Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139220 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Αδυνατω να πεισω οτι η τιμη του πετρελαιου δεν επηρεάζει την τιμη του πελλετ.

Ας πουμε οτι η καταναλωση πελλετ στην Ελλαδα απο τους εγκατεστημενους λεβητες, ειναι 170.000 τονοι. (αυτη ειναι η εκτιμησή μου- και δεν διεκδικω το αλαθητο)
Αν η εγχωρια παραγωγή είναι 55.000 τονοι και οι εισαγωγες άλλοι 150.000, τοτε οι τιμες θα πεσουν.
Αν οι εισαγωγες περιορισθουν σε 80.000 τονους (δεν υπαρχουν με το εμπαργκο επιστρεφομενες αδειες νταλικες απο Ρουμανια), τοτε οι τιμες θα ανεβουν.

Σεναριο- μικρο παραδειγμα: Βρισκόμαστε στον Φλεβάρη, ειχαμε ήπιο Χειμωνα και ο χοντρεμπορος εχει στοκ 1.000 τονων. - Τι θα κανει λετε? Θα ρίξει τιμη.
Αν όμως εχει βαρύ Χειμωνα και το στοκ ειναι μικρό, μοιραια θα ανεβασει.

(περυσι τον Μαρτη, η Σβαι πουλουσε στην χαμηλοτερη τιμη που ειχε ποτε στην ιστορια της. Το στοκ της εφτανε μεχρι τα Ουραλια...)


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139234 από χριστοφορος
Απαντήθηκε από χριστοφορος στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Καλησπερα κυριοι , νομιζω οτι μας συμφερει ολους η ας πουμε χαμηλη τιμη πετρελαιου. Βεβαια στα Γιαννενα ακομα οι τιμες ειναι πανω απο τα 280 ευρω σε οτι μαρκα και να παρεις.... B)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139519 από iguana
Απαντήθηκε από iguana στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Λοιπόν το λεροι (Θεσσαλονίκη) μέχρι τις 7 του μήνα όποιος παραγγείλει (παραδόση 10-15 νοεμ) έχει 10% έκπτωση και δωρεάν παράδοση.Στην πράξη τα ναγγκετς τα οποία τά έχει ήδη σε κορυφάια τιμη 4,19 βγάινουν 249 ευρω η παλέτα είναι δηλαδή 50 ευρώ φτηνότερα από την ήδη χαμηλή περσινή τιμη με την οποία τα είχα κλείσει.Νομίζω είναι μονόδορμος για όποιον καει αυτό το πέλετε(εγώ έχω σόμπα , όχι λεβητα και καιω αποκλειστικα αυτο για να μην παιδέυομαι με στάχτη κτλ κάθε μερα).Επίσης κάνει 6 άτοκες με πιστωτική που είναι και αυτό σημαντικό. όσο σκέφτομαι ότι πέρσι ζητούσαν κάποιοι μέχρι και 340 ευρω τρελαίνομαι..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139551 από kapjohn
Απαντήθηκε από kapjohn στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Καλημέρα παιδιά στήν ΚΟΡΙΝΘΟ Καρφουρ σημερα πελλετ καρυπιδης απο 4.99Ε το κατεβασανε 4.49Ε...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139563 από sootos
Απαντήθηκε από sootos στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Το ιδιο και ΚΑΣΤΟΡΙΑ αλλα γραφουν οτι με αγορες πανω απο τονο εχουν και εκπτωση15%

kapjohn έγραψε: Καλημέρα παιδιά στήν ΚΟΡΙΝΘΟ Καρφουρ σημερα πελλετ καρυπιδης απο 4.99Ε το κατεβασανε 4.49Ε...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139576 από panava
Απαντήθηκε από panava στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

kyriazisg έγραψε: Καλησπέρα,

Στο Praktiker Μάνδρας πρέπει να έχει διαθέσιμες 4 παλέτες με το pellet που φέρνει .
Ρώτησα χθές το απόγευμα και μου είπαν ότι Τρίτη θα φέρει 24 παλλετές εκ των οποίων οι 18 είναι ήδη κλεισμένες . Θεωρώ ότι 4 θα έχουν μείνει για αυτό το έγραψα . Τιμή 3,5€ / τσουβάλι .
Έχω ήδη καβατζάρει το pellet της χρονιάς , οπότε όσοι πιστοί προσέλθετε ή καλέστε τους πρίν κινήσετε για εκεί . Πληροφοριακά ο κωδικός είναι 347643 .

Φιλικά ,
Γιώργος


Καλησπέρα, τι λέει από στάχτη; Σε σχέσει με Golden Nugget γνωρίζει κάποιος;
Φιλικά Παναγιώτης
Last edit: 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν by panava.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.565 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ