Μονάδα παραγωγής πέλλετ στα Ιωάννινα!

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51689 από stratis 1
Με 40 ευρω τον τονο ακομα και φρεσκοκομενα ,σιγουρα δεν συμφερει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": κωνσταντινος 17

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51737 από κωνσταντινος 17
Φίλοι μου, η καύση των κλαδεματων δεν είναι τελείως νόμιμη αντιθέτως παραβιάζει συνθήκες που έχουμε υπογράψει σαν κράτος (κιοτο)
Και απο το 2013 δεν θα επιτρέπεται όπως μου έχουν πει απο το υπουργείο περιβάλλοντος . Προσωπικα με ενδιαφέρει να κάνω την δουλεια μου συλλέγοντας κλαδεματα, βοηθώ το περιβάλλον και δίνοντας εισόδημα στους αγρότες η απαλλάσσονται απο την διάθεση τους ( αφού η καύση δεν πρότεινετε )!!
Θα ήθελα κάποιος φίλος που μπει στην διαδικασία συλλογής κλαδεματων να μου πει τι ποσότητα μπορει να μαζευτεί απο συνεργείο δυο ατόμων με φορητό κλαδοτεμαχιστη επαγγελματικό δυνατότηταςτεμαχισμου 10-12 κυβικών ανάγκη ώρα και με φορτηγάκι 3τονων περίπου .
Σας ευχαριστω.
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by κωνσταντινος 17.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51764 από stratis 1
αν ο κλαδοτεμαχιστης εχει δυνατοτητα 10 με 12 κυβικα την ωρα τοτε θα θρυμματίζεις 10με 12 κυβικα την ωρα μειον το χρονο που χρειαζεται για να πας στο χωραφι.
Αρα το προβλημα ειναι ποσος χρονος χρειαζεται απο 1 εργατη να μαζεψει 10 κυβικα κλαδια απο ολο το χωραφι και να τα συγκεντρώσει σε εναν η περισσοτερους σωρους.
Το καθε χωραφι εχει τις ιδιαιτερότητες του και στην ευκολια προσβασης και στη ποσοτητα του υλικου.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": κωνσταντινος 17

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51768 από stratis 1
Το φορτηγο δεν εχει σημασια ποσους τονους σηκωνει αλλα ποσα κυβικα χωραει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": κωνσταντινος 17

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52075 από κωνσταντινος 17
Σε ευχαριστώ, ήθελα να μάθω εάν εκ πείρας γνωρίζει κάποιος με τις παραπάνω προϋποθέσεις πόσο υλικό είναι δυνατόν να μαζευτεί, ανεξαρτήτως ιδιαιτεροτήτων χωραφιού μια και ένα θα είναι βατό και κάποιο άλλο δεν θα είναι.Το φορτηγό είναι κατάλληλα τροποποιημένο να παίρνει όγκο (κυβικά).
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by κωνσταντινος 17.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52081 από stratis 1
Οταν μενουνε πολυ χρονο τα κλαδια σωριασμενα, ειναι πιο δυσκολο να τραβηχτουν απο το σωρο και να τοποθετηθουν ενα ενα στον κλαδοτεμαχιστη.
Εγω θα σου προτεινα πειραματικα να βρης καποιο χωραφι-χωραφια που να ειναι ηδη κλαδεμενα,η να κανονίσεις με τους αγροτες να τα κλαδεψουν και να αφησουν τα κλαδια οπου πεσουν.
Μετα θα παρης εναν εργατη και θα πατε να τα μαζεψετε.
Θα χρονομετρησης στο οκταωρο ποση ποσοτητα μπορει να μαζευτει.
Θα υπολογησεις τα καυσιμα και το χρονο που χρειαζονται για να σου δειξει το χωραφι ο ιδιοκτητης.
Τα καυσιμα του φορτηγου και του τεμαχιστη.Τα μεροκαματα τα δικα σου και του εργατη.
Τις φθορες του τεμαχιστη.(του δικου μου του αλαζω μαχαιρια καθε 10-20 τονους αναλογα με το υλικο)
Μετα αφου ζυγισεις το υλικο αν ειναι χλωρο θα το διαιρεσεις στη μεση και θα του επιμερισεις τα παραπανω εξοδα.
Οποτε θα μπορεις να δης αν αυτη η τιμη που προτείνεις θα συμφερει οικονομικα καποιους για να σου φερνουν πρωτη υλη
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": κωνσταντινος 17

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.089 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ