Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
1 Χρόνος 10 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 10 Μήνες πριν #176646 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
με το ΦΠΑ που λες αγαπητέ john88s, ο επαγγελματίας στην ερώτησή μου πόσο έχει, μου απάντησε μόνος του 430 με το ΦΠΑ, τώρα πως και τι το πουλάει τόσο,μπορεί να ειναι χίλια δυό....ας πούμε παραγγελία Μαρτίου που έκανε και είχε αγορά χονδρικής γύρω στα 300-310  ευρω ..τόσο δεν βγαίνει με ένα κέρδος 40,50 την παλέτα, στα 430  ευρω!!! , ή ακόμα περσινή παραγγελία, ή να θέλει να κόψει ΦΠΑ κλπ,κλπ.τώρα και εγώ γνωρίζω πόσο έχει, αλλά δεν ξέρουμε φαντάζομαι αλλά πράγματα.
Last edit: 1 Χρόνος 10 Μήνες πριν by thomas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 10 Μήνες πριν #176647 από tssotiris
Απαντήθηκε από tssotiris στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
επιβεβαιώνω τον THOMAS από Τρίκαλα. Τώρα αν φταιει το φπα,η τιμή κτίσης του Χ/Ε ,τα λογιστικά τρικ εμένα ποσώς με ενδιαφέρει. Η τιμή είναι ΑΥΤΗ. Τα υπόλοιπα είναι να είχαμε να λέγαμε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": thomas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 10 Μήνες πριν #176648 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Re:Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Η λυση ειναι μια για οσους εχουμε τη δυνατοτητα, ειναι να καψουμε ξυλο αλλωστε αυτο ειναι και ο λογος των υβριδικων στστηματων που επιλεξαμε!

Γνωριζω πολλους που ο λεβητας καιει και ξυλο αλλα δεν το σκεφτονται. Μαλλον θα πρεπει να το ξανασκεφτουν!

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 10 Μήνες πριν #176649 από giannis kalor
Απαντήθηκε από giannis kalor στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

john88s έγραψε:
Άσε που είναι μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα τι να κάνεις γιατί μπορεί να δώσουν επίδομα για το πέλλετ καθολικά και όχι λόγω υψομέτρου μόνο. Οπότε θα πρέπει να προσκομίσεις νόμιμα παραστατικά. 
​​​ .


Εξήγησε μου για να δώσουν καθολικά ;
Από πού και ως που ο Αθηναίος
ο Πελοποννησιος ο κρητικός είναι ίσα και όμοια με έναν από Φλώρινα ; Θα σηκωθούν τα πόδια να βαρεσουν το κεφάλι ; Δηλαδή έχει -20 -30 το χειμώνα και χειμώνα από Οκτώβρη έως Μάιο ;
Ρε τι διαβάζουμε εδώ .
Ίσα ίσα θα επρεπε βόρεια Ελλάδα ειδικά Φλώρινα και Δράμα Κοζάνη Καστοριά να είναι στο 50% το πέλλετ και το πετρέλαιο και ακόμα περισσότερο το ρεύμα γιατί εμείς το παράγουμε . Γιατί εμείς θέλουμε πχ 3 τοννους πετρέλαιο η 7-8 πέλλετ για μια σαιζόν και εσείς λέτε για 600 λίτρα και 2 παλέτες

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stergiosbik

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 10 Μήνες πριν #176650 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Γιατί το επίδομα στο πετρέλαιο δεν δίνεται με βάση τις ζώνες Α Β Γ και Δ; Τι φωνάζεις ρε φίλε; Και το επίδομα στο πέλλετ με βάση το πόσο κρύο κάνει σε κάθε περιοχή το  δίνουν υπάρχει 100 σελίδες με τον συντελεστή του κάθε μικρού χωριού της Ελλάδας έγγραφο του Υπουργείου. Απλά στο πέλλετ  έχουν βάλει το πληθυσμιακό. Μπορεί να καταργήσουν το πληθυσμιακό αυτό είπα.

Και είπα να δώσουν επίδομα(υπόθεση) πρέπει να έχεις παραστατικά . Αυτό είπα τι φωνάζεις; 

Μάλλον στα Τρίκαλα ειναι παλιά εισαγωγή τότε και η τιμή είναι άψογη εφόσον ειναι με φπα.  
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 10 Μήνες πριν #176651 από Xagio
Απαντήθηκε από Xagio στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Έχεις δίκιο απλώς κ εγώ με 4 παλέτες ήθελα 840 ευρώ κ ήμουν κ απλά από ζέστη. Τώρα θέλω 4 επί 370 ας πούμε. Για πέλλετ 2 ης τάξης. Κ χαμαλικη. 1480. Το ίδιο σπίτι ο αδερφός Μ ήθελε υγραέριο 1400 με δεξαμενή γιατί μπορούσε να τα δώσει εγώ διάλεξα πέλλετ γιατί Μ λειπαν τα 600 άρα κ τώρα Μ λείπουν οπότε ο καθένας το κουμάντο του κάνει. Το θέμα είναι γιατί τόση ακρίβεια κ μην πείτε πόλεμος γιατί ξεκίνησε πριν το πόλεμο. Κ άλλη χρονιά ήταν ακριβό αλλά 320 το sweishofer όχι 370 τα eco pellet k τι άλλο δεν ξέρω.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.506 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ