Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #178151 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Εγω θελω Να κάνω δυο παρατηρήσεις θελω ως προς τους πινακες και τις τιμές, πρώτον δεν λέει κανενας και  δεν αναφέρνετε  καθόλου οτι πέλλετ μπορεί να αγορασε κανεις το Μάιο, Ιουνίο και τοτε η τιμή ηταν γυρω στα 400 ευρω και να αγορασε ολη την ποσότητα, οποτε που παει στον πίνακα;
Και δεύτερον λέτε οτι για πέλλετ 650+  συμφαιρει το πετρέλαιο και αυτο να αναφέρω ειναι πρόσκαιρο, σκεφτείτε ομως οτι με 650 εγω όμως με πελλετ μπορω να παρω ολη την ποσότητα και δεν μιλάμε για 1 τονο, αν κάποιος θέλει 5,6 τονους μπορεί να τα παρει τωρα.... Πετρέλαιο ομως ποσο θα αγοράσει αμα θελει 2,3 τονους.... Δεν μπορει να βαλει τοσο, Και αν συμφερει ΤΩΡΑ το πετρέλαιο μπορεί στην πορεία να ανέβει η τιμη, και τοτε τι γινεται, και αυτο εχει το ρίσκο του, εδω ειναι και το πλεονέκτημα του πέλλετ οτι μπορείς να αγοράσεις απο την αρχχη ολη την ποσότητα και σε καλη τιμη, πραγμα που δεν μπορεί να το κάνεις με τις αλλες μορφές θέρμανσης 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #178155 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

Σε τι τιμές παίζει το Schwei εκεί κάτω;

750-940!! τσαμπα πραμα
 


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #178157 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

Σε τι τιμές παίζει το Schwei εκεί κάτω;

750-940!! τσαμπα πραμα
 


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #178158 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Εγω θελω Να κάνω δυο παρατηρήσεις θελω ως προς τους πινακες και τις τιμές, πρώτον δεν λέει κανενας και  δεν αναφέρνετε  καθόλου οτι πέλλετ μπορεί να αγορασε κανεις το Μάιο, Ιουνίο και τοτε η τιμή ηταν γυρω στα 400 ευρω και να αγορασε ολη την ποσότητα, οποτε που παει στον πίνακα;
Και δεύτερον λέτε οτι για πέλλετ 650+  συμφαιρει το πετρέλαιο και αυτο να αναφέρω ειναι πρόσκαιρο, σκεφτείτε ομως οτι με 650 εγω όμως με πελλετ μπορω να παρω ολη την ποσότητα και δεν μιλάμε για 1 τονο, αν κάποιος θέλει 5,6 τονους μπορεί να τα παρει τωρα.... Πετρέλαιο ομως ποσο θα αγοράσει αμα θελει 2,3 τονους.... Δεν μπορει να βαλει τοσο, Και αν συμφερει ΤΩΡΑ το πετρέλαιο μπορεί στην πορεία να ανέβει η τιμη, και τοτε τι γινεται, και αυτο εχει το ρίσκο του, εδω ειναι και το πλεονέκτημα του πέλλετ οτι μπορείς να αγοράσεις απο την αρχχη ολη την ποσότητα και σε καλη τιμη, πραγμα που δεν μπορεί να το κάνεις με τις αλλες μορφές θέρμανσης 

κατ αρχην πρεπει να μαθεις να διαβαζεις !!!
επισης μονο για φετος υπαρχουν τετοιες διαφορες στις τιμες χρονικα γενικα οι καλοκαιρινες διαφορες ειναι 5-10% και αν ... αρα ποτε δεν μιλαμε για σημαντικες διαφορες ασχετως αν οι ΕΜΠΟΡΟΙ προσπαθουν ...και καλα κανουν ...να ξεφορτωσοιυν μια και η αποθηκευση στοιχιζει 
καποιοι εδω σας κακοφαινεται που το πετρελαιο δεν ξεκινησε στα 1700 που πεταγατε συνεχως και παλι προεξοφλεις οτι θα αυξηθει ...ενω το πελλετ θα πεσει ???? 
και στην τελικη πολλη κουβεντα για το πελλετ ενω η συντριπτικη πλειοψηφια χρησιμοποιει ξυλα πετρελαιο και ΦΑ και δυστυχως μερικη θερμανση 
 


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #178160 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Το ιδιο θα λεγα και για σενα φιλε, να διαβάζεις καλύτερα!!!!!
Δεν γράφω για κανενα πέλλετ οτι θα πέσει, λεω οτι τώρα μπορω να παρω ολη την ποσότητα πέλλετ... Πετρέλαιο ποσο θα παρω, 1 τονο;;; και αν ανεβει αυτο λεω, γιατι πρωτη φορα ανέβενει το πετρέλαιο τον χειμώνα, παντα αυτο δεν γίνεται σχεδον ολα τα χρόνια, η επιλογή μπορεί να γυρίσει μπουμεραγκ,Αποψη μου, η επιλογη του καθενός 
​​​

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #178164 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
κατ αρχην το πινακακι δεν ειναι σκετο πινακακι αλλα προγραμματακι για να παιζει ο καθενας 
αλλα κομα κι ετσι να το δεις ο παναγιωτης καταβαλλει φιλοτιμες προσπαθειες να μας το ανανεωνει και δεν ειδα σχολια οσο παρουσιαζε το πελλετ (που και αυτο το παλευει ) φθηνοτερο 
2ον ,,,και ποιος μου λεει εμενα οτι δεν θα πεσει το πελλετ???  12 χρονια αγοραζω νοεμβρη και μεχρι σημερα δεν βγηκα χαμενος 
3ον με 500 ευρω το πελλετ εγω ισχυριζομαι οτι δεν συμφερει ακομα και με την σημερινη τιμη πετρελαιου 
και το βασικοτερο .... δεν μιλαω για παρτυ μου αλλα προσπαθω να προσεγγισω οσο το δυνατον μεγαλυτερο ποσοστο χρηστων ...ξαναλεω λοιπον οτι η συντριπτικη πλειοψηφια δεν εχει αποθηκευτικο χωρο και σε πολλες περιπτωσεις δεν υπαρχουν ουτε τα μαζεμενα χρηματα ...το να μιλαμε λοιπον συνεχως υποθετικα δεν εχει νοημα (κι εσυ και ολοι μας αν αγοραζαμε φλεβαρη θα το ειχαμε παρει φθηνοτερα απο το καλοκαιρι)στο κατω κατω ειμαστε στο οκτωβρη και μιλαμε για το απο δω και μπρος ....το τι δεν καναμε καμμια σημασια δεν εχει ,,,εκτος κι αν προτεινεις να αγορασουμε τωρα 5-6 τονους γιατι ξερεις οτι θα πιασει το 1000αρικο το χειμωνα 
και πιθανοτατα και το πετρελαιο θα ανεβει αλλα ( κι εδω ισχυει επισης το αν υπαρχουν τα μετρητα ) με 1 η 2 τονους που ολοι εχουν καποια δεξαμενη βγαινει ο χειμωνας 

και για να μην λενε καποιοι οτι προσπαθω να επηρεασω κοσμο η αποψη μου ειναι φετος οτι εχει ο καθενας ασ καψει μην υπαρχουν σκεψεις για αλλαγες εκτος ισως της προσθηκης κανενος κλιματιστικου κι οσοι εχουν 2 λεβητες κλπ ας προμηθευτουν διπλα καυσιμα ... και αρχιστε ν αγοραζετε δειλα δειλα :) 


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.580 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ