Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
1 Χρόνος 9 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 9 Μήνες πριν #176783 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
ΦΙΛΕ jps (ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΑΠΑΝΤΩ ΚΑΙ ΑΣ ΛΕΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ) Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΖΕΣΤΑΝΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΟΣΟ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΠΡΩΤΑ Η ΜΟΝΩΣΗ!!!!!ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΠΕΛΛΕΤ Α2 ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ 500ΑΡΙΚΑ!!!!ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΟΥΝ ΣΤΟ Κ@ΛΟ ΤΟΥΣ!!!!ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΠΕΛΛΕΤ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΨΕΙ ΚΑΠΟΙΑ Χρόνια ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ !!!ΑΝ Ο ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΓΑΜΙΟΥ....ΑΙ  ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΛΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΙΣ ΠΑΝΑΚΡΙΒΗΣ ΠΛΕΟΝ ΕΝΈΡΓΕΙΑΣ  ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ""ΣΩΤΗΡΕΣ""!!!!ΚΑΛΟ ΠΟΝΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΛΛΑ ΠΑΡΤΕ ΚΑΜΙΑ ΚΟΥΒΕΡΤΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΡΟΥΧΟ ΚΑΙ ΑΝΤΑΜΩΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΟ ΟΠΩΣ ΠΑΛΙΑ  ΓΙΑ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ !!!!!ΑΝ ΕΙΧΕ ΤΟ ΠΕΛΛΕΤ 3 ΕΥΡΩ ΤΟ ΤΣΟΥΒΑΛΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΣΚΟΥΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ 50-60 ΛΕΠΤΑ ΤΟ ΛΙΤΡΟ ΔΕΝ ΘΑ ΕΜΠΑΙΝΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΕ ΑΛΛΗ ΜΟΡΦΗ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ!!!!😉😉😉😉
 
Last edit: 1 Χρόνος 9 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stergiosbik, jps

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 9 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 9 Μήνες πριν #176784 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Ναι κάθε χρονο είμαι ιδιοκτήτης άλλης εταιρείας , έμπορος πέλλετ, υπάλληλος εταιριών που πουλάνε σόμπες πέλλετ (όταν έλεγα θα ανέβει το ρεύμα σε θέμα με αντλίες θερμότητας) . Η εισαγωγέας που μου χάλασε την οικονομα η κρετα πέλλετ (όταν έλεγα ότι είναι απατεώνες και με βριζανε όλοι πάλι). Σε όλα μέσα έχω πεσει. 

Είμαι εδώ από την πρώτη μέρα του φόρουμ. 

Και είμαι φανατικός πελλετκαυστης. 

Σκοτηστηκα για την κάθε εταιρεία. Στηρίζω Έλληνες. Αλλά σκοτηστηκα κιόλας. 

​​​​διαφοροι χρήστες και επαγγελματίες έχουν πει σε αυτό το φόρουμ ότι στην Βουλγαρία οι τιμές εργοστασίου είναι 320-350€/τόνος. Πχ ο Χρήστος 8 υδραυλικος που όλοι βαράμε προσοχή με τις γνώσεις του εδώ μέσα. 

Εσύ πήρες με φπα και μεταφορικά ,370€. Άρα η ψέματα λες (που δεν λές) η ο έμπορος έκανε Αβαβα το ΦΠΑ (ξέρει αυτός). Μπορεί να υπάρχει και 3ο σενάριο να είμαστε όλοι αστροναύτες η  βλάκες όπως ο φίλος του Πηχας που πλήρωσε 1000€ η το Λέρου η πολυεθνική χαζή να μην το βάζει 4€ να οικονομαει από όλα τα υπόλοιπα που θα αγορασεις οταν μπεις εκεί μέσα  και να το έχει 8,5€ το σακί και εσύ ο έξυπνος που έκανε το Ντιλ.

Εφόσον ισχύει η τιμή  θέλω 1000 τόνους . Θα γίνω έμπορος. Θα πουλάω  400€ δλδ 100€ πιο φτηνά από πρακτικερ και 150 από Λέρου και θα γίνω πλούσιος. 

Συγκρίνεις ανομία πράγματα φίλε και το ξέρεις....εγώ αυτό είπα. Ας κλείσει η συζήτηση εδώ.



 
Last edit: 1 Χρόνος 9 Μήνες πριν by john88s.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 9 Μήνες πριν #176785 από James
Απαντήθηκε από James στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Τελικά φέτος συμφέρει να αγοράσουμε πέλλετ η να βάλουμε πετρελαίο με τις ισχύουσες τιμές? Με το πετρέλαιο έχω μποιλερ οπότε θα έχω και ζεστό νερό όλο το χειμώνα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 9 Μήνες πριν #176786 από cpp
Απαντήθηκε από cpp στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Όλο και πιο συχνά μου έρχεται στο μυαλό εκείνα τα καραβια με φορτία πέλλετ.... (Είναι ακόμα "εν πλώ")
Και μάλλον θα τα αναφέρω ξανά....
Είναι προφανές ότι υπάρχει αισχροκέρδεια. Διαφορετικά ή γινόταν κάτι λάθος πριν ή τώρα.

Για τις τιμές που ζητάνε δεν βγαίνουν τα νούμερα (λόγω των αυξήσεων).
Πρίν χρόνια κάποιοι που "δικαιολογόυσαν" (με αμοιβή) καταστάσεις μιλούσαν για την Ρουμανία και την απαγόρευση ξύλευσης, την σπηλαίωση στο πριονίδι το χειμώνα, το ΦΠΑ κλπ. Η αλήθεια είναι κάπου αλλού και φυσικά όχι απαραίτητα στους καταναλωτές που θέλουμε pellet με 150 €.

Επίσης η τελευταίες παρτίδες από το Α2 μεγαλης ελληνικής εταιρίας είχαν διαφορετική ποιότητα με αποτέλεσμα να αμφιβάλει κάποιος για τις επόμενες.

Για την ιστορία αγόρασα πέλλετ περσι με 250 € τα 1100 klg (με ΦΠΑ)
Φέτος ακόμα θα περιμένω με αυτές τις τιμές θα κάψω κάτι άλλο (έχω εναλλακτικές)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 9 Μήνες πριν #176787 από dodis
Απαντήθηκε από dodis στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΣΧΕΔΟΝ ΜΕ ΟΛΟΥΣ.Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΜΟΝΟ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ.ΕΝΑΣ ΕΞ ΑΥΤΩΝ ΗΜΟΥΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΝΑΙ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ.ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΣΠΑΣΜΕΝΑ.Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ ΤΟΥΣ ΣΤΗΡΙΞΕ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.ΟΧΙ.ΕΑΝ ΕΡΙΧΝΕ ΤΙΜΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΗΡΧΕ ΒΟΥΛΓΑΡΟΣ Η ΘΑ ΤΟ ΑΝΑΓΚΑΖΕ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΠΙΟ ΧΑΜΗΛΑ.Ο ΒΟΥΛΓΑΡΟΣ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΤΥ ΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΤΙΜΕΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 9 Μήνες πριν #176788 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Σε ποια καράβια με πέλλετ αναφέρεσαι ; 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.563 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ