Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
2 Χρόνια 6 Μήνες πριν #173402 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Γράψτε το δημόσια δεν είναι κακο να μάθουν και άλλοι να παρουν.ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ Ο ΤΙΤΛΟΣ "ΤΙΜΕΣ ΠΕΛΛΕΤ"
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mpampou, Pri

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 6 Μήνες πριν #173405 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Καλό θα ήταν οποίος αγόραζει να αναφέρει τιμές γιατί υπάρχουν φήμες ότι οι τιμές θα πάνε στο Θεό. Εγώ δεν είμαι Βόρεια Ελλάδα να ξέρω. 

Οι τιμές να αναφέρονται αν είναι με ΦΠΑ η όχι. 

Επίσης κάποιος έγραψε ότι κυκλοφορούν απατεώνες. Με μια έρευνα που έκανα φέτος βρήκα πολλές νέες ιστοσελίδες που δεν ειχα ξαναδεί. Τηλέφωνα δεν πήρα για να κόψω αντιδράσεις αλλά προσοχή με τον κάθε απατεώνα. 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 6 Μήνες πριν #173406 από Manosps
Απαντήθηκε από Manosps στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Γιατί τόσο μεγάλη άνοδο στην τιμή του πελλετ ρε παιδία ;;υπάρχει τόσο μεγάλη ζητηση και ανεβαζουνε την τιμή τα εργοστάσια ;;ή κερδοσκοπουνε τα καταστήματα εναντίον μας;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 6 Μήνες πριν #173407 από dryianni
Απαντήθηκε από dryianni στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Οι τιμές καθορίζονται από τη σχέση προσφοράς /ζητησης.
Επειδή "τσιμπησε" το πετρέλαιο και το αέριο ξέφυγε εντελώς, η ζήτηση για pellet προφανώς θα αυξήθηκε (οι έμποροι.όλης της Ευρώπης παραγγέλνουν.Μάιο ως Ιούλιο για να έχουν.Το προϊόν από Αύγουστο ως Οκτώβριο)..
Άρα, όσοι αγοράσουν από έμπορο που έκανε παραγγελία το Μάιο, ίσως πετύχουν κάποια καλύτερη τιμή (μάλλον, πιο σωστά, ο έμπορος που θα έχει καλύτερη τιμή φέτος, προφανώς έχει παραγγείλει από το Μάιο)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 6 Μήνες πριν #173408 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
γιατι τοση πρεμουρα  ? δεν ειναι η πρωτη φορα που εχουμε αυξησεις στο πετρελαιο .... οταν μειωθηκε το ΦΑ δεν ειδαμε καμμια μειωση στο πελλετ ...λετε τωρα ολοι να τρεξουν ν αγορασουν σομπες προκαταβολικα ? ....θα υπαρξει μια αυξηση στα μεταφορικα σε μικροτερους παραγωγους και μια αυξηση στο κοστος παραγωγης αυτα ομως θα αφορουν φετινη παραγωγη αρα προς το τελος του χρονου θα πρεπει να δουμε τις οποιες αυξησεις ....προφανως θα υπαρξει και μια κερδοσκοπικη ταση οποτε και μια ευκαιρια κυριως στην βορεια ελλαδα να ξεχωρισετε τους εμπορους ,,,, στην αθηνα προς το παρον με μια ματια που εριξα δεν ειδα διαφορες απο περσυ οπο [παντως βρισκετε πελλετ σε περσυνες τιμες και μπορειτε αγοραστε ...οσοι παλι θελετε μπορειτε να ρισκαρετε περιμενοντας τις φθινοπωρινες προσφορες (αν ερθουν) 


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 2 Χρόνια 6 Μήνες πριν #173409 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Οι τιμές του φυσικού αερίου και του ρεύματος στην Ευρώπη έχουν εκτοξευθεί με τις βλακείες που κάνει η Ε.Ε με τους ρύπους και την κοντρα που έχει με την Ρωσία. 

Τα εργοστάσια πέλλετ δουλεύουν με ρεύμα . Όποτε τους έχει αυξηθεί το κόστος παραγωγής . Το ίδιο και οι μεταφορές από Βουλγαρία και Ρουμανία.

Αν η αύξηση στο ρεύμα ήταν μόνο στην Ελλάδα δεν θα είχαμε πρόβλημα.

Το θέμα είναι ότι έχουν πάει όλα στην Ευρώπη πάνω. Αν ξέρει να μας πει κάποιος αν έχουν αλλάξει οι τιμές σε Βουλγαρία και Ρουμανία εκεί μας νοιάζει εμάς ως Έλληνες καταναλωτές πέλλετ . 

Επίσης οι έμποροι όλοι σου λένε φέτος θα πάει στο Θεό παρε τώρα σε αυτή την τιμή που είναι πιο αυξημένη από πέρσι.

Τώρα αν λες τα πολυκαταστήματα δεν ειναι κριτήριο γιατί εγώ που κοίταξα δεν έχουν αποθέματα στα φτηνά πέλλετ. 

Και πέρσι το χειμώνα που δεν ήταν και ιδιαίτερα βάρης όταν χρειαρηκα μου είπαν παράδοση σε 15 μέρες. Ε τι να το κάνω; Πήγα πήρα μόνος μου από έναν μάντρα.
Last edit: 2 Χρόνια 6 Μήνες πριν by john88s.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": dryianni

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.557 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ