Κλίνκερ ή κάτι άλλο;

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #42026 από vasgri
Απαντήθηκε από vasgri στο θέμα Κλίνκερ ή κάτι άλλο;
οταν γραφω τεχνικο ενωω της edilkamin στη αθηνα και μαστορα το συνεργατη της εταιρειας που αγορασα τη σομπα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #42029 από stoikon
Απαντήθηκε από stoikon στο θέμα Κλίνκερ ή κάτι άλλο;

vasgri έγραψε: το προβλημα ειναι οτι μαυριζει το τζαμι..αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι επισης οτι το μαυρισμα αυτο ειναι στο πανω μερος του τζαμιου σα τοξο γυρω στα 3-4 εκατοστα . ευτυχως δε επεκτεινεται σε ολο το τζαμι..ακομη και αν καψω τη σομπα αλλες 5 ωρες μενει σταθερο το μαυριοσμα εκει...αν αυτο ειναι φυσιολογικο οκ αλλα αν δε ειναι ?? μη μου χαλασει το τζαμι με το καιρο? σας αναφερω οταν ο τεχνικος το ακουσε "τα πηρε" απο οτι φανηκε με το μαστορα που μου περασε τη σομπα..μου πε στην αρχη οτι μαλλον εχει προβλημα η καμιναδα..μετα μου πε οτι επρεπε ο μαστορας να εχει φροντισει να εχει βαλει παροχη εξωτερικη για να παιρνει αερα απο εξω ..οταν ομως το ειπα στον ανθρωπο που το περασε ειπε οτι δε ηταν απαραιτητο...και οταν τον ρωτησα για τις παραμτρους μου πε να τα διαβαζω στο ιντερνετ γιατι δε τις ξερει και θα με μπερδεψει περισσοτερο!!!!! ημαρτον θεε...οταν περασε δε τη σομπα ειχε καπνισει γιατι δε ηξερε να μου ανεβασει τη θερμοκρασια απο το θερμοστατη...ο οποιος ηταν απο το εργοστασιο στο επιπεδο 1 και δε εβγαζε πολυ ζεστη....και δε ηξερε τι να μου πει...μετα το βρηκαμε δε ηταν κατι δυσκολο..αλλα ο συνεργατης της edilkamin δε ηξερε να το ρυθμισει..μου πε να δω το manual..το

Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by stoikon. Αιτία: Λάθος θέμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #42033 από vasgri
Απαντήθηκε από vasgri στο θέμα Κλίνκερ ή κάτι άλλο;
δε θελω να βαλω ονοματα..τον απο την εταιρεια μου ειπαν να τον πω να επικοινωνησει μαζι τους..κατσε να δω τι θα γινει και θα σου πω αυτος εποικηνωνησε υποθετω αλλα δε με πηρε τηλεφωνο να μου πει τι πρεπει να γινει..πριν εποικηνωνησει ομως μου πε οτι θα τη δει το ποτε ειναι αγνωστο ακομη!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #42034 από vasgri
Απαντήθηκε από vasgri στο θέμα Κλίνκερ ή κάτι άλλο;
που το καταλαβες οτι εβαλε χαρτινο σωληνα εισαγωγης?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #42043 από stoikon
Απαντήθηκε από stoikon στο θέμα Κλίνκερ ή κάτι άλλο;

vasgri έγραψε: που το καταλαβες οτι εβαλε χαρτινο σωληνα εισαγωγης?


Σε άλλον φίλο ήταν η απάντηση. Λάθος θέμα. Συγνώμη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #42079 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Κλίνκερ ή κάτι άλλο;

vasgri έγραψε: το προβλημα ειναι οτι μαυριζει το τζαμι..αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι επισης οτι το μαυρισμα αυτο ειναι στο πανω μερος του τζαμιου σα τοξο γυρω στα 3-4 εκατοστα . ευτυχως δε επεκτεινεται σε ολο το τζαμι..ακομη και αν καψω τη σομπα αλλες 5 ωρες μενει σταθερο το μαυριοσμα εκει...αν αυτο ειναι φυσιολογικο οκ αλλα αν δε ειναι ?? μη μου χαλασει το τζαμι με το καιρο?


Με τις μέχρι τώρα εμπειρίες σου αναφέρω ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό να σου μαυρίζει τόσο λίγο το τζάμι.

Μάλλον θα ζήσεις....η καλύτερα θα ζήσετε με αυτό. Μην ξεχάσετε ποτέ ότι έχετε αγοράσει μια συσκευή που καίει ξύλο. Δηλαδή μια σύγχρονη και ηλεκτρονικά ελεγχόμενη ξυλόσομπα....και τίποτα παραπάνω.

Και στάχτες θα έχετε, και μαυρίλες, και λερωμένα τζάμια, και μουτζουρωμένα δάχτυλα.

Μην τα βάζετε με τους τεχνικούς και τους αντιπροσώπους που δουλεύουν για ένα μεροκάματο, και προπάντων μην σας περάσει από το μυαλό ότι θα χρειαστεί να μην τους πληρώσετε επειδή μαυρίζει η σόμπα το τζάμι.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.119 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ