Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #165685 από PAPADAKIS

costasd έγραψε: Όλως τυχαίως η διαφορά που βγάζεις είναι το βάρος μιας ευρωπαλετας!! Μήπως οι μάγκες το κάνουν αυτό για να βγαίνει στρογγυλό το βάρος με την παλέτα μαζί στη ζύγιση ??? Αν παίρνεις μια παλέτα ατόφια που να πάει το μυαλό σου εσένα...
Sent from my iPhone using Tapatalk

Και που να δεις μετά το χαμαλίκι όταν από το πεζοδρόμιο κατεβάσω στο υπόγειο τα τσουβαλάκια από τις 5 παλέτες που παίρνω κάθε χρόνο.Με το που αφήνω στην γωνία του δρόμου τις άδειες παλέτες σε χρόνο dt έχουν σταματήσει αυτοκίνητα και τις φορτώνουν.
Να μην πω γιά τον γείτονα που καίει τζάκι πως κάνει άμα προλάβει κανα δυό.
Τώρα πως την καίει άλλα λόγια....
Γελάω και με την αρχοντιά μου που μετά από 4 χρόνια κάψιμο σβαϊτσχόφερ (μερτσεντές είπαμε) καίω εδω και 12 ημέρες ARCADIA.
Είναι κοντό σε μήκος 1,5 με 2 πόντους,έχει και φοβερή θερμιδογόνο άρα αναγκάστηκα εκεί που είχα τον κοχλία στο 0 από την μαμά του ,να έχω κατεβάσει την τροφοδοσία στο -4 με τέρμα το -5.Τροφοδοσία κοχλία ποτέ δεν είχα πειράξει,αναγκάστηκα από το μήκος επειδή έπεφτε πολύ και επειδή τα καυσαέρια έφταναν 200 βαθμούς.Τώρα με την μείωση 165-170 βαθμούς.
Η αποθέωση είναι με την στάχτη ,τριπλάσια από το σβαι,με πολύ λίγο κλίνκερ με μία στάχτη άσπρη και πολύ αραιή αλλά και με μιά παράξενη μυρωδιά.
Ο γείτονας νόμιζε ότι δούλευα πετρελαιόσομπα,γιά τέτοια μυρωδιά μιλάμε.
Με την τιμή που το πήρα,μπορεί να το ξαναπάρω ,άμα ο κυρ Μήτσος μου πει έστω και 5 € παραπάνω,τότε άντε γειά.
Last edit: 5 Χρόνια 3 Μήνες πριν by PAPADAKIS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166297 από PAPADAKIS
Πρέπει να μου λείπει από την συλλογή μου ακόμα μία σακούλα άλλου χρώματος που είπε ο dimitris11 και κυκλοφορεί Βόρειο Ελλάδα.



και το πίσω μέρος γιά να δούμε χρόνο (2017) ή παρτίδα



και το αποτέλεσμα του βραδινού και καθημερινού (δυστυχώς) καθαρίσματος μιάς και είχα χρόνια να δω κλίνκερ,το οποίο δεν φεύγει όσο και να ανεβάζω τον αέρα....Μετά ανακάλυψα ότι μέσα στο πέλλετ έχουν βάλει και αρκετή ποσότητα πεύκου...
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166594 από PAPADAKIS
" Αλφάδι " το Α2 (πράσινο) της Alfawood.
Ακριβώς 15 kgr.
Και η σακούλα αρκετά καλή χωρίς σκόνη.
Μου έβγαλε κλίνκερ αλλά χαλάλι,
Καμμία σχέση με αυτό που δοκίμασα πριν 5 χρόνια..
Να ήταν και όλη την σεζόν η τιμή του 3,49 € :cheer: :cheer: :cheer:

Συνημμένα:
Last edit: 5 Χρόνια 2 Μήνες πριν by PAPADAKIS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166605 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΝΩ Ο ΤΟΝΟΣ ΠΑΕΙ!!!!!!!!!!!!ΤΡΕΞΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Last edit: 5 Χρόνια 2 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166648 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Καλησπερα γνωστος μου εδω στη Λαμια δοκιμασε αυτο το πελλετ τις φωτο.ειναι Βουλγαρικο 5.4KW/Kg :woohoo: :woohoo: :woohoo: .4 ΕΥΡΩ το τσουβαλι και τα αποτελεσματα στις φωτο :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΠΗΡΕ 10 ΣΑΚΙΑ ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΗ!!!!!ΠΕΙΡΑΞΕ ΚΑΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΑΕΡΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΚΑΥΣΑΕΡΙΩΝ :woohoo: :woohoo: ΤΙΠΟΤΑ :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΟΚΙΜΑΖΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΛΙΓΑ ΤΣΟΥΒΑΛΙΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΠΟΛΥ ΑΧΡΗΣΤΟ ΠΕΛΛΕΤ ΚΑΙ ΣΑΒΟΥΡΑ!!!!!!!!!!!!! ;) ;) ;) ;)






Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 5 Μήνες πριν #168491 από jnet
Παραδοσιακά σε αυτό το θέμα με την εναρξη της χρονιά ποστάρω ευχομενος να εχουμε ενα Χειμώνα χωρίς πολλά κρύα. Βεβαια φαίνεται οτι θα είναι ολο και πιο πιθανό να συμβαίνει αυτό με την αυξηση της θερμοκρασίας λογω της κλιματικής αλλαγής, ομως τελικά δεν είναι τόσο απλό μια και τα φαινόμενα γίνονται ολο και πιο εντονα και προς τις 2 πλευρες του θερμομετρου. Η κοινότητα του energ είναι σε θέση να βοηθάει με την συμμετοχή ολων οσων μπορούν να διαθέσουν αλληλέγυα τον χρόνο τους για να επιλυθούν προβλήματα, ενημερωθεί ο κόσμος για καλές τιμές σε καύσιμα και δούμε και κανούριες λύσεις και ιδέες που υπάρχουν και θα υπάρξουν.
Επιπλέον και σε ψυχολογικό και πρακτικό επίπεδο θα ήθελα να θίξω το θέμα τις προετοιμασίας για την προσαρμογή στην κλιματική αλλαγή. Ηδη εχω φτιάξει μία νέα ενοτητα στο περιβάλλον που εχει σχέση με αυτό.


Καλη συνέχεια σε ολους!

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.125 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ