Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #176920 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Κοίτα. Καταλαβαίνω κάποιος να θέλει να έχει ελπίδες ότι όλο αυτό είναι μια φούσκα αδικαιολόγητη κι ότι αν περάσει το καλοκαίρι θα ξεφουσκώσει και τα πράγματα θα είναι καλύτερα.

Κι εγώ θέλω να συμβεί κάτι τέτοιο κι ας μη το πιστεύω.

Αλλά να έχεις και κάποια στοιχεία που να σε οδηγούν να το πιστέψεις. Αυτή τη στιγμή πάντως όλα τα στοιχεία δείχνουν ότι πάμε κυριολεκτικά κατά διαόλου! Δεν ξέρω γιατί κάποιοι δεν το βλέπουν αυτό.

There is nothing more uncommon than common sense.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": rofos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #176921 από rofos
Απαντήθηκε από rofos στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Πολύ δύσκολα έως ακατόρθωτο να πέσουν οι τιμές. 
Η JP Morgan κάνει λόγο ότι το βαρέλι μπορεί να ξεπεράσει τα 300 δολάρια, η Ρωσία μπορεί να απαντήσει στα αντίποινα της ΕΕ με όποιο κόστος στην αύξηση της ενέργειας, στη Γερμανία   κάνουν λόγο για μαύρο χειμώνα που έρχεται, αυτές είναι κάποιες από τις ειδήσεις που κυκλοφορούν. 
Τι θα ισχύσει κανείς δεν ξέρει. Αλλά νομίζω είναι ολοφάνερο πως θα πάει η επόμενη σεζόν. 
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Pri

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 8 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #176922 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Πήγα να κλεισω σήμερα παραγγελία με 483 την παλέτα και μου λεει ο πωλητής κατσε να παρω τηλέφωνο να ειμαι σίγουρος οτι μπορω να δεχτω την παραγγελία κι οτι θα μου στειλουν φέτος πελλετ. Με 483 την παλέτα και δεν μου πήρε την παραγγελία ακόμα!!! Μου είπε θα με παρει αύριο τηλέφωνο.

Δεν θελω να πω ονόματα εταιριών ακόμα, για να καταλάβετε ποιού μεγέθους εταιρία το ειπε αυτό...

There is nothing more uncommon than common sense.
Last edit: 1 Χρόνος 8 Μήνες πριν by Pri.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #176924 από rofos
Απαντήθηκε από rofos στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Πήγα να κλεισω σήμερα παραγγελία με 483 την παλέτα και μου λεει ο πωλητής κατσε να παρω τηλέφωνο να ειμαι σίγουρος οτι μπορω να δεχτω την παραγγελία κι οτι θα μου στειλουν φέτος πελλετ. Με 483 την παλέτα και δεν μου πήρε την παραγγελία ακόμα!!! Μου είπε θα με παρει αύριο τηλέφωνο.

Δεν θελω να πω ονόματα εταιριών ακόμα, για να καταλάβεται ποιού μεγέθους εταιρία το ειπε αυτό...

Και που είσαι ακόμα τι άλλο θα δούμε και θα ακούσουμε. Αν κλείσεις με 483€,  και στη περιοχή που είσαι, είναι μια χαρά.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Pri

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 8 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #176925 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Λοιπόν έχω νεότερα. Ο πωλητής μου είπε ότι δεν υπάρχει παραγωγή αυτή τη στιγμή άρα δεν μπορεί να πάρει παραγγελία μέχρι να του πουν από το εργοστάσιο ότι έχουν στοκ. Η εταιρία είναι η ALFAWOOD. Δεν έχει παραγωγή αρχές Ιουλίου η μεγαλύτερη ελληνική εταιρία. Όχι στοκ. Παραγωγή δεν έχει!

Οι τιμές που πήρα στην περιοχή της Πελοποννήσου από τον επίσημο μεταπωλητή τους (και δεν ισχύουν καθώς δεν δέχτηκε παραγγελία ο πωλητής) ήταν για παλέτα χωρίς μεταφορικά, 483 το Α2 (πράσινη σακούλα), 497 Α1 (πορτοκαλί σακούλα) και 537 Α1 premium (λευκή σακούλα), Ξαναλέω όχι τιμή τόνου αλλά τιμή παλέτας.

Αν δεν έχει παραγωγή η ALFAWOOD και δεν δέχονται παραγγελία όλα μετρητά και μπροστά, αρχές Ιουλίου δεν ξέρω τι έρχεται από Σεπτέμβρη. ΜΑΚΑΡΙ να κάνω λάθος. ΜΑΚΑΡΙ!

There is nothing more uncommon than common sense.
Last edit: 1 Χρόνος 8 Μήνες πριν by Pri.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #176926 από Jole
Απαντήθηκε από Jole στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
www.capital.gr/diethni/3645482/endexomen...olaria-blepei-i-citi
Καλημέρα σε όλη την ομάδα!
Καταθέτω κ το παραπάνω μιας κ έχει ανοίξει η κουβέντα...

Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.564 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ