Καθάρισμα καμινάδας: υλικά, μυστικά. Πείτε τα όλα!

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #109508 από stratis 1

mastoras έγραψε: χα χα χα ......πολύ όμορφο πουλί ο Γκίωνης για να υποστεί τέτοιου είδους ταλαιπωρία.

Μια και ανέφερες τα ζωντανά.

Η λαική παράδοση αναφέρει ότι ο καθαρισμός των καμινάδων γίνονταν με ένα κόκκορα δεμένο από τα πόδια. :(


Στη Συρια οι ισλαμιστες??? :evil: :evil:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #109577 από egglezos

mastoras έγραψε: χα χα χα ......πολύ όμορφο πουλί ο Γκίωνης για να υποστεί τέτοιου είδους ταλαιπωρία.

Μια και ανέφερες τα ζωντανά.

Η λαική παράδοση αναφέρει ότι ο καθαρισμός των καμινάδων γίνονταν με ένα κόκκορα δεμένο από τα πόδια. :(


άσπρο κατά προτίμηση...

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #110534 από vag1234
Έχει κάποιος καθαρίσει την καμινάδα του φέτος και έκαιγε πυρηνόξυλο πέρσι?

Με ενδιαφέρει να συγκρίνω τα ευρήματα. Την δικιά μου την καθάρισα σήμερα και μόνο εγώ έλειπα από έκει μέσα :P :P

Έβγαλα 3/4 του κουβά υπολείματα σε 6,5 μέτρα καμινάδας. Χρησιμοποίησα συρματόβουρτσα καμινάδας Φ200..

Πάντως έγινε σαν καινούργια.. Τέρμα το πυρηνόξυλο για εμένα.. Μόνο πελετάκι πλέον..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #110538 από stratis 1
Και λίγα έβγαλες!!!
Μη τη πεταξης αν έχεις κήπο αλλά με προσοχή μην καψης τα φυτά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν - 10 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #132276 από jnet

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 10 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #132280 από mastoras
Ο τύπος στο βίντεο καθαρίζει μια καμινάδα καινούργια, που δεν έχει τίποτα για καθάρισμα. :woohoo:

Η δική μου καμινάδα σήμερα παρέδωσε το πνεύμα της.....βούλωσε τελείως. Η αμιαντοσωλίνα 20*20 χτίστηκε απο κρεώζοτο τόσο πολύ που δεν μπόρεσα να την ξετρυπήσω ούτε με μια σιδερένια μπετόβεργα.

Αντε τώρα να σας δω τι μυστικά κόλπα υπάρχουν για να καθαριστεί αυτό το σκληρό και πετρωμένο πράγμα που έχτισε την καμινάδα.

Καταστροφή :( :( :( :( :( :( :(

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ