Σκούπα στάχτης

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130439 από nikkal
Απαντήθηκε από nikkal στο θέμα Σκούπα στάχτης
Καλησπέρα,
Γίνεται, αρκεί να καλύψεις με το φανελάκι μόνο το φίλτρο. Αυτό μπορείς να το κάνεις με κάποιο σφιγκτήρα. Η δικιά μου είναι μια Ribimech (ή κάπως έτσι) που έχει το σωλήνα αναρρόφησης απο πάνω. Προβλήματα απόδοσης, δεν έχω. Αν βρει κάποιο μεγάλο καρβουνάκι, απλά το βγάζεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130463 από scouter
Απαντήθηκε από scouter στο θέμα Σκούπα στάχτης

smg έγραψε: Καλημέρα και από μένα. Εγώ πάντως πήρα από Μοσχάλη σκούπα στάχτης η οποία είναι και αναρρόφησης αλλά και εκτόνωσης αέρα. Την αγόρασα με 45€ τιμή ειδική για τους εγγεγραμμένους στο φόρουμ. Δίνουν έως 2 σκούπες με τιμή 45€ οπότε πήρα και μία για τον πατέρα μου που έχει λέβητα και τον καταβόλεψε! Έρχεται με δύο φίλτρα προστασίας του μοτέρ, οπότε ένα πλένεις και το άλλο χρησιμοποιείς. Αν χαλάσει βέβαια τα παιδιά έχουν ανταλλακτικά φίλτρα. Έχω την εντύπωση πως τα φίλτρα προσαρμόζονται και σε άλλες σκούπες διαμέτρου 29 εκατοστών. Είναι 800w , και πραγματικά είμαι πολύ ευχαριστημένη.


με δυο τινάγματα γίνεται καινούργια ... αν και μπουκώνει σχετικά εύκολα, είναι τόσο απλός ο καθαρισμός που σε κάνει να το ξεχνάς
την δουλεύω από τον 10/2013 και εύκολα θα την συνιστούσα σε κάποιον που έχει ταβάνι τα 45 με 50 € ...

αξίζει τα λεφτά της

αλλά 25,4 τρις $ gross value σε OTC και άλλα περίπου 50 τρις $ notional σε exchange traded futures και options. Η έκθεση μέσω exchanges γίνεται cleared κάθε μέρα με mark-to-market και margining ενώ πολλά OTC παράγωγα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130543 από lefterismega
Απαντήθηκε από lefterismega στο θέμα Σκούπα στάχτης

douka77 έγραψε: Καλησπερα και απο εμενα,θα ηθελα να ρωτησω αν το κολπακι με το φανελακι γινεται σε σκουπα που εχει το σωληνα αναροφησης απο πανω στο καπακι και οχι στο πλαι,λογικα δεν πρεπει να γινεται.Εχω μια united 1200w (την εχω παρει απο το praktiker) που τραβαει καλα τις 2-3 πρwτες φορες μετα πεφτει η αποδοσηε της λογο φιλτρου η αν βρει κανενα καρβουνακι και σκαλωσει σωληνα (νομιζω ειναι αρκετα στενος)

ευχαριστω


Νομίζω ότι δεν υπάρχει πρόβλημα αν έχει την υποδοχή της σωλήνας από πάνω ή από το πλάι.
Το θέμα όμως είναι ότι εσύ "σκουπίζεις" στάχτες από τζάκι απ ότι κατάλαβα απ τα γραφόμενά σου .... και ΔΕΝ θα σου συνιστούσα το κολπάκι με το φανελάκι γιατί αν σκαλώσει κάνα μισοσβησμένο καρβουνάκι (απο το προηγούμενο άναμμα) στη φανέλα μπορεί να πάρεις καμιά φωτιά ... και τρέχεις και δεν φτάνεις !
Εγώ τραβάω στάχτες από πελετόσομπα την επόμενη μέρα και βέβαια είναι εντελώς σβηστές .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137533 από VOSDOGIAN
Απαντήθηκε από VOSDOGIAN στο θέμα Σκούπα στάχτης
Καλησπέρα σε όλους καμιά προσφορά σε αξιόπιστη σκούπα που να τρέχει τωρα γνωρίζουμε?

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137737 από lefterismega
Απαντήθηκε από lefterismega στο θέμα Σκούπα στάχτης

VOSDOGIAN έγραψε: Καλησπέρα σε όλους καμιά προσφορά σε αξιόπιστη σκούπα που να τρέχει τωρα γνωρίζουμε?


Στο Leroy ...
την είδα στο φυλλάδιο 29€ ... τζάμπα πράμα ...
έχω την ίδια ... είναι καλή για τα λεφτά της
δες εδώ www.leroymerlin.gr/fylladia/Thermansi_September_2014/#p=10 (σελίδα 10)
Last edit: 9 Χρόνια 6 Μήνες πριν by lefterismega.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137748 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Σκούπα στάχτης
Αυτην πηρα κι εγω προχτες.
Αλλα με μια φορά χρηση δε μπορω να πω για αξιοπιστια που ρωτησε ο φιλος...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.140 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ