Κλίνκερ ή κάτι άλλο;

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #42110 από vasgri
Απαντήθηκε από vasgri στο θέμα Κλίνκερ ή κάτι άλλο;
μαστορα εγραψα απαντηση αλλα δε ξερω που πηγε οποτε θα τη ξαναγραψω παλι..
λοιπον εγω ειδα στο σπιτι μου 2 μαστορες που ηταν στη βιασυνη ..να περασουν κατι που δινω 1350 ευρω να το παρω...συν 50 ευρω τα περαστικα.. λοιπον 1)μου σπασανε το κεραμικο στο πλαι2)μου φερανε μποουρι μικροτερο απο αυτο που τους ειπα 3)παρολα αυτα το περασαν εαπο τη βιασυνη τους. το αποτελεσμα ? τη πρωτη φορα εβγαζε καπνους το μπουρι στη σομπα δε αναβε η φλογα παρα μονο εβγαζε ενα πυκνο συνεφο καπνου ...εστειλε ετσι το βοηθο του και πηραν αλλο μπουρι και ενα τσουβαλακι πελλετ οχι απο αυτο που εμπορευοταν ο ιδιος που το ζητησαμε (αν ηταν θεμα θα το πληρωνα βρε αδερφε!)οταν επιτελους μετα απο ωρα αναψε αφου ανεβασαμε τη θερμοκρασια του θερμοστατη, δε εβγαζε τη αναμενομενη ζεστη μου λεει ψαξε στο μανουαλ γιατι δε ξερω και γω εσυ θα τα βρεις καλυτερα...ε οταν του πα και για το μαυρισμενο τζαμι τον ρωτησα ειναι φυσιολογικο? μου λεει δε ξερω πρεπει να το δω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #42112 από vasgri
Απαντήθηκε από vasgri στο θέμα Κλίνκερ ή κάτι άλλο;
αφου εποικηνωνησα με τη εντιλκαμιν δε με πηρε να μου πει τι πρεπει να κανουμε ..λοιπον αν ειναι ετσι και γω μπορω να λεω τους καρκινοπαθεις στη δουλεια μου οταν κατι παει στραβα να ψαξουν να βρουν την ακρη μονοι τους...στο ιντερνετ ας πουμε...και αν παει κατι στραβα να με πληρωνουν κιολας...(νοσηλευτικο προσωπικο ειμαι οχι γιατρος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #42119 από vasgri
Απαντήθηκε από vasgri στο θέμα Κλίνκερ ή κάτι άλλο;
οσο αφορα εμενα μαστορα ο καθενας στη δοπυλεια του οφειλει να ειναι υπευθυνος ειτε αφορα ζωες ειτε την αγορα μιας σομπας.. οπως εγω πρεπει να σκεφτω την ταλαιπωρια του καρκινοπαθη και να τον προσεξω ετσι και ο καθε συναδερφος σου πρεπι να καταλαβει οτι τα 1000 = ευρω δε ειναι ευκολο για το καθενα να τα μαζεψει..οπως ομως και στο δικο μου επαγγελμα υπαρχουν ανευθυνοι ετσι και στο δικο σου και δε αναφερομαι σε σενα προσωπικα που βοηθας οπως μπορεις και δινεις πληροφοριες μεσω ιντερνετ αλλα πρεπει να παραδεχτεις οτι υπαρχουν και πολλοι που δε σκεφτονται υπευθυνα...μπορει ο ανθρωπος να ειναι καλος στη δουλεια του και να εχει γνωσεις αλλα δε γινονται ολο τσατρα πατρα να τελιωνουμε...ο καθενας μας για να παρει μια πελλετ παει να πει δε του περισευουν και αυτο πρεπει να το σεβαστουμε οπως σεβομαι και γω τον ασθενη!που αυριο μεθαυριο μπορει να ναι κανας συγγενης του δικου μου μαστορα! πως θα του φαινοταν να εκανα και γω τη δουλεια μου προχειρα και να τελιωνω??? και αν τον στειλω οκ θα ζησουν οι υπολοιποι! ο καρκινος αυτα εχει καποιοι ετσι και αλλιως πεθαινουν ..θα ζησουν οι υπολοιποι με αυτο...δυστυχως πιστεψε με ετσι σκεφτονται μερικοι γιατροι..και παντα πληρωνονται γιαυτο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #42122 από vasgri
Απαντήθηκε από vasgri στο θέμα Κλίνκερ ή κάτι άλλο;
για να μη ξεφευγουμε οτεχνικος της εντιλκαμνιν μου πε οτι το πιο πιθανο ειναι οτι επρεπε να βαλει εξωτερικη παροχη για να παιρνει αερα η σομπα τωρα καει το οξυγονο στο σπιτικαι μαυριζει το τζαμι.. οποτε το λαθος ηταν δικο του ! ε δε θα τοπν πληρωσω και αλλο!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #42125 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Κλίνκερ ή κάτι άλλο;

vasgri έγραψε: μαστορα εγραψα απαντηση αλλα δε ξερω που πηγε οποτε θα τη ξαναγραψω παλι..
λοιπον εγω ειδα στο σπιτι μου 2 μαστορες που ηταν στη βιασυνη ..να περασουν κατι που δινω 1350 ευρω να το παρω...συν 50 ευρω τα περαστικα.. λοιπον 1)μου σπασανε το κεραμικο στο πλαι2)μου φερανε μποουρι μικροτερο απο αυτο που τους ειπα 3)παρολα αυτα το περασαν εαπο τη βιασυνη τους. το αποτελεσμα ? τη πρωτη φορα εβγαζε καπνους το μπουρι στη σομπα δε αναβε η φλογα παρα μονο εβγαζε ενα πυκνο συνεφο καπνου ...εστειλε ετσι το βοηθο του και πηραν αλλο μπουρι και ενα τσουβαλακι πελλετ οχι απο αυτο που εμπορευοταν ο ιδιος που το ζητησαμε (αν ηταν θεμα θα το πληρωνα βρε αδερφε!)οταν επιτελους μετα απο ωρα αναψε αφου ανεβασαμε τη θερμοκρασια του θερμοστατη, δε εβγαζε τη αναμενομενη ζεστη μου λεει ψαξε στο μανουαλ γιατι δε ξερω και γω εσυ θα τα βρεις καλυτερα...ε οταν του πα και για το μαυρισμενο τζαμι τον ρωτησα ειναι φυσιολογικο? μου λεει δε ξερω πρεπει να το δω.


ειδα στο σπιτι μου 2 μαστορες που ηταν στη βιασυνη ..να περασουν κατι
Αυτό είναι πολύ κακό απο αυτούς που ανέλαβαν να κάνουν αυτήν την δουλειά

...συν 50 ευρω τα περαστικα..
Αυτός είναι ο λόγος που δεν έκαναν σωστά την δουλειά τους...ανέλαβαν να κουβαλήσουν και να εγκαταστήσουν την σόμπα για 50€ που είναι πολύ λίγα, το να μοιραστούν από 25€ για όλη αυτήν την δουλειά.

.......μου σπασανε το κεραμικο στο πλαι
....σαν αποτέλεσμα το ένα κακο φέρνει το άλλο...


η πρωτη φορα εβγαζε καπνους το μπουρι στη σομπα δε αναβε η φλογα παρα μονο εβγαζε ενα πυκνο συνεφο καπνου ...εστειλε ετσι το βοηθο του και πηραν αλλο μπουρι και ενα τσουβαλακι πελλετ
Σίγουρα είχαν άγνοια απο πελλετόσομπα, και ψάχνονταν με άλλα πράγματα....για κάτι τόσο απλό.

Φυσικά δεν φταις εσύ σε τίποτα.

Λυπάμαι που διαβάζω τέτοια πράγματα....και δεν ξέρω τι να πω. :ohmy:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #42126 από stelios
Απαντήθηκε από stelios στο θέμα Κλίνκερ ή κάτι άλλο;
το μαυρισμα του τζαμιου στο σημειο που λες θα το εχεις αλλα μην σε στεναχωρει το εχω και εγω αλλα μικροτερο.ο λογος που γινετε ειναι πως οταν καιει με δυνατη φλογα, κανει ενα "γυρισμα " η φλογα και βρισκει στο τζαμι. βγαινει πανευκολα και παντα.
οσο για τον αερα! απο εξω οπωσδηποτε παρε τον μαστορα και απετησε το.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vasgri

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.180 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ