Συμβουλές για σόμπες Ravelli

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45422 από Rokos
Απαντήθηκε από Rokos στο θέμα Απ: Συμβουλές για σόμπες Ravelli
καλησπερα και απο εμενα,
ειμαι ο Αλεχανδρος απο Θεσσαλονικη,και ειμαι και εγω κατοχος τις HRV-120 τις Ravelli,ειμαι εικανοπιοιμενος απο τις αποδοσεις που εχω σε συγκρισι με το πετρελαιο θα ελεγα,100τμ. εισογειο 1χ15 κιλ. την ημερα 14-15 ωρες λειτουργειας ημερισιως...
θελω να ρωτησω για ενα προβληματακι που παρουσιαστηκε στα ξαφνικα..τιν ωρα που ηθελα να την θεσω εκτος λειτουργιας το πληκτρο δεν επαιρνε εντολες..( on-off ).ενω τα νερα και η θερμοκρασια δουλευουνε κανονικα,,μηπως ξερει κανεις τι εγεινε?? ειναι κολημα τις οθονης,,η χαλσε και θελει αλαγη??

ευχαρηστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45446 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Απ: Συμβουλές για σόμπες Ravelli
Αλέξανδρε καλημέρα,

Έχω την ίδια σόμπα, πες σε παρακαλώ τη Φ έβαλες για τις υδραυλικές συνδέσεις ?

Ευχαριστώ,

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45486 από nikosSAT
Απαντήθηκε από nikosSAT στο θέμα Απ: Συμβουλές για σόμπες Ravelli
Καλημέρα,
Έχω μια Ravelli HR-100 και η εναλλαγή της λειτουργίας P.MAX ή ECO γίνεται σύμφωνα με την θερμοκρασία που έχω επιλέξει στον χώρο.
Ο κουνιάδος μου αγόρασε την HR-120 και η εναλλαγή της λειτουργίας P.MAX ή ECO γίνεται σύμφωνα με την θερμοκρασία που έχει επιλέξει στο νερό με αποτέλεσμα να δουλεύει στο ECO για λίγη ώρα. Ρώτησε στο κατάστημα που την αγόρασε πως μπορεί η εναλλαγή να γίνετε σύμφωνα με την θερμοκρασία του χώρου και του είπαν ότι δεν γίνετε. Γνωρίζει κάποιος αν ισχύει αυτό και αν όχι πως μπορούμε να αλλάξουμε την ρύθμιση;

Ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45488 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Απ: Συμβουλές για σόμπες Ravelli

Καλημέρα,
Έχω μια Ravelli HR-100 και η εναλλαγή της λειτουργίας P.MAX ή ECO γίνεται σύμφωνα με την θερμοκρασία που έχω επιλέξει στον χώρο.
Ο κουνιάδος μου αγόρασε την HR-120 και η εναλλαγή της λειτουργίας P.MAX ή ECO γίνεται σύμφωνα με την θερμοκρασία που έχει επιλέξει στο νερό με αποτέλεσμα να δουλεύει στο ECO για λίγη ώρα. Ρώτησε στο κατάστημα που την αγόρασε πως μπορεί η εναλλαγή να γίνετε σύμφωνα με την θερμοκρασία του χώρου και του είπαν ότι δεν γίνετε. Γνωρίζει κάποιος αν ισχύει αυτό και αν όχι πως μπορούμε να αλλάξουμε την ρύθμιση;


Νίκο, καλημέρα,

Τι διατομή Φ σωλήνα χρησιμοποίησες ? Σύνδεσες τον αέρα ?

Ευχαριστώ,

sdancer75
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by sdancer75.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45496 από nikosSAT
Απαντήθηκε από nikosSAT στο θέμα Απ: Συμβουλές για σόμπες Ravelli
Η δικιά μου η σύνδεση είναι λίγο περίεργη και όχι η προτεινόμενη (4 μέτρα μπουρί οριζόντια) γιατί δεν με βόλευε η διαρρύθμιση του σπιτιού.
Με Φ80 το μπουρί και έβαλα και σωλήνα αέρα από έξω σε διατομή ίδια με της σόμπας.
Στο θέμα που υπάρχει σχετικά με τα φίλτρα στο Forum έχω φωτογραφίες από την σύνδεση και αναφέρω και το πρόβλημα που αντιμετώπιζα αλλά τελικά το έλυσα με ρυθμίσεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45498 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Απ: Συμβουλές για σόμπες Ravelli

nikosSAT έγραψε: Η δικιά μου η σύνδεση είναι λίγο περίεργη και όχι η προτεινόμενη (4 μέτρα μπουρί οριζόντια) γιατί δεν με βόλευε η διαρρύθμιση του σπιτιού.
Με Φ80 το μπουρί και έβαλα και σωλήνα αέρα από έξω σε διατομή ίδια με της σόμπας.
Στο θέμα που υπάρχει σχετικά με τα φίλτρα στο Forum έχω φωτογραφίες από την σύνδεση και αναφέρω και το πρόβλημα που αντιμετώπιζα αλλά τελικά το έλυσα με ρυθμίσεις.


Νίκο δεν εννοώ την καπνοδόχο αλλά τις σωλήνες των νερών......

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.116 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ