Δευτερογενής καύση για όλους

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120258 από caftis
Απαντήθηκε από caftis στο θέμα Re:Δευτερογενής καύση για όλους
Ο θάλαμος είναι 62-42-40 .δεν έχω βάλει σωλήνα και τον αέρα τον ανοιγοκλείνω από το συρταρακι.δεν λέω κάτι άλλο γιατί θέλω να το ολοκληρωσω πρώτα μη τυχών και υπάρξει καμία αλλαγή της τελευταίας στιγμής.Μετά θα υπάρξουν καί σχέδια και φωτογραφίες

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120269 από caftis
Απαντήθηκε από caftis στο θέμα Re:Απ: Δευτερογενής καύση για όλους


Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Gdevil

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120321 από Gdevil
Απαντήθηκε από Gdevil στο θέμα Re:Απ: Δευτερογενής καύση για όλους
ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΑ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ ΣΟΥ caftis

:cheer: :woohoo: :cheer:
Συγχαρητήρια


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120438 από gousan
Απαντήθηκε από gousan στο θέμα Re:Απ: Δευτερογενής καύση για όλους
κλαιω....ειναι τοσο απλο να γινει...δεν μπορω να καταλαβω εμεις που δωσαμε ενα σκασμο ευρω ....τοσο δυσκολο ηταν να το σκεφτουν...γιατι πιστευω οτι το 60% των τζακιων που πωλουνται με 2γενη ειναι της κακιας ωρας(η δευτερογενη)
συγχαρητηρια ....στειλε το βιντεο με μειλ σε καμια εταιρια μπας και τους ξεκολησει ο εγκεφαλος....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120440 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Στα δικά μας, λόγω γεωμετρίας εστίας και μεγέθους κώνου, τα καπναέρια πάνε πολύ γρήγορα προς τα πάνω. Αν δεις και οι φλόγες τρέχουνε προς τα πάνω στα δικά μας. Με το να είναι και συρόμενη η πόρτα, μπάζει αέρα, οπότε δεν προλαβαίνουνε να σρπάξουνε τα καπναέρια.

Γι' αυτό ίσως στα δικά μας έχουνε σχετικά χαμηλά τις τρύπες για την έξοδο του 2γενους αέρα, για να προλάβουνε την κάπνα/φλόγα πριν πάρει μεγάλη φόρα.

Στο kratki του caftis και στα nordpies και στα leda, αν παρατηρήσετε θα δείτε ότι οι οπές της δευτερογενούς είναι στη συμβολή πλάτης/κόφτρας, εκεί που φρενάρουνε τα καπναέρια, και προλαβαίνουνε να αρπάξουνε.

Ας μας πει και κάποιος πιο ειδικός, αν στέκει αυτό που λέω. Μια κόφτρα από βερμικουλίτη που λειτουργεί μονωτικά, θα κρατήσει χαμηλά πιο μεγάλες θ, και έτσι θα υποβοηθήσει τη 2γενή μας.

Πάντως στο δικό μου πιάνει 100-άρια το tiemme, και βλέπω και 2γενή. Τώρα με τα κρύα θα το ανάψω καμια φορά και θα πάρω και video (και τραβάει και το βεντυλατέρ και παφωμένο εξωτερικό αέρα).
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120486 από caftis
Απαντήθηκε από caftis στο θέμα Re:Απ: Δευτερογενής καύση για όλους
Τέλος ,έγιναν οι δοκιμές όλα πήγαν μια χαρά οπότε βάζω φωτογραφίες.Έχω φτιάξει καί ενα σύστημα σαν αεροκουρτινα εσωτερικό και από το υαλοκορδονο έχω αφαιρέσει μόνο 5cm απο κάθε πλευρά .Δεύτερη μέρα λειτουργίας και δεν έχει το παραμικρό σημάδι το τζάμι.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Gdevil

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.100 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ