Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
1 Χρόνος 9 Μήνες πριν #176965 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Και να προσθεσω.... Δεν ησουν ΚΑΙ εσυ που ελεγες αυτα, ησουν ΕΣΥ που ελεγες ΑΥΤΑ, και τα υποστηρίζες με διαφορα κατεβατα, εσυ εκανες την δουλειά σου, αγορασες 300 τον τονο, τωρα ρωτας αυτους που σε ακουγαν;;; ποσο θα το αγοράσουν τωρα
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 9 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 9 Μήνες πριν #176966 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Όταν λένε κάτι πρέπει να το βασίζουμε σε στοιχεία. Αλλιώς λέμε λόγια του αέρα. Οι έμποροι μπορεί να σου είπαν θα πέσει η τιμή για να στο πουλήσουν αργότερα ακριβότερα. Τι θα σου έλεγαν; Πάρε τώρα που είναι φτηνό; 

Παράδειγμα το πέλλετ είναι φτηνότερο το Καλοκαίρι και ειδικά τον Μάϊο. 

Επί πόσα χρόνια έτσι ήταν. Με στοιχεία. Πρόπερσι ήταν ίδια τιμή καλοκαίρι χειμώνα και ίσως και το χειμώνα με κάτι προσφορές φτηνότερο. 

Τι έγινε πέρσι; Αντί να βασιστούμε στα στοιχεία 7-8 ετών βασιστηκαμε στα περσινά. Έλα μωρέ θα πάρω πέλλετ από καλοκαίρι αφού τα ίδια θα είναι το χειμώνα. Αποτέλεσμα; Μιλάω για πέρσι μεγάλη διαφορά τιμής καλοκαίρι -χειμωανας. 

Φέτος. Ενώ βλέπαμε ότι αυτό με τον πόλεμο δεν πάει καλά. Ότι η Ουκρανία είναι εκτός από παραγωγή. Και άλλα τόσα στοιχεία βασίστηκε ο καθένας σε μια ψεύτικη πεποίθηση "δεν μπορεί να πάει τόσο πολύ το πέλλετ 200€ το έπαιρνα " θα πέσει καποι στιγμή. 

Ούτε καν είδαμε τα στοιχεία από εξωτερικό  που κάθε μήνα πάνω 30€/τόνος. 

Ακόμα και εγώ που πιστεύα θα ανέβουν οι τιμές δεν πίστευα θα ανέβουν τόσο ραγδαία και τόσο πολύ. 

Δυστυχώς δεν μιλάμε για Σεπτέμβριο ήδη το πέλλετ κοστίζει 600-620€ η παλέτα. Με ΦΠΑ. Δεν ξέρω τι θα γίνει το χειμώνα. Που θα φτάσει.... Εν τω μεταξύ έχει ξεφύγει η κατάσταση. Μερικοί ζητάνε 500€ μαύρα. Έλεος δλδ. 

Ακόμα και τώρα βασιζόμαστε σε στοιχεία ότι να ναι. Έπεσε το πετρέλαιο 10 δολλάρια. Που είναι σαν να μην έπεσε γιατί το ευρώ πήγε στα 0,99 με το δολλάριο. 

 
Last edit: 1 Χρόνος 9 Μήνες πριν by john88s.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Pri, DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 9 Μήνες πριν #176967 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Παιδιά ότι και να λέει (γράφει) ο καθένας η απόφαση είναι δική μας. Είτε ας αρέσει είτε όχι.

Και το λέω εγώ που εξαρχής, αν θυμάστε, έγραφα ότι τα πράγματα δείχνουν ότι θα ξεφύγουν και προμηθευτείτε το συντομότερο δυνατό καύσιμο.

Αλλά κι εγώ εκτίμηση έκανα. Η ευθύνη των πράξεων είναι ατομική.

There is nothing more uncommon than common sense.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": rofos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 9 Μήνες πριν #176968 από Z3us1984
Απαντήθηκε από Z3us1984 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Εγώ θα πω το έξεις υπάρχει θέμα...που το δημιούργουν τα καρτέλ τον εμπόρων.. Και ναι υπάρχουν καρτέλ... Και ναι κρύβουν το pelleτ και λένε ότι δεν υπάρχει για το πουλήσουν ποιο μετά ακόμα ποιο ακριβά....γιατί έχουν το περιθώριο να τζογαρουν ανάλογα πως θα εξελιχθεί το θέμα με το πετρέλαιο... Όσο αναφορά τον φίλο ποιο πάνω εγώ φίλε μου έψαξα τότε κο βρήκα τιμές κοντά στα 300 ευρώ έδωσα επιλογή γιατί δεν έχουν όλο τα χρηματα. Οπότε δεν κοίταξα μόνο την πάρτι μου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 9 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 9 Μήνες πριν #176969 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Ρε συ Z3us1984 ελεος οταν ειχες οιστρο μας ειπες πολλες μλκιες...να σου τις θυμησω



Δυστυχώς το απόγευμα οι ανακοινώσεις θα φέρουν ανατροπή στην τιμή... Για τους λύκους που νομίζουν ότι θα πουλάνε 8 ευρώ το Σακί κλαδιά και και καλαμπόκια...

Θα υπάρξει μεγάλη πτώση στην τιμή του ρεύματος... Επίσης το πετρέλαιο και το φυσικό αέριο απο το ερχόμενο χειμώνα θα έχουν μεγάλη επιδότηση οπότε η λύκοι... Θα εξαναγκαστουν να ρίξουν τις τιμές θέλοντας και μη...φυσικά η αποκλιμάκωση θα αρχίσει απο ποιο πριν...

Εγώ το μόνο που έχω να πω είναι λιγάκι υπομονή.. Επίσης οι τιμές λου λένε κάποιοι για βουλγαρια είναι για παραγγελίες μικρές.. Ένα έμπορος φέρνει νταλίκες ολόκληρες οπότε μην τσιμπάτε.. Και θα πω το έξεις για να δείτε ότι παντού κλέβουν... Ακόμα και στην παλετα που έρχεται με 70 σάκους συσκευασμένη αφαιρούν τα 4 και στην πουλάνε με 66.. Δηλαδή στις 15 παλέτες βγάζουν άλλη μια παλέτα καθαρή προς κέρδος τα εργοστάσια τους φέρνουν τις παλέτες με 70 σάκους...όποιος παντός θέλει για κομοτηνη μπορεί να στείλει ενα mail να κανονίσω να πάρει παλέτα στα 300 ευρώ,Όπως είχα γράψει παραπάνω. 

Βρήκανε την κότα με τα χρυσά αυγά...αλλα τα σχέδια τους σε λίγο καιρό θα χαλάσουμε γιατί έρχονται αλλαγές στο ρεύμα... Για αρχή... Και μεγάλη επιδότηση στο θέρμανσης... Και μην ξεχνάτε κάτι είμαστε σε μεταβατική περίοδο και πάμε για εκλογές... 
 



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Last edit: 1 Χρόνος 9 Μήνες πριν by χρηστος8.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 9 Μήνες πριν #176970 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Πω, πω τι έλεγε ο άνθρωπος, δεν ελεγε απλως μια αποψη, ηταν και σίγουρος, και εδινε και ημερομηνίες, ελπίζω να μην πηρε στο λαιμο του κοσμακι που διαβαζε και περιμενε τον Ιούνιο , το ξαναλέω 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.480 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ