
Μιλάμε ακόμε με τετραγωνικά μέτρα και όχι με θερμίδες σωμάτων ? Εκτός και αν το ανέφερε κάπου και μου διαφεύγει . Ούτε εμείς αλλά ούτε εσύ φίλε anisos είμαστε σε θέση να του κάνουμε επίσημη και σωστή θερμιδομέτρηση . Ας την κάνει κάποιος μηχανολόγος και μετά ο άνθρωπος επιλέγει τι μηχάνημα θα πάρει . Ούτε εμείς θα κερδίσουμε κάτι με το αν επιλέξει κάποιο από τα μηχανήματα για τα οποία είμαστε σε θέση να αναλύσουμε και να πούμε στον άνθρωπο δυο πραγματάκια παραπάνω λόγω ότι τα λειτουργούμε καθημερινά . Ο VOSDOGIAN αναφέρει 120τμ. , με το να εγκαταστήσει έναν υπερδιαστασιολογημένο (ελπίζω να το γράφω σωστά) λέβητα δεν νομίζω να βγεί κερδισμένος , απεναντίας θα έχει πολύ μεγαλύτερη κατανάλωση από έναν λέβητα που θα αποδίδει ούτε λιγότερο αλλά και ούτε περισσότερο από όσο χρειάζεται βάσει των θερμίδων των σωμάτων , της μόνωσης του σπιτιού κ.λ.π.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132921 από anisos
Απαντήθηκε από anisos στο θέμα Επιλογή λέβητα πέλλετ
Ναι για τετραγωνικά μιλάω και εγώ αν κατάλαβα καλά είπε 100 ο ένας όροφος και 126 ο δεύτερος... εάν είναι μόνο 100 είναι μια χαρά 24kw .. εγώ την γνώμη μου λέω και δεν κατηγορώ κανένα μηχάνημα τώρα ο κύριος spyroskosmas γιατί αρπάχτηκε μόλις είδε για τον λέβητα που λέω δεν ξέρω μάλλον θα έχει κάποιο κατώτερο μηχάνημα και δεν θα αντέχει την σύγκριση με τον pelletech
Last edit: 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ