Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #177183 από Maktheo
Απαντήθηκε από Maktheo στο θέμα Re:Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Ναι ομως ρε παιδια, με το big bag δεν υπαρχει προβλημα να "χαλασουν" τα πελλετ; να παρουν υγρασια κτλ δηλαδη απο τις εξωτερικές συνθηκες αφου θα ειναι περισσότερο εκτεθειμένα.
Μονο εαν τα αποθηκευσεις σε εντελως κλειστο χωρο και ιδανικότερο διπλα στον λεβητα για να μην εχεις υγρασιες θεωρω οτι δεν θα έχεις πρόβλημα


Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #177184 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα Re:Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Στο εξωτερικό τα χρησιμοποιούν πολύ σε αυτή τη μορφή και στη μορφή του εντελώς χύμα πέλλετ όπου μπαίνει σε δωμάτιο δεξαμενή που χωράει 10-15 τόνους. Πάνε με φορτηγό βυτίο περίπου όπως αυτό που χρησιμοποιούμε για τα υγρά και ξεφορτώνουν με σωλήνα απ' ευθείας στη δεξαμενή. Κάπου είχα δει και βίντεο παλαιότερα, αν το βρω θα το ποστάρω.

Στην Ελλάδα με τα σιλό των 100-150 κιλών που έχουμε στους λέβητες (δε συζητάω για σόμπες), μάλλον άβολο θα είναι το big-bag. Και επίφοβο για υγρασίες.

There is nothing more uncommon than common sense.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 8 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #177185 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Re:Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Τα Big Bag είναι όντως 1 τόνου. Το πρόβλημα δεν είναι πώς θα τα γεμίσεις, και με έναν κουβά που λέει ο λόγος τα παίρνεις και τα ρίχνεις. Το πρόβλημα είναι δεν ξέρουμε από πού κρατάει η σκούφια τους και ενδεχομένως θα κλαίμε τα λεφτά μας. Έχει κανείς τελευταίες τιμές για Schweighofer και τα συναφή;
Last edit: 1 Χρόνος 8 Μήνες πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #177187 από Feneos Pellets
Απαντήθηκε από Feneos Pellets στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Δεν θα πρότεινα big bags. 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #177188 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα Re:Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

Τα Big Bag είναι όντως 1 τόνου. Το πρόβλημα δεν είναι πώς θα τα γεμίσεις, και με έναν κουβά που λέει ο λόγος τα παίρνεις και τα ρίχνεις. Το πρόβλημα είναι δεν ξέρουμε από πού κρατάει η σκούφια τους και ενδεχομένως θα κλαίμε τα λεφτά μας. Έχει κανείς τελευταίες τιμές για Schweighofer και τα συναφή;
 
Άντε και βρίσκεις το πέλλετ της καλής ποιότητας σε συσκευασία big bag αλλά και σε σακούλια 15άρια, μόνο που το big bag είναι φθηνότερο 5-10%. (χάριν συζήτησης το αναφέρω-δε γνωρίζω πόσο φθηνότερο μπορεί να βγαίνει)

Θα έπαιρνες big bag? Έχεις χώρο άπλετο (τα big bag δεν στοιβάζονται όπως τα σακιά); Απρόσβλητο στην υγρασία; Αξίζει η διαφορά του 10% στην τιμή για να το προτιμήσεις; Για εμένα που δεν έχω τέτοιο χώρο είναι αυτονόητη η απάντηση.

There is nothing more uncommon than common sense.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #177189 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Re:Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

Τα Big Bag είναι όντως 1 τόνου. Το πρόβλημα δεν είναι πώς θα τα γεμίσεις, και με έναν κουβά που λέει ο λόγος τα παίρνεις και τα ρίχνεις. Το πρόβλημα είναι δεν ξέρουμε από πού κρατάει η σκούφια τους και ενδεχομένως θα κλαίμε τα λεφτά μας. Έχει κανείς τελευταίες τιμές για Schweighofer και τα συναφή;

 
Άντε και βρίσκεις το πέλλετ της καλής ποιότητας σε συσκευασία big bag αλλά και σε σακούλια 15άρια, μόνο που το big bag είναι φθηνότερο 5-10%. (χάριν συζήτησης το αναφέρω-δε γνωρίζω πόσο φθηνότερο μπορεί να βγαίνει)

Θα έπαιρνες big bag? Έχεις χώρο άπλετο (τα big bag δεν στοιβάζονται όπως τα σακιά); Απρόσβλητο στην υγρασία; Αξίζει η διαφορά του 10% στην τιμή για να το προτιμήσεις; Για εμένα που δεν έχω τέτοιο χώρο είναι αυτονόητη η απάντηση.
Μπα, όχι, δε θα έπαιρνα ούτε εγώ Big Bag. Δε χωράει καν ολόκληρη παλέτα από την πόρτα, με τα χέρια στοιβάζουμε μέσα τα σακιά. Το θέμα είναι ότι μπήκα μόλις να τσεκάρω τιμές του Feneos και βλέπω 658 € ο τόνος; Για ελληνικό πέλλετ; Τη στιγμή που το πετρέλαιο θέρμανσης αυτή τη στιγμή υπολογίζεται γύρω στο 1,45 €/λίτρο; Εξοικονόμιση μόλις 7%; Ποιος θα αγοράσει, ειλικρινά;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.503 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ