Σκούπα στάχτης

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121539 από FERR
Απαντήθηκε από FERR στο θέμα Σκούπα στάχτης
Bαζοντας ενα πιο "ελευθερο φιλτρο" αφηνεις να περνα περισσοτερη σκονη στο μοτερ αναρροφησης.
Την ιδια εχω και εγω,αυτο που στην ουσια κανει(υποτειθεται)ειναι να πεφτει η σταχτη απο το φιλτρο (με την βαρυτητα :woohoo: ) αφου εισερχεται αερας στο κλειστο κυκλωμα αναρροφησης κατι σαν βαλβιδα bypass.
*το δευτερο πανι(αναμεσα απο σταχτυ και φιλτρο) κανει την δουλεια κρατα την σταχτη κατω απο το φιλτρο αναρροφησης!
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by FERR.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122089 από mikel
Απαντήθηκε από mikel στο θέμα Σκούπα στάχτης
Νομίζω πως λιγότερα watt στην σκούπα είναι καλύτερα γιατί δεν μπουκώνει εύκολα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122098 από xrysafis72
Απαντήθηκε από xrysafis72 στο θέμα Σκούπα στάχτης

Δημητρας έγραψε: Παιδιά καλησπέρα αγόρασα την RIBIMEX CENEHOT πρόσφατα.
μπουκώνει άμεσος μετά από αναρρόφηση του 1/3 του κάδου, θα δοκιμάσω αύριο το κόλπο που γράφει ο XAALAARAA με την φανέλα.
Σας παρακαλώ μήπως ξέρει κάποιος τι κάνει το κόκκινο κουμπάκι που έχει από πάνω που έχει εσωτερικά ένα ελατήριο επαναφοράς, δεν μπορώ να καταλάβω πώς ένας απλός μοχλός με ένα ελατήριο μπορεί να βοηθήσει κάπου .Ευχαριστώ


φιλε μου το κολπο που κανει ο χαλλαρα δεν δουλευει σε εσενα γιατι ο σωληνα αναρωφησης ειναι επανο στο καπακι ενω στου χαλλαρα ειναι στο πλαι στον καπακι.το κοκκινο κουμπακι που εχει στο καπακι ειναι οταν η σκουτα εχει μπουκωσει το τραβαμε και το αφηνουμε κανα 2με 3 φορες,αυτο εχει σαν αποτελεσμανα μα τιναζει της σταχτες και σκονες απο το φιλτο και να δουλευει η σκουπα απροβληματιστα!!! :evil:

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122124 από ippomas
Απαντήθηκε από ippomas στο θέμα Σκούπα στάχτης
Το θεμα ειναι οτι ολοι εχουμε αποκτηση απο μια σκουπα τωρα κατασκευαστηκα εχουν μειωνεκτηματα και πλεονεκτηματα αλλες στον χωρο αποθηκευσης που ειναι μικρος και γεμιζη γρηγορα αλλες στο φιλτρο που μπουκωνη ευκολα ευτυχως τα χρηματα για την αγορα τους ειναι λιγα και φυσικα υπαρχουν και οι λυσεις γι αυτους που ψαχνουν τα φιλτρα μπορουν ευκολα να τοποθετησουν ενα αυτοσχεδιο η να ταιριαξουν απο φιλτρα αναρροφησεων μηχανηματων η κατι παρομοιο. Εκεινο που πρεπει να εχουμε ειναι μηδενικη ρυπανση οταν την δουλευουμε μεσα στον χωρο μας Τα Watt ξεχωριζουν την δυναμη της αλλα πιστευω οτι και τα χαμηλα και τα υψηλα κανουν την ιδια δουλεια. Καταληγοντας θελω να πω οτι ευκολα λογω της χρησης της μπορουμε να την προσαρμοσουμε ο καθε ενας στα δικα του θελω.

Το να ρωτας δεν ειναι κακο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122150 από Grav1ton
Απαντήθηκε από Grav1ton στο θέμα Σκούπα στάχτης
Πολύ ενδιαφέρον το κόλπο με το φανελάκι για να μην βουλώνει το φίλτρο.

Θα χρησιμοποιήσω το φανελάκι της πεθεράς μου, λογικά θα με βγάλει για 5-6 χρόνια λόγω μεγέθους. :evil: :evil: :evil:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122203 από nikkal
Απαντήθηκε από nikkal στο θέμα Σκούπα στάχτης
Το κόλπο με το φανελάκι το χρησιμοποιώ περίπου τους τελευταίους 2 μήνες σε μια ribimex 800 watt. Το έχω προσαρμόσει στο υπάρχον φίλτρο, ενω εχω βάλει μια σακούλα σκουπιδιών μέσα στον κάδο για τη στάχτη (για να βγάζω τη στάχτη κατευθείαν, χωρίς να θέλω να καθαρίσω μετα). Το σύστημα δουλεύει άψογα και απροβλημάτιστα. Το φανελάκι (πατσαβούρι), το αλλάζεις με άλλο ή το πλένεις.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Grav1ton

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.121 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ