Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105364 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Εξαρτάται ποια Schweighofer έκαιγες πέρισυ. Ήταν αυτά που κατασκευάζονταν στο Sebes (DINplus: 7A040) και αυτά από το Radauti (DINplus: 7A125). Τα Golden Nuggets είναι σαν τα πρώτα.

Μπορεί να τα βρήκες πιο φθηνά γιατί είναι παλιό στοκ, γιατί ο έμπορος έφερε μεγάλες ποσότητες σε καλύτερη τιμή ή γιατί δεν πληρώνεις όλο το ΦΠΑ...

Πριν 2 εβδομάδες που έκανα την αγορά μου, στην Θεσσαλονίκη τα Golden Nuggets είχαν 284 €/τ περίπου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105379 από zio1980
Απαντήθηκε από zio1980 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
πέρσι χρησιμοποιησα τα Schweighofer με την πορτοκαλί σακούλα..αυτά που θεωρούνται κορυφαία..τα golden nuggets είναι σε αυατη την τιμή μαζί με Φ.Π.Α...να υποθέσω οτι είναι ιδιας ποιότητας με τα Schweighofer με την πορτοκαλί σακούλα???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105381 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
χθες παρελαβα και εγω τον 1 απο τους 2 τονους GMG που αγορασα.. βεβαια εκανα τα μικρα τα τεστακια μου και ΝΑΙ αναψα ΠΑΛΙ μεσα στο καλοκαιρι τη σομπα... 2 Ωρες την αφησα να καιει με τα GMG.. το αποτελεσμα;; Πολυ ζεστη καθολου κλινκερ και καθολου σταχτη. Σαν τα Golden Nuggets.. βασικα και διπλα διπλα που τα εβαλα φαινονται ιδια... Ιδια ποιοτητα.. Εκανα και το τεστ με το νερο αν αλλαξει χρωμα κλπ.. αν σπαει ευκολα.. οποτε καλες καψεις τον χειμωνα..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105386 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

michalisgr έγραψε: χθες παρελαβα και εγω τον 1 απο τους 2 τονους GMG που αγορασα.. βεβαια εκανα τα μικρα τα τεστακια μου και ΝΑΙ αναψα ΠΑΛΙ μεσα στο καλοκαιρι τη σομπα... 2 Ωρες την αφησα να καιει με τα GMG.. το αποτελεσμα;; Πολυ ζεστη καθολου κλινκερ και καθολου σταχτη. Σαν τα Golden Nuggets.. βασικα και διπλα διπλα που τα εβαλα φαινονται ιδια... Ιδια ποιοτητα.. Εκανα και το τεστ με το νερο αν αλλαξει χρωμα κλπ.. αν σπαει ευκολα.. οποτε καλες καψεις τον χειμωνα..


σημερα μπηκα σε καποια σαιτ των γνωστων εμπορων του σαιτ μας και ειδα οτι λαου λαου τις ανεβαζουν τις τιμες των πελλετ.. τι εγινε;; παιρνουν αξια τα πελλετ που καθονται στις αποθηκες;;; ααα ρε Ελλας το μεγαλ. σου!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105388 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

zio1980 έγραψε: πέρσι χρησιμοποιησα τα Schweighofer με την πορτοκαλί σακούλα..αυτά που θεωρούνται κορυφαία..τα golden nuggets είναι σε αυατη την τιμή μαζί με Φ.Π.Α...να υποθέσω οτι είναι ιδιας ποιότητας με τα Schweighofer με την πορτοκαλί σακούλα???

Αυτό σου εξήγησα παραπάνω. Ότι στην πορτοκαλί σακούλα έμπαιναν πέλλετ από δύο διαφορετικά εργοστάσια. Αν έχεις κρατήσει καμιά σακούλα, ρίξε μια ματιά στο πίσω μέρος να δεις τι γράφει και να σου πούμε με ποια είναι ίδια.

michalisgr έγραψε: χθες παρελαβα και εγω τον 1 απο τους 2 τονους GMG που αγορασα.. βεβαια εκανα τα μικρα τα τεστακια μου και ΝΑΙ αναψα ΠΑΛΙ μεσα στο καλοκαιρι τη σομπα... 2 Ωρες την αφησα να καιει με τα GMG.. το αποτελεσμα;; Πολυ ζεστη καθολου κλινκερ και καθολου σταχτη. Σαν τα Golden Nuggets.. βασικα και διπλα διπλα που τα εβαλα φαινονται ιδια... Ιδια ποιοτητα.. Εκανα και το τεστ με το νερο αν αλλαξει χρωμα κλπ.. αν σπαει ευκολα.. οποτε καλες καψεις τον χειμωνα..

Θα ήθελα φωτογραφία μπρος-πίσω της σακούλας αν δε σου είναι κόπος για να συμπληρώσω τον πίνακα με τα πιστοποιημένα.

michalisgr έγραψε: σημερα μπηκα σε καποια σαιτ των γνωστων εμπορων του σαιτ μας και ειδα οτι λαου λαου τις ανεβαζουν τις τιμες των πελλετ.. τι εγινε;; παιρνουν αξια τα πελλετ που καθονται στις αποθηκες;;; ααα ρε Ελλας το μεγαλ. σου!!!

Πάντα, τα πέλλετ ακολουθούν ανοδική πορεία όσο πλησιάζει ο Γενάρης. Τη χαμηλότερη τιμή την έχουν Μάιο-Ιούνιο...
Last edit: 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105394 από zio1980
Απαντήθηκε από zio1980 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
η δικια μου η σακουλα γραφει οτι παρασκευάζονται στο radauti..ανεβαζω και φωτο απο σακουλα..
πάντως η σακουλα γραφει : din plus 7A125 - M7135 N2010076
ΓΙΑ ΠΕς ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ??


Συνημμένα:
Last edit: 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν by zio1980.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.501 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ