Γολγοθάς!!! Η επιλογή λέβητα pellet στην Ελλάδα

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #21369 από nikossarris
καλησπερα παιδια και καλως σας βρηκα στο forum..ψαχνω για λεβητα πυρινοξυλου στα 80.000 kcal/h,ειναι λιγο μεγαλος αλλα το χρειαζομαι για τα ενοικιαζομενα που εχω..ενα παλικαρι εχθες μου ειπε οτι να παρεις λεβητα με καθετα τουμπο και οχι οριζοντια γιατι βουλωνουν γρηγορα και δεν εχει αποδοση.πηρα μια τιμη απο μαγαζι της πολης μου για λεβητα ΣΑΜΑΡΑ στις θερμιδες που χρειαζομαι και μου ειπε 4.500 euro..δεν ειναι υπερβολικα τα χρηματα?μετα μου ειπε οτι το μοτερ που εχει ειναι inverter..αλλο παλι και αυτο, ηξερα μονο στα κληματιστικα οχι και στους λεβητες..α ξεχασα να αναφερω οτι η τιμη ειναι απολυτος μετρητης αλλιως θα υπαρχει καποια προσαυξηση..ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #21370 από χρηστος8

nikossarris έγραψε: καλησπερα παιδια και καλως σας βρηκα στο forum..ψαχνω για λεβητα πυρινοξυλου στα 80.000 kcal/h,ειναι λιγο μεγαλος αλλα το χρειαζομαι για τα ενοικιαζομενα που εχω..ενα παλικαρι εχθες μου ειπε οτι να παρεις λεβητα με καθετα τουμπο και οχι οριζοντια γιατι βουλωνουν γρηγορα και δεν εχει αποδοση.πηρα μια τιμη απο μαγαζι της πολης μου για λεβητα ΣΑΜΑΡΑ στις θερμιδες που χρειαζομαι και μου ειπε 4.500 euro..δεν ειναι υπερβολικα τα χρηματα?μετα μου ειπε οτι το μοτερ που εχει ειναι inverter..αλλο παλι και αυτο, ηξερα μονο στα κληματιστικα οχι και στους λεβητες..α ξεχασα να αναφερω οτι η τιμη ειναι απολυτος μετρητης αλλιως θα υπαρχει καποια προσαυξηση..ευχαριστω




Πολυ καλη επιλογη για πυρηνοξυλο ειναι ο λεβητας της εταιριας Χουμεριανος...κατασκευαζεται στην Κρητη και εχει παραδοση στον πυρηνα...απλος στην χρηση-ρυθμιση και αν δεν κανω λαθος εχει κατω απο 2500 ευρω.
Αλλες μαρκες ειναι mavil-combi-thermostahl...



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #21371 από nikossarris
ξερεις κατι με τα τουμπο τα οριζοντια αν βουλωνουν γρηγορα??ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #21375 από χρηστος8

nikossarris έγραψε: ξερεις κατι με τα τουμπο τα οριζοντια αν βουλωνουν γρηγορα??ευχαριστω




Ο καθαρισμος της σταχτης πρεπει να γινεται καθε 4 μερες και συνολικο καθαρισμα καθε 20 μερες.
Αυτα ισχυουν για πυρηνοξυλο...για πελλετ αυτοι οι χρονοι διπλασιαζονται, καθε 8 η σταχτη και καθε 40 για συνολικο καθαρισμα.
Οι παραπανω χρονοι ισχυουν για τον 60 αρη.
Αυτο που πρεπει να επικεντρωσετε για αυτον τον λεβητα ειναι ο απιστευτος λογος τιμης προς αποδοσης του λεβητα.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": nikossarris

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #21407 από stavrosmet
Sp4wN 2100 ton vesta ενδιαφερομε που τον βρηκεσ κανα τηλεφωνο ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #21422 από papg

nikossarris έγραψε: ξερεις κατι με τα τουμπο τα οριζοντια αν βουλωνουν γρηγορα??ευχαριστω

Ρώτησε κάποιον που έχει στην περιοχή σου λέβητα του Σαμαρά να σου πεί στην πράξη κάθε πότε καθαρίζει. B)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": egglezos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.084 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ