Γολγοθάς!!! Η επιλογή λέβητα pellet στην Ελλάδα

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1337 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Καλοδούλευτος και ...σιδερένιος!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1656 από fillmore
Σας ευχαριστώ για τις ευχές σας!!!!....τελικά κατέληξα στον λέβητα από την Τσεχία DAKON ο οποίος συνεργάζεται με έναν Πολωνικό καυστήρα της BADO. Η τιμή του στα 3.630,00ευρώ με τον φ.π.α. στα 24kw. Για εντυπώσεις και λοιπές παρατηρήσεις θα ανοίξω καινούριο τοπικ. Περιμένω να περάσει μια εβδομάδα για να έχω ποιο ολοκληρωμένη άποψη και να ξεπεραστούν τα όποια προβλήματα εγκατάστασης. Υπάρχει και πολύ οπτικοακουστικό υλικό για να γίνει ποιο αντιληπτή η εμπειρία μου!!!!....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1657 από γιαννης δελτα

fillmore έγραψε: Σας ευχαριστώ για τις ευχές σας!!!!....τελικά κατέληξα στον λέβητα από την Τσεχία DAKON ο οποίος συνεργάζεται με έναν Πολωνικό καυστήρα της BADO. Η τιμή του στα 3.630,00ευρώ με τον φ.π.α. στα 24kw. Για εντυπώσεις και λοιπές παρατηρήσεις θα ανοίξω καινούριο τοπικ. Περιμένω να περάσει μια εβδομάδα για να έχω ποιο ολοκληρωμένη άποψη και να ξεπεραστούν τα όποια προβλήματα εγκατάστασης. Υπάρχει και πολύ οπτικοακουστικό υλικό για να γίνει ποιο αντιληπτή η εμπειρία μου!!!!....

Aξιουπολη ε. αντε καλες καυσεις .Με τον αερα να δω σημερα. Διπλα απο Πολυκαστρο ειμαι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1669 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ

fillmore έγραψε: Σας ευχαριστώ για τις ευχές σας!!!!....τελικά κατέληξα στον λέβητα από την Τσεχία DAKON ο οποίος συνεργάζεται με έναν Πολωνικό καυστήρα της BADO. Η τιμή του στα 3.630,00ευρώ με τον φ.π.α. στα 24kw. Για εντυπώσεις και λοιπές παρατηρήσεις θα ανοίξω καινούριο τοπικ. Περιμένω να περάσει μια εβδομάδα για να έχω ποιο ολοκληρωμένη άποψη και να ξεπεραστούν τα όποια προβλήματα εγκατάστασης. Υπάρχει και πολύ οπτικοακουστικό υλικό για να γίνει ποιο αντιληπτή η εμπειρία μου!!!!....

Καλορίζικος!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1703 από fillmore

γιαννης δελτα έγραψε:

fillmore έγραψε: Σας ευχαριστώ για τις ευχές σας!!!!....τελικά κατέληξα στον λέβητα από την Τσεχία DAKON ο οποίος συνεργάζεται με έναν Πολωνικό καυστήρα της BADO. Η τιμή του στα 3.630,00ευρώ με τον φ.π.α. στα 24kw. Για εντυπώσεις και λοιπές παρατηρήσεις θα ανοίξω καινούριο τοπικ. Περιμένω να περάσει μια εβδομάδα για να έχω ποιο ολοκληρωμένη άποψη και να ξεπεραστούν τα όποια προβλήματα εγκατάστασης. Υπάρχει και πολύ οπτικοακουστικό υλικό για να γίνει ποιο αντιληπτή η εμπειρία μου!!!!....

Aξιουπολη ε. αντε καλες καυσεις .Με τον αερα να δω σημερα. Διπλα απο Πολυκαστρο ειμαι.


!!!!!!!!! ;) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1942 από GEO
Καλησπέρα σε όλους στο forum. Είμαι νέο μέλος αν και έχω μελετήσει καλά τις συζητήσεις. Ενδιαφέρομαι για λέβητα πελλετ και ξύλου και όντως έχω δυσκολευτεί πολύ στην επιλογή. Τον τελεύταίο καιρό κατέληξα σε δύο συστήματα.
Τον PELLETIX EKOS (dakon) με καυστήρα ECOFIRE και τον BOSCH με καυστήρα PELLAS.
Από ότι έχω δει οι δύο λέβητες είναι ίδιοι. Η τιμή τους όμως έχει μεγάλη διαφορά (περίπου 700€).

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει δει τα παραπάνω συστήματα ή τα έχει δουλέψει και αν γνωρίζει γιατί τέτοια διαφορά του bosch (φτηνότερος) με τον DAKON(θυγατρική BOSCH).

Έχω ακούσει καλά λόγια και για τον pellas καυστήρα.
Επίσης περιμένω τις πρώτες εντυπώσεις του fillmore από το σύστημά του (καταναλώσεις, αξιοπιστία, απόδοση)
Ευχαριστώ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.112 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ