Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #177048 από giannis kalor
Απαντήθηκε από giannis kalor στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

Z3us1984 έγραψε: Παντός στην Ιταλία που είναι ένας μεγάλος εισαγωγές πελλετ οι τιμές δείχνουν... Πόσο απάτη παίζει και εκμετάλλευση.. shoppingdea.net/shop/ οι τιμές είναι τωρινές για να μην υπάρχει τυχών παρεξήγηση, οι τιμές είναι με ΦΠΑ.. 

Πάντως φίλε μου για συνομήλικος έχεις πολύ λάθος απόψεις . Χωρια που δυναμιτιζεις το κλίμα και γραφεις πίσω από το ψευδώνυμο για συνομωσίες και δεν ξέρω και εγώ .
Σωστή έρευνα αγοράς δεν κάνεις .
Τα επόμενα ποστ σε ξεμπροστιαζουν για άλλη μια φορά .
Είναι δυνατόν να πιστέψεις αυτές τις τιμές;
Επίσης όσοι το ψάχνουν αρκετά
Μπορούμε να κάνουμε ένα ποστ η thread με τιμές πέλλετ πανευρωπαϊκά ;
Δηλαδή να λέμε
30/07/22
Κύπρος leroy scheitzhofer a1 plus 11€
Ιταλία leroy gruneholtzba1 plus 10.50€
Βουλγαρία
Ελλάδα
Αγγλία
Γαλλία
Ισπανία


Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #177050 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Σήμερα πήρα μερικά τηλέφωνα, όσοι το σήκωσαν ήταν όλοι απογοητευμένοι με την κατάσταση. Οι τιμές που βρήκα ήταν 480-550€+ ΦΠΑ. 480€/τόνος κάτι σαβουρες εν τω μεταξύ. 

Πήρα και σε κάνα 2 τοπικούς παράγωγους δεν είχαν διαθέσιμο μου είπαν. 

Βλέπω το χειμώνα τα 550€+ φπα  να θεωρούνται τιμή ευκαιρίας έτσι όπως πάει το πράγμα.

 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #177051 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Σήμερα πήρα μερικά τηλέφωνα, όσοι το σήκωσαν ήταν όλοι απογοητευμένοι με την κατάσταση. Οι τιμές που βρήκα ήταν 480-550€+ ΦΠΑ. 480€/τόνος κάτι σαβουρες εν τω μεταξύ. 

Πήρα και σε κάνα 2 τοπικούς παράγωγους δεν είχαν διαθέσιμο μου είπαν. 

Βλέπω το χειμώνα τα 550€+ φπα  να θεωρούνται τιμή ευκαιρίας έτσι όπως πάει το πράγμα.


Σε μεγαλέμπορο Αττική άκουσα την πληροφορία/απειλή " Πάρτη παλέτα τώρα 550 € γιατί από 15 Σεπτέμβρη το σακί θα πάει 12 €". 

 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #177052 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Σήμερα πήρα μερικά τηλέφωνα, όσοι το σήκωσαν ήταν όλοι απογοητευμένοι με την κατάσταση. Οι τιμές που βρήκα ήταν 480-550€+ ΦΠΑ. 480€/τόνος κάτι σαβουρες εν τω μεταξύ. 

Πήρα και σε κάνα 2 τοπικούς παράγωγους δεν είχαν διαθέσιμο μου είπαν. 

Βλέπω το χειμώνα τα 550€+ φπα  να θεωρούνται τιμή ευκαιρίας έτσι όπως πάει το πράγμα.


Σε μεγαλέμπορο Αττική άκουσα την πληροφορία/απειλή " Πάρτη παλέτα τώρα 550 € γιατί από 15 Σεπτέμβρη το σακί θα πάει 12 €". 

 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #177053 από jnet
Καλησπέρα σας,

η κατάσταση οντως είναι απελπιστική τόσο που ενα κέλυφος που δεν έκανα στο σπίτι γιατί ήθελε χρόνια πολλά να το κάνεις απόσβεση τώρα περιορίζονται στα μισά και ισως και λιγότερα.
Το φόρουμ αυτό δημιουργήθηκε στην πρώτη αυξηση τιμών τον Οκτωβρη του 2011. Εγώ βλέπωντας την κατάσταση πριν ενα μήνα προηθεύτηκα με καλή τιμή σχετικά με τις σημερινές και αν είχα βιαστεί λίγο μπορουσα και 10% φθηνότερα. Νομίζω η φτωχοποίηση μας καλά κρατεί με τις ευλογίες αυτών που μας κυβερνούν από την στιγμή που δεν διασφαλίζεις φτηνή ενέργεια σε περιόδους κρίσεις σαν τη σημερινή, ενω εχεις την δυνατότητα να παράξεις.
Γυρνάς πισω με επιδόματα - κουπόνια να γιατρέψεις την κατάσταση μπας και μεινει κανενας ψηφοφόρος να ξαναψηφίσει. Βρίσκουν και το έδαφος γόνιμο και κερδοσκοπούν ολοι με τους τελικους εμπόρους πρωτους πρώτους.
Σου λέει ο αλλος(γιατί περνουσα απο διάφορους εμπόρους και ρωτούσα) ενω δεν εχει παραλάβει το νεο φορτίο οτι πουλάει το παλιό στην τιμή του νέου γιατί θα παραλάβει ακριβότερα, οπότε πληρωνε εσύ καταναλωτη από την τσέπη σου υπέρ του κεφάλαιο του εμπόρου που είχε αγοράσει φτηνα. Αυτό αν δεν λέγεται κερδοσκοπία πως λέγεται? Ξερω καπιταλισμός!

Καλό σας ΣΚ.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Pri, DOOM_NX, rofos, mikemtb

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #177055 από rofos
Απαντήθηκε από rofos στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Σήμερα πήρα μερικά τηλέφωνα, όσοι το σήκωσαν ήταν όλοι απογοητευμένοι με την κατάσταση. Οι τιμές που βρήκα ήταν 480-550€+ ΦΠΑ. 480€/τόνος κάτι σαβουρες εν τω μεταξύ. 

Πήρα και σε κάνα 2 τοπικούς παράγωγους δεν είχαν διαθέσιμο μου είπαν. 

Βλέπω το χειμώνα τα 550€+ φπα  να θεωρούνται τιμή ευκαιρίας έτσι όπως πάει το πράγμα.


Σε μεγαλέμπορο Αττική άκουσα την πληροφορία/απειλή " Πάρτη παλέτα τώρα 550 € γιατί από 15 Σεπτέμβρη το σακί θα πάει 12 €". 

Ισως να είναι και κοντινή πραγματικότητα τα 12 ευρώ. Ολη η Ευρώπη ψάχνεται για εναλλακτικήθέρμανση εκτός αερίου και πετρελαίου. Τα ξύλα και το πέλλετ θα παρουσιάσουν μεγάλη ζήτηση, άρα και αυξημένες τιμές. Θα το περάσουμε και αυτό υπομονή.300 ευρώ και 310 ευρω που γράφτηκαν σε προηγούμενα post δεν παίζουν με την καμία. 
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mikemtb

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.544 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ