Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #146570 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

NIKOLAOS66 έγραψε: Καλό μεσημέρι παιδιά,
το Holz Energie το δοκιμάσατε ; τι εντυπώσεις σας άφησε σχετικά με θερμογόνο δύναμη και ποσότητα στάχτης;


Το δοκίμασα εγώ στην αρχή του χειμώνα και πριν λίγο καιρό και είναι μια χαρα απο θερμογόνο. Απο στάχτη εχει αρκετή αλλά δεν θα ελεγα υπερβολική.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #146602 από Δημήτρης Κατσούνης
Καλησπέρα Grune holz της Alpha pellet το βρήκε κανείς και σε τι τιμή? Είχα εκφράσει την άποψη ότι αν είναι σε καλή τιμή θα είναι μάλλον η μόνιμη επιλογή μου. Και αυτό γιατί έχω εμπιστοσύνη και στην συγκεκριμένη εταιρεία παραγωγής αλλά και γενικά πιστεύω ότι πρέπει να αφήνουμε χρήματα εδώ στον τόπο μας ειδικά τώρα, Βρήκα τώρα στη λάρισα αλλά σε τιμή ίδια ακριβώς με το σβάι. Πρέπει να κατέβει γιατί δεν μπορεί το ξένο με τόση επιβάρυνση μεταφορικών πιστοποιήσεις κλπ να είναι το ίδιο με αυτό που παράγεται εδώ. Θα το ψάξουμε ακόμα λίγο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #146603 από Kardas
Απαντήθηκε από Kardas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
holz apo λερου είναι χάλια .το πήρα 15 σακιά. σομπα μες στο σπιτι και βρωμιά μυρουδια αλλα και τι θάμπωμα στάχτη και κατανάλωση αφού έτρεχε σα νερο μιας που είναι σε κομματάκι .φτηνά ναι αλλά με τις ιδιες ρυθμίσεις μολις πήρα σβαι καμία σχεση ,στα Κουφαλια με 4.5 το σακι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #146633 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Δημήτρης Κατσούνης έγραψε: Καλησπέρα Grune holz της Alpha pellet το βρήκε κανείς και σε τι τιμή? Είχα εκφράσει την άποψη ότι αν είναι σε καλή τιμή θα είναι μάλλον η μόνιμη επιλογή μου. Και αυτό γιατί έχω εμπιστοσύνη και στην συγκεκριμένη εταιρεία παραγωγής αλλά και γενικά πιστεύω ότι πρέπει να αφήνουμε χρήματα εδώ στον τόπο μας ειδικά τώρα, Βρήκα τώρα στη λάρισα αλλά σε τιμή ίδια ακριβώς με το σβάι. Πρέπει να κατέβει γιατί δεν μπορεί το ξένο με τόση επιβάρυνση μεταφορικών πιστοποιήσεις κλπ να είναι το ίδιο με αυτό που παράγεται εδώ. Θα το ψάξουμε ακόμα λίγο...


Πηρα 2 τσουβαλια "λογω εκτακτης αναγκης"= ξεμειναμε.
Δε θεωρω την τιμη που το πηρα - 5 ευρω το τσουβαλι - ως αντιπροσοπευτική γιατι ηταν απο συνηκιακο μαγαζί και 2 τσουβαλια μόνο.

Ελαχιστη σταχτη, μα ελαχιστη. Θερμικά - τελειως υποκειμενικά καθοτι δε μπορω να μετρησω κατι - ιδια τουλαχιστον, με το πρασινο.
Αν θα το προτιμησω απο το πρασινο??? Χλωμο μαλλον....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #146635 από Δημήτρης Κατσούνης
Fokion αυτή τη στιγμή πουλιέται στη Λάρισα 270 ο τόνος. Για μένα προστίθενται και 30 ευρώ για μεταφορικά σύνολο 300 ευρώ 0,3 το κιλό 4,5 το τσουβάλι. Καλή τιμή αλλά.. όπως είπα και πιο πάνω τη θεωρώ ακριβή (πιστεύω είναι στις "καλοκαιρινές" μειωμένες). Στην ίδια δίνεται το σβάι το χοτ στικ και άλλα. Να περιμένουμε ακόμα λίγο νομίζω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #146638 από Δημήτρης Κατσούνης
Τελικά συμφωνώ ότι μάλλον χλωμό να αντικατασταθεί το πράσινο αλφαγούντ εν ονόματι της λίγης στάχτης (που και στο πράσινο είναι λίγη) ένα εξαιρετικό κυριολεκτικά και εκτεταμένα δοκιμασμένο πέλλετ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.434 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ