Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
1 Χρόνος 9 Μήνες πριν #176951 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Έχει κανένας εικόνα τιμών χονδρικής μπας και μαζεύουμε να κάνουμε ομαδική παραγγελία από εργοστάσιο; 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 9 Μήνες πριν #176952 από rofos
Απαντήθηκε από rofos στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Συγνώμη φιλε, εδω μεσα υπάρχουν γραφόμενα ως προς αυτο, που παρότρυναν τον κοσμο με διαφορά επιχειρηματα να μην αγορασουν Απριλίο, μαιο, γιατι Ιούνιο, Ιουλίο έλεγαν θα πεσει το πελλετ και οχι μονο δεν επεσε αλλα ανεβηκε υπερβολικά.
Τωρα που βρισκονται αυτοι οι αναλυτές που δεν αφησαν τον κοσμο  να αγοράσει που τωρα ακομα και βορεια Ελλάδα δεν βρισκεις κατω απο 400 και λιγα λεω

Φίλε thomas συμφωνώ μαζί σου ότι γράφτηκαν  posts ότι το πέλλετ θα πέσει. Αλλά με επιχειρήματα σαθρά, χάρτινα. Εκτιμώ ότι όλοι μας βλέπαμε Απρίλιο - Μάιο- Ιούνιο πως θα διαμορφωνόταν η κατάσταση στος τιμές. Ποιός πίστευε ότι με ένα μαγικό τρόπο το πέλλετ θα φθηναίνει  και τα υπόλοιπα καύσιμα θα ακριβαίνουν. Αφού το πέλλετ εξαρτάται από την τιμή πετρελαίου- ρεύματος- αερίου. Τώρα αν κάποιος δεν το βλέπει, είναι δικό του θέμα. Ακόμα και σημαντική μείωση στο πετρέλαιο-αέριο-ρεύμα να γινόταν θα έπαιρνε αρκετό χρόνο  να το δει ο καταναλωτής, όχι μέσα σε ένα μήνα. Και αυτό θα επηρέαζε τα εγχώρια προϊόντα. Με τα εισαγόμενα όμως ;
 
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 9 Μήνες πριν #176953 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Κάντε υπομονή μέχρι τέλος Ιουνίου.... Και αφήστε τους να τραγουδάνε λέγανε!!!!!!! (αυτά γραφότανε Απρίλιο μήνα),και γράφανε ολόκληρα κειμενα για να αποδείξουμε οτι πρέπει να περιμένουμε,και ας αγοράσανε οι ίδιοι με 300ευρω, Ελπίζω να μήν τους ακουσαν καποιοι και δεν αγοράσανε τον Απρίλιο, Μάιο αντε και Ιούνιο γιατι τώρα οι τιμές ξεφυγαν.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 9 Μήνες πριν #176954 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Εδώ ακόμα λένε περιμένετε για φθινόπωρο θα πέσουν οι τιμές ή θα αξίζει το πετρέλαιο.

ΑΛΛΑ...

Ο καθένας είναι ελεύθερος να λέει και να γράφει ότι θέλει και να πιστεύει ότι θέλει. Και κανένας δεν υποχρέωσε κανένα να πιστέψει ή να ακολουθήσει κάτι. Δικιά μας υποχρεώση είναι να βρούμε τη σωστή άκρη για τον εαυτό μας.

Βλέπουμε τα στοιχεία που έχουμε και προσπαθούμε να ζυγίσουμε σωστά τα πράγματα.

Εγώ μετανοιωνω που δεν πρόλαβα (γιατί δεν είχα συγκεντρώσει τα απαραίτητα χρήματα) να αγοράσω νωρίτερα. Τώρα που έχω τα χρήματα δεν βρίσκω!

There is nothing more uncommon than common sense.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": rofos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 9 Μήνες πριν #176955 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
συμφωνώ απόλυτα ,έπρεπε να αγοράσουμε νωρίτερα ,τώρα δεν βρίσκεις κιόλας και να θέλεις, αλλα θα πω και το εξής: άλλο να λες την γνώμη σου και το τί θα κάνεις εσύ και άλλο να παροτρύνεις τον κόσμο(Λέγανε:Θέλοντας και μην κύριοι έμποροι το πάρτυ τελείωσε... Τώρα να σας δω.... ) όμως και να αναφέρεις και ημερομηνίες που θα δούμε πτώση τιμών .
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": rofos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 9 Μήνες πριν #176956 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Κοίτα όταν θα κάνουμε ταμείο φέτος το χειμώνα, τι θα πεις; Δεν αγόρασα στην ώρα μου και τώρα κρυώνω γιατί το έγραψε κάπου ένας PRI? Και ποιος τον ξέρει; Και επειδή το έγραψε έπρεπε και να τον πιστέψεις;

Πρέπει να έχουμε και τη δική μας ευθύνη!

Και το αντίστροφο! Αν όντως πέσουν τρελά οι τιμές και τον Οκτώβρη δούμε τιμές κάτω από 200 ευρώ τον τόνο στο πέλλετ και τιμή πετρελαίου που να συμφέρει να την προτιμήσεις (και ΜΑΚΑΡΙ-κι ας έχω δώσει διπλά λεφτά από άλλες σεζόν φέτος για να αγοράσω πέλλετ), πρέπει να την "πέσεις" σ' εμένα που σήμερα λέω (με αυτά που βλέπω κι όσο μπορώ να προβλέψω την πορεία των πραγμάτων) ότι αυτό είναι όνειρο θερινής νυχτός και βασιζόμενος σε αυτό εσύ πήρες ακριβό πέλλετ;

Όχι βέβαια αυτό εκτιμώ, αυτό λέω. Δεν σημαίνει ότι θα βγει κιόλας! Το τι κάνει ο καθένας όμως είναι ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ δική του ευθύνη!

Απλά εγώ δεν πρόκειται να κρυφτώ τότε, αν βγει λάθος η εκτίμησή μου. Θα λέω έκανα λάθος υπολογισμό κι εγώ ακριβό πέλλετ αγόρασα, τι να κάνουμε...

There is nothing more uncommon than common sense.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": rofos, mikemtb

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.543 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ